конфликт на интереси ли е

  • 4 221
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 173
Понятието "конфликт на интереси" е с вързано с това в една и съща институция да работят свързани лица.
Ако директорката на ДГ, назначи дъщеря си за учителка - това е конфликт на интереси. Това за което питаш ти няма нищо общо с конфликта на интереси.
                 Joy Joy Joy Разсмяхте ме! Директорката едва ли има мечта да натресе детето си на тоя хал дето тя се пече. Mr. Green От опит мога да кажа,че децата на учители и директори рядко стават такива.Така,че споко - няма да има конфликт на интереси в тази насока.Виж ,ако беше министерство или агенция  Mr. Green , но за ДГ  ooooh!
                 
Хм, аз знам 1 пресен-пресен случай за директор, назначил и 2 от децата си в училището.
Вече има нов директор. Сещайте се защо Whistling.

# 16
  • Мнения: 13 541
В класа на дъщеря ми има учителски деца. Деца като останалите. Какво значение има майката учителка ли е или не.
 Питането е провокирано според мен от някаква конкретна ситуация. Но за конфликт на интереси не може да се говори според мен.

# 17
  • Мнения: 6 031
Според мен е по-редно родител и дете да не бъдат в една група в ДГ/съответно един клас в училище.
Иначе и те са хора и те трябва да си отгледат децата и внуците.  Laughing

# 18
  • Мнения: 7 474
Didia, кое точно ти е толкова смешно? Дала съм пример и примерът е точен, независимо кой за какво мечтае. Законът важи както за министерства и агенции, така и за селската детската градина.

                     Смешно ми е ,че някой си мисли ,че е голяма привилегия директор да назначи детето си в ДЗ/у-ще ,в което е директор.По-скоро този директор ще драпа детето му да е в общината  в просветата или в министерството,ако има диплом за учител.
                     Не казвам,че няма такива случаи ,но със сигурност се броят на пръсти.При това ,ако трябва да спорим на тема " конфликт на интереси" има доста по-фрапиращи  случаи от този на селската ДГ ,без значение ,че закона е еднакъв за всички.По-скоро важи за селската ДГ отколкото за министерството или агенцията.Самият факт ,че коментирате ДЗ,а не министерствата доказват ,че съм права.

# 19
  • Мнения: 50
според мен не е конфликт стига отношението към всички деца да е еднакво... newsm78

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Много често в детските градини на малки градове и села,където децата не достигат,е прието за съвсем нормално,учителките да отглеждат децата,че и внуците си,в групите,в които работят.Това конфликт на интереси ли е или не!?Изчетох закони и правилници-нищо конкретно не намерих.И все пак мисля,че не е правилно.А вие какво ще кажете?
Аз не виждам какво толкова притеснително има в това. И не е в никакъв случай конфликт на интереси. Хората най- вероятно са си записали там децата или внуците за да се формират групи, за да не им "изстинат" местата. Та дори и просто да са пред очите им. Кое е притеснителното, че там са техните деца?

# 21
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Много често в детските градини на малки градове и села,където децата не достигат,е прието за съвсем нормално,учителките да отглеждат децата,че и внуците си,в групите,в които работят.Това конфликт на интереси ли е или не!?Изчетох закони и правилници-нищо конкретно не намерих.И все пак мисля,че не е правилно.А вие какво ще кажете?
Аз не виждам какво толкова притеснително има в това. И не е в никакъв случай конфликт на интереси. Хората най- вероятно са си записали там децата или внуците за да се формират групи, за да не им "изстинат" местата. Та дори и просто да са пред очите им. Кое е притеснителното, че там са техните деца?
ivben  е написала това, което мислех да напиша и аз. Според мен в питанката на авторката има някаква доза провокация.

  ivben,  Hug, извинявай, че се възползвах от мнението ти наготово!
 

# 22
  • Мнения: 4 668
Ако за децата си плащат таксата - какъв е проблема . Ако има една детска градина - какво ?Майката или бабата учителки да напуснат ...  Rolling Eyes

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
А какво стана с авторката на темата? Никаква не се включва newsm78

# 24
  • Мнения: 13 541
А какво стана с авторката на темата? Никаква не се включва newsm78

И на мен ми е любопитно. И защо въобще е пуснала темата ?

# 25
  • Мнения: 6 031
А какво стана с авторката на темата? Никаква не се включва newsm78

Е как да се включва, като не среща подкрепа.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За съжаление не мога да и съчувствам, нито да я подкрепя.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 296
А какво стана с авторката на темата? Никаква не се включва newsm78

Е как да се включва, като не среща подкрепа.
Интересно,какво подкрепа да получи?
Да скокнем дружно и да нахокаме Директорката/Учителката.... Laughing

По темата-това е и моето мнение-
Ако в населеното ви място има само една градина какво правите? Напускате или детето ви не ходи на градина? А кой го гледа докато сте на работа за да гледате чуждите деца?

Не мисля, че има конфликт на интереси.

# 28
  • Мнения: 388
За да не повтарям по-горни мнения ще кажа само: Не виждам конфликт на интереси.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 353
че те и в софийските градини си гледат децата...дали в същата или друга група.... не виждам конфликти и аз да бях учителка може би щях да искам да е при мен детето, ако не в групата, то в градината, в училището и т.н. съвсем естествено е...
Понятието "конфликт на интереси" е с вързано с това в една и съща институция да работят свързани лица.
Ако директорката на ДГ, назначи дъщеря си за учителка - това е конфликт на интереси. Това за което питаш ти няма нищо общо с конфликта на интереси.

тук не съм съгластна... тогава трябва да е забранено да съществува нещо като семеен бизнес или какво хора запознали се на работа и  създали връзка и семейство трябва да напускат ли?


Или какво ви притеснява, че нейното дете винаги ще е право и ще гледа само него, а вашите кучета ги яли ли ?

Общи условия

Активация на акаунт