Отговори
  • София
  • Мнения: 488
 Отговаряме на условията, но........
Подала съм молба на 27,07,2010 г.
На 05,08,2010 получавам писмо от соц.грижи, че в срок 10,08,2010 г. трябва да представя копие на данъчна деклароция до 10,08,2010.
На 11,08,2010 с вх.№ представям в соц.грижи исканите документи
На 13,08,2010/днес/ получавам Заповед от соц.грижи с дата 10,08,2010, че ми се отказва, тъи като не съм представила дан.декларация.
Въпросът ми е пред кого следва да се обжалва. Пише, че реда е по Административно - процесуалния кодекс

# 1
  • София
  • Мнения: 23 109
Закъсняла си един ден при подаване на декларацията, тоест не си спазила даденият срок. В това ли е проблемът? В крайна сметка представила ли си данъчната декларация? Ходи ли на място да попиташ защо са те отрязали?
Просто не мога да схвана, при положение, че твърдиш, че си подала исканата декларация, как от там ти отказват, защото не си я подала  newsm78

# 2
  • Мнения: 482
Предполагам, че крайният срок е бил 10,08 , защото най-вероятно тогава са разглеждали юлските молби и после вече е късно да се отпуснат пари през август за юли месец, когато е подадена молбата. Само предполагам!!!
 Ако е така, можеш да подадеш наново всички документи с новите изисквани месеци сега, през м.август. Знам, че е голяма врътка, но ... поне няма да пречи на обжалването. И ще изтървеш само за 1 месец детските.

# 3
  • Мнения: 473
При непълни документи при подаване на молбата,в случая липсваща данъчна декларация има 14 дневен срок за представяне на документите.Молбата е внесена на 27 юли и 14 дни са точно 10 август.Отказът е само за 1 месец.Подай си сега през август нова молба и представи доход и за юли 2010.Много съм учудена защо са ти поискали копие от данъчна декларация.Необходимия документ ако си самоосигуряваща е сл.бележка за получени брутни доходи за предходните 12 мес.,ако си ЕТ счетоводителя ти ти изготвя този документ.Ако доходът е от наем сама попълваш декларация и пишеш размера на наема и се подписваш.Къде се развива действието?

# 4
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
diditop, ти е отговорила! Подай си документите наново! Иначе обжалването става пред самата Дирекция"Социално подпомагане" ,Регионална дирекция за социално подпомагане или Административен съд. И на мен ми е интересно коя е дирекцията?

Общи условия

Активация на акаунт