Работа като стюардеса или стюард

  • 83 116
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте!

Моля Ви споделете опит, ако имате стаж в тази професия. Кандидатствам по обява на ROYAL JORDANIAN (CABIN CREW) Amman Based и бих искал да чуя странично мнение за тази професия. Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 593
Стискам ти палци!
И да си много мила с пасажерите, а не като смотаните гъркини от Olympic Airlines.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 33
Всъщност, какво се изисква, за да можеш да практикуваш тази професия? В смисъл такъв, трябва ли предварително да имаш завършен курс/някаква квалификация към независима инстанция или всяка компания си обучава кадрите самостоятелно?

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз ти стискам палци и пожелавам успех! Сега, съдейки от последната тема по въпроса, на главата ти ще се излее един тон помия и обяснения от "висшестоящи" как стюардите били едни прости сервитьори и как вси4ки стюардеси правели  Whistling  на пилотите, но да не ти пука! Работата не е лека, особено по отношение на биологи4ния режим, какъвто на практика няма да имаш, но щом си я избрал - пожелавам ти да я вършиш добре Peace

# 4
  • Мнения: 1 788
Когато аз кандидатствах преди време за стюардеса, имаше изискване да нямаш никакви белези, бенки, пиърсинги и подобни неща по лицето, така че не можах да се класирам тогава...  Mr. Green Сега вече нито пиърсинг имам, нито бенка, но не съм се сещала да кандидатствам отново...  Flutter
Иначе - имам роднини, които са стюардеси, от дълги години и не съм чула да се оплакват, даже напротив - харесват много работата си...
Успех и безпроблемни полети!

# 5
  • Мнения: 7 605
Имам познати които работят като стюарди и стюардеси, но в Луфтханза. Тежка работа е, но те са доволни. Много зависи обаче за коя авиокомпания работиш, условията за работа се различават много.

# 6
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
По време на полет изпаднах в паника (неоснователна) и стюардесата беше много мила.
Пожелавам ти късмет, безпроблемни полети и смели пасажери. Grinning

# 7
  • Мнения: 1 479
Работата се сьстои в слугуване на пьтниците.Трябва да им угодиш на всичките капризи по време на полет.Преди това зареждаш количката с храна и напитки.Задьлжително трябва да се усмихваш и да си любезна.Трябва да знаеш поне 2 чужди езика и да си издьржала тестовете преди това.В Бьлгария някои авиокомпании те осигуряват на мин. заплата,а останалото "на рька".По тошово ставаше с "врьзки",сега пак така!Луфтханза са перфектни спрямо техните си хора и чужденци,имам предвид персонал! Wink

# 8
  • Мнения: 7 605
Това за слугуването е по-скоро мит. Работата се състои от много повече, постоянно ги пращат на обучения за сигурност, трябва да издържат изпити за да получават лиценз за конкретен модел самолет, имат психологически тестове и какво ли не. Не е просто сервитьор във въздуха.

И изобщо не огодват на всичките капризи на пътниците, хеле пък в икономи.

# 9
  • Мнения: 1 479
Това за слугуването е по-скоро мит. Работата се състои от много повече, постоянно ги пращат на обучения за сигурност, трябва да издържат изпити за да получават лиценз за конкретен модел самолет, имат психологически тестове и какво ли не. Не е просто сервитьор във въздуха.

И изобщо не огодват на всичките капризи на пътниците, хеле пък в икономи.
Пьрвото не е мит ,а истина.И 20 години стаж в тази професия не са малко мисля. WinkПропуснах допълнителните обучения-това е така.

# 10
  • Мнения: 7 605
Не са малко, но и моите 34 години стаж като пътничка не са  Laughing  Летяла съм доста, и една моя добра приятелка и мъжът и работят в Луфтханза (плюс други познати), тя е стюардеса, той е пърсър 1, и мнооого ми разправят за полетите  Whistling  Но всяка авиокомпания си има и различна политика/култура  Peace

# 11
  • Мнения: 750
Само че авторът е мъж, така ми се струва Wink

# 12
  • Мнения: 54
Само че авторът е мъж, така ми се струва Wink
Да, така е, но все пак благодаря за подкрепата.

# 13
  • Мнения: 7
Успех с начинанието,брат.Стискаме ти палци да се реализираш и да започнеш да печелиш добре.
Поздрави! Wink

# 14
  • Мнения: 7 605
И май ще трябва да се местиш в Амман да живееш  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт