Как избрахте име на детето?

  • 17 032
  • 152
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 947
Ооо, не се присмивам - просто се чудя. Искате да кажете, че всяка дата носи различна съдба на детето и всяко име оказва влияние - според нумерологията, така ли? Е, то тая наука не е зя всеки, на мен не ми се вярва, но пък ми стана интересно...

# 76
  • Мнения: 3 181
Ооо, не се присмивам - просто се чудя. Искате да кажете, че всяка дата носи различна съдба на детето и всяко име оказва влияние - според нумерологията, така ли? Е, то тая наука не е зя всеки, на мен не ми се вярва, но пък ми стана интересно...
И да не ти се вярва си е точно така.
Да, някои майки с раждане секцио на неподходяща дата могат да прецакат съдбата на детето си, т.е. то може да си е избрало по-подходяща дата, затова и повечето астролози, нумеролози са против секциото.
С името е същата работа.
Наистина си е цяла наука и си е сложничко.

# 77
  • Мнения: 425
Ооо, не се присмивам - просто се чудя. Искате да кажете, че всяка дата носи различна съдба на детето и всяко име оказва влияние - според нумерологията, така ли? Е, то тая наука не е зя всеки, на мен не ми се вярва, но пък ми стана интересно...

Датата и звуковете в името (собствено+бащино+фамилно) съставят различни комбинации, по които може да се прогнозират циклите в живота на човека. Най-простият пример е с близнаците, които са родени на една и съща дата, разликата от няколко минути не винаги има астрологическо значение, семейната им среда е еднаква, а характерите, по скоро начинът, по който взаимодействат със средата си, доста различни. Няма начин да не са различни щом имат различни имена.

# 78
  • Мнения: 7 947
Само нумеролози ли прогнозират?
Ти можеш ли например?

# 79
  • Мнения: 425
Мога, но отдавна не съм се занимавала.

# 80
  • Мнения: 7 947
Мога, но отдавна не се занимавала.
Време е да си припомниш  Mr. Green
Аз съм първата на опашката - да знаеш  Naughty

# 81
  • Мнения: 3 181
Според мен разликата в характерите произлиза от различните имена и различният час на раждане, и минутите имат значение.

Лично аз смятам, че дете родено на празник, трябва да се носи името на съответният светец, така получава защита и закрила, а и не случайно е родено на тази дата(няма значение дали раждането е ест.или секцио).
Не помня точно, но имаше един потънал бълг.кораб, единственият оцелял се казваше Николай, дали е случайно? Не мисля. Човекът носи името на светията покровител на морето и морските дела............

# 82
  • Мнения: 425
Мога, но отдавна не се занимавала.
Време е да си припомниш  Mr. Green
Аз съм първата на опашката - да знаеш  Naughty

Подобни прогнози са голяма отговорност - когато се почувствам готова, ще пиша  Hug

Според мен разликата в характерите произлиза от различните имена и различният час на раждане, и минутите имат значение.

В много редки случаи значението на минутите 5-10 е толкова голямо, колкото разликата в хората. Тези 5-10 или 15 минути са важни основно за Асцендента, ако е около часа на изгряване на нов знак, но при Слънцето и Луната отклоненията са в минутки от градуса и влиянието им е съответно подобно, положнието на планетите въобще не се променя в рамките на 15 минути.

# 83
  • Мнения: 3 181
Така е, но се променя положението на домовете в хороскопа с тези няколко минути, и така всичко може да стане различно. Една планета за единият близнак може да е в 1 дом за другият във втори, управителите с различни места, и хоп, различни интереси, съдби и т.н. Да не спамим темата, за другите може да не е интересно. Единодушни сме, че името, датата и часът на раждане са важни за съдбата на човек........това е достатъчно Hug

Подобни прогнози, наистина са голяма отговорност, съдбата на човек не е шега работа.

# 84
  • Мнения: 4 555
Според мен разликата в характерите произлиза от различните имена и различният час на раждане, и минутите имат значение.
Аз пък си мислех, че произлиза от това, че става дума за различни хора  ooooh! Смятах да коментирам нещо, но след подобна констатация, направо няма смисъл.

