Как избрахте име на детето?

  • 17 032
  • 152
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 230
На сина -таткото го избра,а синът избра на малката.Аз само създавах Mr. Green

# 121
  • Мнения: 723
Синът,кръстен е на дядо си-бащин отец,
Дъщерята, първата буквичката от името е първата буква от името на другия дядо,
Другата дъщеря-аз си го избрах еднолично,

# 122
  • Мнения: 151
Ако имаш предвид Оля, Олга, това е СЛАВЯНСКО име, не руско. И много повече ми харесва от това, което сте "нагодили". Супер префърцунено ми звучи. Мое мнение, де. Wink
[/quote]

То хубаво, но аз точно Оля и Олга не исках. Майка ми се казва Оля, руско име никога не го е харесвала. За Олга въобще не съм и мислила, много грубо ми звучи.

Двуомяхме се между Олимпия и Оли, но накрая остана Олимпия /имаше проблеми доста в началото и исках господ да  я пази, Олимп планината на боговете/

# 123
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 341
Дъщеря ни се казва Вероника Heart Eyesкръстена е на майка ми, която се казва Ваня .Мъжът ми хареса името и се съгласи.
Искахме името да е класическо, да има хубаво значение, да има имен ден и да не е прекалено често срещано.


# 124
  • Мнения: X
При избора на име на сина ни се ръководех от следното -
- исках да има съкращение, с което да го наричаме /оказа се че му измислиха няколко такива /,
- да звучи добре като бащино име,
- И така се спряхме на "царското" име - Калоян

Ето за това много мъжки майки не се замислят. И как ще звучат имената на бъдещите внуци е един твърде далечен и абстрактен въпрос за тях. Затова е пълно с момченца на име Майкъл, Антонио, Етиен и...да не продължавам. Sick Между другото, поздравления за избора на име, кики.
Никога не съм била толерантна към префърцунените чужди имена и странния избор на родителите.

Името на дъщеря ми харесвам от години и съм си мечтала един ден да имам възможността да го използвам. Не е често срещано, българско е, не е от т.нар. "селски": Станка, Пенка и Милка (въпреки, че последните са за предпочитане пред Джейн, Мелиса и Памела) и по случайност е с буквата на майка ми, която никога не е държала на име, но пък определено й е приятно, че дребната се казва Иглика.
Та така....Досега съм получавала само комплименти за избора на името.

# 125
  • Мнения: 4 555
E, какъв Етиен, нали уточнихме вече, че за най-забавното бащино име ще му мислят децата на татко си Пол  Laughing

# 126
  • Мнения: 11 747
Колко пъти вече е писано, че се позволява да не се слага наставката -ов/-ев, може да е само името на бащата. Няма да е проблем някой ден да се роди Александър Пол Едикакъвси, без да се казва Александър Полов Едикакъвси.
Наш приятел отиде да учи в Германия, там пък се ожени за чужденка, заживяха в Дания и там се роди дъщеря им, която е с българско гражданство, но има само две имена - собствено и фамилно. Бащино име няма.
Днес живота е много по- шарен, не е както е било преди 30-40 години. Не можеш да си сигурен за съдбата и имената на нероден Петко.

# 127
  • Мнения: 4 555
Беше просто майтап  Tired

# 128
  • Мнения: 11 747
Да, той целия подфорум е пълен с майтапи, според които децата трябва да се кръщават с 5 имена, за да не са остарели, да не са чужди и да стават за бащини имена някой ден  Tired

# 129
  • Мнения: 4 555
pina, темата е за критериите, по които някой си е избрал име на детето. Сред тези критерии е как ще звучи като бащино. За едно това е от значение, за други не е. Може ти да смяташ, че критериите им са неоснователни, но са си техни, както и децата.
Точка по въпроса.

# 130
  • Мнения: 11 747
Така е, но и родителите на Пол си имат техни критерии, както и Пол си е тяхно дете, но на него може да се подиграваме?

# 131
  • Мнения: 4 555
Да.
Не на самия Пол, но на родителите, избрали това име в България.
Както на Петицветка, Маргарин и Птицечов.

# 132
  • Мнения: 4 569
E, какъв Етиен, нали уточнихме вече, че за най-забавното бащино име ще му мислят децата на татко си Пол  Laughing
...като един от синовете на татко Пол ще е Алфонсо.И става Алфонсо Полов. Laughing

# 133
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да са сравнително кратки, звучни рядко срещани имена. Запомнящи се...
И да звучат добре за бащино име.

# 134
  • Мнения: 0
Първият ми син е Борис-кръстен е изцяло на свекър ми.
Дъщеря ми е Дивна-от Димитър (баща ми) и Валентина (майка ми).
А малкият ми син е Симеон-от майката на съпруга ми, Станка.

Общи условия

Активация на акаунт