По градинки и поляни пишкат юлски калпазани(тема 142)

  • 31 004
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17
Сакси, наистина най-добре редувай. Можеш да комбинираш хексалгин и панадол - на Ели така и даваха в болницата, но наистина по-често Нурофен не е добре да даваш - на Ели и излязоха пъпки. Дано не е нещо сериозно и бързо да се оправи Яна
Аз за пишкането няма да коментирам. Не съм махнала нощния памперс само защото спи при нас и няма как да сложа подложка, въпреки, че за последния месец е намокрила 3 памперса.
Но да знаете как ми се кара ooooh! Вчера готвя аз, но съм разпиляла ориз по земята - Идва Елена поглежда и "Абе мамо! Защо така - виж беля си направила!" Но събра всички оризчета. И тя навигира баща си с колата, но иска и да кара...
Майка ми ще идва да я вземе утре. Този път дано успеят да отидат на планина. Не знам зщо, но този път хич не ми се дава - мъчно ми е от сега. Но пък е само за седмица. Тормозят я зъбки и е много обичлива и само "мамо гуш" Ако готвя, ме кара да се измия и да я прегърна.

# 31
  • Мнения: 2 171
Завидях ви дето можете да си давате децата на бабите Simple Smile. Илийката така е взел страха на майка ми, че не иска и да чуе за вземане. Мислех си другата седмица да й оставя на Враца децата за 2 дни, понеже имам доста работа и тичане, но тя изпадна в ужас как ще изкара нощта Илия. Не ми отказа директно, но разбрах че не й допадна никак идеята. Сами ще си се гледаме, то се е видяло. Тъпото е, когато наистина ми се налага да ги оставя на някой поне за час и няма на кого. Днес например бях на гинеколог и ги оставих и двамата на амаринова  bouquet  bouquet  bouquet. Чакаха ме два часа пред поликлиниката, умрях от неудобство Embarassed

Сакси, бързо да оздравява сладката Яна Hug. На мен лекар ми е казвал, че Нурофенът съсипва ужасно стомаха. Същият лекар ми каза, че е за предпочитане да се даде Хексалгин (макар и да е по-силен, но пък смъква по-трайно температурата, отколкото Нурофен.

Джоли, върна ме седмица назад с тази Арапя и Нестинарка Simple Smile. Вече ми липсва морето Blush

Евридика, приятно изкарване на морето и да сте здрави всички Hug. Аз също искам да прочета разказа за раждането ти, ако не е много нахално.

# 32
  • София
  • Мнения: 553
Аз Хексалгина знам, че е "тежката артлерия" и се дава само в краен случай, а не за "редуване" чак, особено при температура, за която много лекари смятат, че въобще не е необходимо, каквото и да е лекарство /имам предвид тази под 38,5-39/ Peace

# 33
  • Мнения: 2 171
Аз нямах предвид да редува Нурофена с Хексалгин, а да даде еднократно само Хексалгин. Поне мен така ме посъветва педиатър, заради дразненето на стомаха, което Нурофенът предизвиква.

# 34
  • София
  • Мнения: 553
O, Astarta, az nqmah predwid twoq post, a nqkoj po-nagore  - na Hris28 Peace

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 252
И понеже заговорихте за температура, да се присъединя и аз... Лора снощи беше със 38.5, нищо не й дадох, днес беше добре, но след следобедния сън пак имаше 38 градуса.  Tired Водихме я на доктор - гнойна ангина, антибиотик...

А днес тъкмо говорих с директорката на яслата и трябваше в понеделник живот и здраве да почва там... Confused

# 36
  • Мнения: 682
Сакси, и Панадол и Нурофен имат някакви странични ефекти. Но Хексалгин-а е по-кофти, според мен. Най-доброто е да редуваш Панадол и Нурофен. А пък, ако питаш мен - първо я заведи на лекар, защото температура, която е продължава повече от 3-4 дни говори за някакво възпаление в органзима. Ако лекарят каже, че всичко е ок и няма обиктивна причина за температурата и ако Яна е в настроение, въздържай се от температуро-понижаващи. Тя температурата не  е лошо нещо Peace . Организмът се бори. Ива преди няколко месеца имаше тридневна температура и единия ден, като стигна над 39.3, дадох един път Панадол и след ...не си спомням колко часа(пише в упътването) - Нурофен. Иначе я охлаждах и и предлагах много течности. Пробвай да свалиш температурата с метода във ваната, за който беше писала Белинда. Дано всичко е наред с Яна! Hug

# 37
  • Мнения: 2 741
 Момичета, благодаря ви за отзивите по тоалетната тема. И аз смятам, че трябва да се ползва топлото време за свалянето. Дано стане...  Praynig
 
