ЛЯТО ДЕВЕТОКЛАСНИЧЕСКО

  • 30 270
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 634
Момичета, днес моята обична майка има ИМЕН ДЕН!  Heart Eyes
Почерпете се за нейно здраве! Да ми е жива и здрава още много години!






Djona, добре си дошла! Футболния отбор на темата успешно се попълва! Peace
Питам се къде е другата 'баскетболна' мама - nikoan?
Само my mom got отчита отбора Wink

Noshtna ptica,
аз нямам никаква информация за часовете по литература - на родителската г-жата каза, че в този клас не се получавал диалог миналата година, надявала се тази да има промяна,..  Thinking

# 676
  • Мнения: 475
Честит празник на милата ти майка Lady-B , да е жива, здрава и да ти помага много /в което не се съмнявам/   newsm59 newsm38  ura

Честито и на всички именници, от успех да не се отърват  bigdance2

# 677
  • Sofia
  • Мнения: 820
Lady-B ,Честит празник на майчето ти,много здраве и щастие!!!


Използвам случая да попитам - имате ли информация часовете по литература да провокират някаква мисъл и собствена позиция?

Аз имам  Laughing разбира се че провокират и мисъл и позиция, за всякакви въпроси и интерпретациите са доста интересни  Joy Joy Joy

# 678
  • България
  • Мнения: 2 164
 ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН на всички именници и най-вече на майката на Lady-B !

 Добре дошла djona   Hug!

 По повод писанията на деветокласниците - моята девойка имаше да пише есе за днес, след концерта на Scorpions реши, че темата ще бъде за любовта към музиката. Дойде й вдъхновението  Joy Joy Joy

# 679
  • Мнения: 413
Честит празник на майката на Lady-B  и на всички именници!   bouquet

Добре дошла на djona!

# 680
  • София
  • Мнения: 2 361
Честит имен ден на майчето на Лейди! Да й е жива и здрава!
Честит имен ден на празнуващите!
Добре дошла на djona (макар, че аз съм от гостите)!

# 681
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Честит празник, Лейди! Много здраве и щастливи дни!
Честит празник на всички, които имат близки и приятели, празнуващи днес!   bouquet

Деветокласничката отиде да похарчи част от първите си в живота самостоятелно и честно спечелени пари.
Сега съм в очакване да видя покупката дали ще е красива или качествена ... Обещала съм си да не мърморя.

Наздраве за празника!  Drunk
Аз съм на мавруд и панирани гъби.

# 682
  • гр.София
  • Мнения: 465
Аз съм на мавруд и панирани гъби.


Така ме мързи да пиша,но на това не устоях!Звучи толкова добре-като бира с картофки ConfusedМаврудът си има нова любов Laughing
Честит празник на именниците!Да са живи и здрави!
djona ,добре дошла!Ще стискаме палци на детенцето ти и във футбола,и в училище!Както казава di.va,футболът си е футбол,училището-задължително Rolling Eyes
noshtna_ptica ,браво на девойката-хем умна,хем работлива!Непременно да споделиш как се е почувствала,харчейки своите лични пари.
Да кажа за литературата-моят младеж е несъвместим с нея EmbarassedСтранното е,че ако става дума за есе на английски,няма никакъв проблем-пише го с удоволствие...Обаче на български....ужас!Незнам как ще завърши гимназията Cry Cry Cry

# 683
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ирена споко - от пубертета е и временните им изяви. Нали съм ти разказвала за моя миналата година - сега входно ниво 4  и по литература още 6-ци. Ама миналата година, като каза не та не и не пипна, а може.


Честито на именяците   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet 

# 684
  • Мнения: 1 099
Честит празник на имениците!
Лейди, специално за майка ти   bouquet

# 685
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 610
Честит празник на майката на Лейди и всички именници   bouquet
Пожелавам им много здраве и благополучие  newsm67

За инициативата с писане на есе - освен в темата, четох и в един от безплатните вестници, които разпространяват из София. Така, че информация има, но желание за участие няма от страна на тинейджърката  Wink

# 686
  • Мнения: 7 162
Да кажа за литературата-моят младеж е несъвместим с нея EmbarassedСтранното е,че ако става дума за есе на английски,няма никакъв проблем-пише го с удоволствие...Обаче на български....ужас!Незнам как ще завърши гимназията Cry Cry Cry
Thinking
Мисля, че положението при моята девойка е подобно... с тази разлика, че тя и на английски език не пише нищо с удоволствие. Laughing

Лейди, Ч.Р.Д. на мама!  bouquet
Да ти е здрава и винаги усмихната!

# 687
  • Мнения: 587
Здравейте мили мами! Дълго отсъствах от темата, но налегнаха ме проблеми с моята деветокласничка, та пак при вас намирам подслон! През последните месеци нещо не върви между нас. Говорим на различни езици и най - вече говорим малко, почти винаги с повишен тон, но вече и от нейна страна. Последния проблем е за един рожден ден с преспиване във виланата зона на Варна. Аз не искам да я пускам , понеже не познавам хората с които ще бъде, но и не съм съгласна с това преспиване. Тя обаче твърди че всички ходят, само " забилите " не ги канят , а тя не иска да е от забилите! А, сега аз какво да си мисля? Как да завърна детето си в правия път?

# 688
  • Мнения: 475
shiva58, тези отношения никак не са добри, но мисля, че във възрастта в която са нашите деца, се считат за "нормални" Peace
Честно казано имам наблюдения, че при момичетата е по трудно, в смисъл, че те като че ли искат повече да се показват, доказват и търсят одобрение във всеки един момент от обкръжаващата ги среда ,отколкото момчетата.
Момчетата са едни такива мъгли и много, много не ги е грижа, кой какво ще каже за тях, поне моят син е такъв /засега/   Да не говорим, че ДА, децата са си деца, но едно е момче, а съвсем друго момиче

От друга страна конкуренцията при момичетата е много по- ясно изразена и точно в смисъла "Ако не дойдеш, значи си задръстена" или "Ако не направиш нещо си, си от "забилите" "
Въпроса е в това да се намери една разумна граница, която да не се преминава нито от родителя, нито от детето-звучи лесно, но хич не е всъщност

В конкретния случай, който описваш, аз не бих пуснала детето си Naughty  /момче или момиче/ да ходи на купон с непознати за мен хора и то  на далечно място /ако съм разбрала правилно/
Бих поела риска от негативно отношение и скандали, за сметка на неговата сигурностPeace  Това бих обяснила, като се обоснова с непреклонен тон, не подлежащ на обсъждане. Мисля си, че като се аргументира родителя и сподели страховете си има вероятност да бъде разбран до някаква степен.
Да, аз имам тийнейджър- момче и колкото и да е странно не съм се сблъсквала с такъв проблем, но имам и дъщеря все пак, която ще стане на 15 и бих реагирала по описания по- горе начин

Май попрекалих, но се поставих на твое място и ...................

А колкото до завръщането й в правия път- разговори и само разговори

# 689
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моят искаше в началото на учебната година да ходи в провинцията на РД  #Crazy #Crazy при това не бях сигурна, че и родителите на детето знаеха, че има такова намерение. Казах не, защото няма 18 години. Сега ми е сърдит, че не сме го пуснали на концерта на Скорпиънс. Казах да ми каже кой ще го придружава. Абе вярно момчетата са различни - в момента нищо не ни пука. Няма хъс за състезания. Оставила съм го. Дано мине.

Общи условия

Активация на акаунт