Не може да спи

  • 3 309
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 666
Първо се опитай  да откриеш причината преди да надрусаш детето си с каквото и да било за да спи.Горещина,зъби,памперс,глад и т.н
Просто има деца,който не спят спокойно.Както са ти казали преди мен обърни внимание на температурата у вас.Нз как спи детето ти,но моята спи много неспокойно/по точно не се събужда ,а се върти/когато и  е топло.Сега спи по памперс,на отворен прозорец и незавита.Събужда се само за мляко и веднага заспива.Ако са зъбки трябва да се събужда с рев,да проревава в просъница...В началото дъщеря ми се събуждаше по "н" пъти на вечер..с времето и израстването на детето това отмина...да чукам на дърво Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 39 762
Макаронке, не знам дали ще отмине Simple Smile
Дъщеря ми спеше неспокойно, въртеше се много. Сега е същата.
Малкото спи неспокойно когато му е горещо. И се върти като пумпал, вирва си дупето, стойките са неописуеми.

# 17
  • Мнения: 639
След поредната безсънна нощ, днес мислех да пускам точно такава тема ... Как да ти отговоря дали е период и ще отмине, като моят бандит е на 1г и 2 мес и положението е страшно ...
Мислех, че му е топло - хич не търпи на жега (бащичко) - е, спим с пуснат климатик в съседната стая и на отворена врата, температурата си е съвсем приятна за спане. Приспивам го, слагам го в неговото легло, и спи сравнително кротко за час-два. И после започва купонът - събужда се, тупва при мен и започва да се върти, да ме рита, да ме скубе, да мрънка, да иска "мъко" (разбирай мляко, да го кърмя) и ако не му дам започва да мрънка, да се изправя, да се катери по мен, да ме прескача, да пълзи, да ходи - абе, като диво прасе да се рови навсякъде и да ме блъска. Като посуче, се унася понякога, а понякога иска просто да си дръпва по 2-3 пъти, да се повърти, и пак да си подръпва, и така докато каталяса и заспи. Тая красота се повтаря по толкова пъти на нощ, че вече им изтървам бройката. На разсъмване пак си поспива час-два, и аз заспивам като пън и едва отварям очи, а той нахилен до ушите, се опива да ми сложи щипката за коса, скубейки ме порядъчно, готов за нови подвизи ... Успокоявам се и го "оправдавам" с това, че изби цял предкътник, а вчера проби връхчето и на втория - дано се кротне малко, че едва издържам вече (баща му се изнесе да спи на спокойствие в хола и не го виня - иначе нямаше да може да става за работа).
Температура, зъби, обриви, памперси, емоции през деня, шум, глад, жад, трънчета в дупето - всичко може да окаже влияние, дори и вашето емоционално съсътояние ... или си е просто до темперамент на детето ...

# 18
  • Мнения: 914
Бебето в началото спеше неспокойно по 10мин. и се събуждаше.На нея и помогна Успокояващ чай на ХИПП.

# 19
  • Мнения: 68
Незнам дали е редно да се дава каквото и да е -само и само бебето да спи.
Моята дъщеря спи така от както се е родила. В началото ядеше , дремне 20 мин точно като по часовник и пак  Shocked...и така цял ден...
Вечер започват коликите (до 4 мес) и пак си на балон. По едно време заспиваше със сешоара, само това ни спасяваше, даже и ние свикнахме с него  ooooh! Но това е,...риска на професята  Peace
Наистина не може нищо да хванеш да си свършиш, но не съм и давала нищо което да я присвива. Колкото и да е хомеопатично, все пак е хапче. Не е някакъв здравословен проблем за да се прибягва чак до хапчета.
И сега си е така....тя вече спи само следобят, но пак много неспокойно, все трябва да съм до нея, да я люшкам ако се събуди или да подам бибата ако я изпусне, защото ако изпусна момента се сдобивам с кисело дете дооооо вечерта.
Няма как...аз още като забременях се сбогувах със спането за следващите 15-тина години.
След това пък аз няма да мога да спя защото вече ЕГН-то ще ме мъчи и така  Mr. Green......НЯМА СПАНЕ!!!!

# 20
  • Мнения: 10
Тези лекарства, които препоръчвате могат ли да се закупят без рецепта? Защото моето бебче си свива коремчето, докато спи и после заспива. Дали ще помогнат за коликите?

# 21
  • София
  • Мнения: 44 115
Може би просто й е горещо, задушно...нещо такова...
Вместо сок давай вода, все пак зъбите ще й трябват после.
Лекарства не бих давала....

# 22
  • София
  • Мнения: 39 762
Дали ще помогнат за коликите?
Колко е голямо детето?
На пазара има много видове капки с/у колики. Посъветвайте се с педиатъра.

# 23
  • Мнения: 19
Здравей,аз не се сещам за хапче-лекарство ,но и моята 4 годишна дъщеря имаше същия проблем.Първо започнах да спя с нея,а после и давах плюшени играчки ,също вратата на спалнята и нейната врата бяха отворени и  така почна да спи без проблем!Надявам се да се оправи проблемът по-бързо!

# 24
  • Мнения: 978
Аз съм доволна от дормикинд. При нас помага с безсънието.

Общи условия

Активация на акаунт