 Евридика , аз прочетох разказа ти- беше пуснала линк във Фейс-а. Радвам се, че всичко е минало сравнително бързо в болницата.  Hug

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
Днес пробвах метода на Кети и Дуци, пишкахме на поляната, подложих коляно и правихме фонтанче, получи се чудно, тенкю пипъл   bouquet  bouquet
И аз не съм допускала, че такава драма е с пишкането на момчетата ooooh!
НО се налага да продължа с идиотските въпроси - бършете ли пишката след чиш? Остават му капки по гащите Confused
Откакто ходихме в Копривщица и не носихме гърнето 2 дни ме бойкотира с акото, дриска из целия апартамент Tired Иначе послушно чишка когато кажа. А преди бяхме обратното - акото в гърнето, чиш из цялата къща.
Нашето гърне е с пате отпред и нямаме опикано напред, иначе и аз съм се чудила как става с обикновение гърнета, че пишката не влиза съвсем навътре newsm78

Аз не понижавам температура под 39 градуса, иначе организма как ще се пребори с проблема? Над 39 е опасно заради гърчовете, но изкуственото понижаване е безмислено, защото отнемаме възможността на организма да се пребори. При температура под 39 давам само клеева тинктура.
Панадола си е тип Парацетамол, като знам на мен как ми разбива стомаха какво остава за детските.
Освен това след лекарства, особено проблемни за стомаха задължително давам капки био гаия, даже и аз си взимам.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 946
Благодаря за съветите. Бяхме на тукашен лекар. Каза, че гърдите й са чисти, но гърлото е много силно червено и сливиците ужасно подути. От раз ми изписа антибиотик, който категорично няма да давам засега. Обадих се на нашата лична лекарка. Изписа някаква хомеопатия. Каза под 38,5 нищо да не давам за темп. Да я охлаждам и към 39 да дам нещо температуропонижаващо.
В 17.00ч имаше 39 градуса. Дадох 5 капки хексалгин и след половин час бяхме на 38. Охлаждам я с мокри кърпи със студена вода, но е голямо сърдене и изобщо е адски трудно да охладиш дете, което не дава и което въпреки жегата все в теб се вре. Борба голяма.
В крайна сметка темп. стигна до 37,5 и се поуспокоих. Преди малко си й дадох нурофен (8 часа след приема в 13.30) и заспа. Надявам се през нощта да няма изненади.
Утре ще взема панадол да редувам.
Майка ми се опита да й маже гърлото със сода. Първият път я захапа зверски, а вторият направо повърна. И без това почти не яде, та си умрях от яд. Слагаме край на содата. Някой да знае друго бабешко за гърло?
Страх ме е да не се влоши като спестявам антибиотика, но още не ми се дава ант. Голяма борба и с нашите, дето все ми мелят как едно време всичко се лекувало с пеницилин и каква майка съм да оставя детето да се мъчи.  ooooh! Та съм на ръба да откача...

пс. какъв е метода на белинда с ваната?

# 40
  • София
  • Мнения: 2 883
Сакси , потапяш я във ваната с вода с нейната Т, защото иначе ще я втресе. Оставяш я да играе и водата постепенно истива и Т на Яна пада с нея  Peace

# 41
  • Мнения: 4 371
Сакси, докато не оправите гърлото няма да спре температурата. Какво хомеопатично ви изписаха?

# 42
  • Варна
  • Мнения: 441
Сакси, аз не виждам смисъл от търкане на гърлото със сода при зачервено гърло, още повече да се възпали, сода при гнойни налепи евентуално, но на тази възраст не ми е ясно как ще ги уцели човек. Аз пак да кажа за тантум верде за червено гърло, ползвала съм за Боби, не че имеше ефект при него, но може да попиташ педиатъра на Яна. За температурата може да даваш беладона, но не знам в каква доза . Дано се оправи бързо Яна  Praynig и не се стигне до антбиотик.

Виж този сайт за температуропонижаващите, от тук съм си го запазила
http://www.pramed.com/le4enie_na_vis_t.html

# 43
  • София
  • Мнения: 1 946
Кети, благодаря за ваната  Hug

Дуци, изписа mercurius solubilis и pyrogenium. дават се едно след друго с разлика от 1 час помежду им. На боарон са, беше голям зор да ги открием. Обиколихме всички аптеки в града и намерихме само първото, та се наложи да ходим до хасково.

тантум верде на мен много ми помага за гърло, ама нали не може да се ползва за деца, заради впръскването. трябва май някак да се маже.  Thinking

# 44
  • Мнения: 4 371
Тантум верде и хомеопатия - не Naughty

Общи условия

Активация на акаунт