Януарските момичета чакат първите ритничета! - тема 7

  • 22 350
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 14
Момичета искам да попитам нещо някой може ли да ми обясни какво ще рече "предна плацента разположена ниско". На ФМ ми казаха че ми е такава но нищо друго. Казаха, че 30-32 седмица пак да направя за да видим дали още е ниско. Кажете има ли проблем за бебо или за раждането по естествен начин това? И възможно ли е заради това да не усещам ритниците на бебка?

# 706
  • Мнения: 1 098
Rage, казват, че в много случаи плацентата на по- късен етап се вдигала. Ако пък остане така, мисля че в повечето случаи съветват секцио.
Да, може заради това да усетиш бебчо по- късно. Не се притеснявай Hug
Забравих да допълня, че и мъжът ми реагира като този на Клеопатра. Много е мил и грижовен, но хич не толерира паниките ми Mr. Green

Последна редакция: нд, 22 авг 2010, 12:02 от borianna

# 707
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Хехе! Тъкмо на време са ми пуснали нета, да мога да пусна новата тема (още 2 страници остават до нея).
Връщам се да чета назад.

Лек ден от мен!  Hug

# 708
  • Мнения: 2
Бебешондел, стас, да се оправяте бързо  Hug
Клеопатра.7, не се притеснявай, както казва Тони БАРАБОНИ, легни, отпусни се и подишай дълбоко няколко минути. Може междувременно лееекичко да поопипаш корема си, за да усетиш евентуално къде е бебчето, ама много леко и внимателно, за да не предизвикаш контракции - като погалване с лек натиск. Пусни си някаква приятна музика, която ти действа релаксиращо, и ще видиш как ще получчиш отговор отвътре Simple Smile Ако пък не, утре отиди на ЖК и им обясни притесненията си - мисля, че не могат да ти откажат преглед.
Rage, предната плацента може да е причина да не усещаш бебчето, но тя се мести с времето,така че не се притеснявай, Ако обаче остане ниско, тя пречи на изхода на бебето и се препоръчва секцио. Има обаче много време, така че не го мисли, всичко ще бъде наред!
Хубав уикенд на всички!  Hug

# 709
  • Мнения: 32
Здравейте!

Rage още е рано за плацентата да се определя дали е ниска или нормална, някъде бях чела ,че до 23 седмица не може да се говори за ниска плацента. И моята е още ниска мисля, но док ми каза,че щом не прокървявам няма проблеми. Иначе се надявам да се вдигне, хайде даже не допускам ,че няма да се вдигне, защото ако е ниска ще ми препоръчат секцио/имало опасност да тръгне първа плацентата/.А аз искам да раждам нормално. А най вероятно не усещаш бебечо ,защото  ти е предна.

Клеопатра.7 усети ли бебето? Пиши. Hug

# 710
  • бургас
  • Мнения: 624
много ви благодаря за подкрепата момичета незнам какво щях да правя без вас  Hug Hug Hug като прочетох коментарчетата ви така се успокоих сякаш и бебо се успокои и ми пусня няколко ритничета  newsm44
желая лек ден на всички ви  Hug Hug Hug

# 711
  • Мнения: 14
Много ви благодаря момичета  Hug сега вече сам малко по-спокойна  Simple Smile

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 77
Rage на мен моя доктор ми каза че за ниската плацента може да се говори чак след 23 седмица /след като един ме уплаши в 16 г.с./. Успокойсе нещата могат да се нормализират.
Ние бяхме 2 дни на хладно в с. Яворово, над Асеновград, на вилата на един приятел. Много съм доволна - детето много се забавлява, игра си на воля и беше много спокойна и аз малко си починах  Simple Smile

# 713
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Много се радвам за всички, които имат добри резултати от БХС, АЦ и ФМ!  Hug  bouquet

Честито на всички, които са узнали пола вече! Hug

Аз още не усещам ритници, но бебето доста активно ми разтяга корема наляво-надясно!  Joy Забива дупе или глава в корема ми и имам чувството, че иска да ме изтърбуши!  Joy Heart Eyes

Иначе, освен болките в тазовите кости си имам вече и подготвителни контракции и течаща коластра. Simple Smile Тоя път от рано се подготвям май, хаха!

# 714
  • Мнения: 1 449
Много ми е хубаво, че само за добри резултати чета и хубави новини!   bouquet

Виждам, че Нощни очи е подхванала темата и да питам, какво са подготвителните контракции  newsm78 и като почне да ти тече коластра трябва ли да правиш нещо? Сори за въпроса, ама аз от няколко дни като си мажа корема и гърдите и имам по няколко какпки нещо прозрачно та ме нявява на мисълта, че това е коластра и за това питам.

А за ритниците, нашето бебе много рита, не се спира  #Crazy даже ми е странно като казвате, че ви е приятно като рита-мен ме боли, не силно ама е като спазъм. Иначе съм много щастлива,че го усещам  Heart Eyes защото като знам каква съм паника щях да се побъркам ако не ме риташе  ooooh!

Много благодаря че ви има, за да си споделяме-аз само с вас си споделям. В семейството никой не иска да си говори с мен за бебето, имам усещането, че им е по-лесно да се  правят че не съм бременна, много ми е тъпо  Cry 

# 715
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Виждам, че Нощни очи е подхванала темата и да питам, какво са подготвителните контракции  newsm78

Ето тук може да прочетеш за БХ контракциите: http://fema-bg.com/index.php?m=1233
Ето тук и още нещо полезно за контракциите: http://www.ivf.no-meat.org/link_pregnancy/dehydration_contractions/

като почне да ти тече коластра трябва ли да правиш нещо? Сори за въпроса, ама аз от няколко дни като си мажа корема и гърдите и имам по няколко какпки нещо прозрачно та ме нявява на мисълта, че това е коластра и за това питам.

Това е коластра. Не се прави нищо. Можеш да се запасиш с подплънки за кърмачки, ако коластрата започне да тече обилно и да мокри сутиените и дрехите ти.  Peace
Преди използвах ето тези подплънки на Chicco. Сега съм си взела от тези многократни подпълнки на Imse Vimse.

# 716
  • Мнения: 142
Нощни очи не е ли рано за контракции

# 717
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Не знам и честно да си кажа не ме интересува особено. И предната бременност ми се появиха тия контракции в петия месец. В една от книгите ми за бременността пише, че обикновено се появяват осеаземо в началото на шестия месец, но ги има почти през цялата бременност.

# 718
  • София
  • Мнения: 49
Момичета, аз пък май за пръв път усетих бебето  Heart Eyes Бях легнала настрани и корема ми беше 'увиснал' на една страна, както описа една от мамите по-горе. И изведнъж усетих 2 почуквания, но много леки. Дано наистина е било то   Blush

# 719
  • София
  • Мнения: 561
Момичета, стискайте палци, моля  Hug утре съм на ЖК, не съм ходила чак от 12.07 и се притеснявам  Blush

Общи условия

Активация на акаунт