Интересно дали докторите, дето слагат система с окситоцин и ускоряват раждането, и те ли променят съдбите на децата, защото нали точния час и минути също имат значение. Да не говорим, че може и датата да промени окситоцина, ако раждането е късно вечер.
А пък за смяната на лятно и зимно време да не отваряме приказка. То е условно, а не астрономически обосновано и ако детето се роди до един час след полунощ през лятото, истинският му астрономически ден на раждане е на предната дата. Тогава как му смятаме нумерологията и кой му е променил съдбата, който е въвел лятното време ли?

# 85
  • Мнения: 3 181
Според мен разликата в характерите произлиза от различните имена и различният час на раждане, и минутите имат значение.
Аз пък си мислех, че произлиза от това, че става дума за различни хора  ooooh! Смятах да коментирам нещо, но след подобна констатация, направо няма смисъл.

Интересно дали докторите, дето слагат система с окситоцин и ускоряват раждането, и те ли променят съдбите на децата, защото нали точния час и минути също имат значение. Да не говорим, че може и датата да промени окситоцина, ако раждането е късно вечер.
А пък за смяната на лятно и зимно време да не отваряме приказка. То е условно, а не астрономически обосновано и ако детето се роди до един час след полунощ през лятото, истинският му астрономически ден на раждане е на предната дата. Тогава как му смятаме нумерологията и кой му е променил съдбата, който е въвел лятното време ли?

Разбира се, че с това се променя съдбата, но темата е дълга, ще стане излишен спор..........по-добре да спрем до тук.
Ако някой се интересува, има достатъчно инфо, хора които приемат несериозно нещата си е техен проблем, и за тяхна сметка Heart Eyes
Право на избор....................живота си е ваш на децата ви също...........

# 86
  • Мнения: 7 947
Имах еднриятелка, която ми казваше, че е важно на коя плочка по тротоара стъпваш дори - ако стъпиш на лявата - може да се сблъскаш с бъдещия идеален партньор, но ако стъпиш на дясната - може да си навехнеш крака...

# 87
  • Мнения: 3 181
Имах еднриятелка, която ми казваше, че е важно на коя плочка по тротоара стъпваш дори - ако стъпиш на лявата - може да се сблъскаш с бъдещия идеален партньор, но ако стъпиш на дясната - може да си навехнеш крака...
Сравнението е некоректно, няма нищо общо по темата.
 Суеверието е различно от нумерологията и астрологията, които са науки, и то са сложни.........ако някой не разбира нещо не значи, че трябва да го отрича..........

# 88
  • Мнения: 425
А пък за смяната на лятно и зимно време да не отваряме приказка. То е условно, а не астрономически обосновано и ако детето се роди до един час след полунощ през лятото, истинският му астрономически ден на раждане е на предната дата. Тогава как му смятаме нумерологията и кой му е променил съдбата, който е въвел лятното време ли?

Хем пишеш да не отваряме и тази приказка, пък взе, че я отвори  Laughing. Ще си позволя да продължа, защото темата все пак е как се избира име на дете и това е част от процеса. Спорът за времето и часовете е твърде философски обаче. За по-голяма яснота, един пример - в този час в Австралия вече е утре, датата е 21 август, но ако се чуеш с някого оттам не значи че си се вмъкнал в машина на времето, нали? Така и влиянието на часа на раждането, като нещо много относително, се определя по едни таблици за т.нар. сидерално време, а местоположението на Слънцето, Луната и планетите по други таблици - ефемериди, като се правят изчисления за локалното отклонение спрямо Грийнуич. Така че не се притеснявай за лятното часово време, то е човешка инвенция и не е съдбовен фактор.

# 89
  • Мнения: 4 555
Е, как да не е съдбовен фактор, като датата ти на раждане официално е една, а пък астрономически е друга? Аз съм точно такъв случай. По коя от двете си изчисляваш личната година  Wink

Не знам колко сложни са тези науки, но помня, че четох нещо по темата пак за един подобен спор и забелязах, че номерата, на които отговарят звуците в името, са съответните номера на буквите от азбуката. Това е на ниво първи клас и просто не подлежи на коментар. Ако това е основа на науката номерология, то няма какво да я коментираме изобщо.

Общи условия

Активация на акаунт