Февруарчето на половин година става и скоро ще тича след него мама! (17)

  • 20 889
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 112
Бобиш, горе главата  Hug Охлала,  Hug
Любезна, Масту гел помага май. Ама дали става за кърмачки  newsm78 Иначе студена вода и това е...  Tired
Таньорче, ма тя скоро ще проходи бе  Party щом му е хванала цаката на паяка вече...

Я да ви питам - има някои пюрета, които са с ориз - напр. карфиол. Трябва ли първо да вкарам ориза самостоятелно или направо да давам такова пюре  newsm78

# 61
  • София
  • Мнения: 844
Здравейте всички, изпълнили месечинка в мое отсъствие  Mr. Green Да са живи и здрави и много да ви радват!   bouquet
Няма да вземам много отношение, само ще ви изпратя морски привет от Несебър! На Калинкина засега морето й понася добре - спи и яде!  Mr. Green
Любезна, много ти е неприятен проблема. Хладки душове и локално - например Проктогливенол свещички. Или крем, ама със свещичките е по-удобно и по-безболезнено!
За захранването - плодове, зеленчуци и каши! Малее, това дете примира като види пържен картоф, сладолед и мръвка иска. Давах й да опита, ама ме е шубе да си призная. Иначе съм за бой - на морето се захранихме с морков, не се прие особено добре.
Сашкова, четох за вас - понеже и Калина е с АБКМ, но слаба, полека лека се захранваме. Значи от хипоалергенните - праз лук и добре се приема, нищо мъхесто, а иначе на нас педиатърката ни каза да ползваме пюретата на ХИП, които са за деца склонни към алергии или деца с алергии, на бурканчето има А. Трудно се захранва алергично детенце, ама ще се справим!
Бобиш  Hug Дано се оправи Коки!
Ами това се сещам, ще се изкъпя заради вас в басейна! Simple Smile Ходя и на физиотерапия за дископатията си и се чувствам страхотно!
Ако ми остане време може и някоя снимка да кача в албумчето  Mr. Green
Хубав ден на всички ви желая! bowuu

# 62
  • York
  • Мнения: 826
 kaffeetrmker_2
Поспахме с моята убавица до 10:30 днес  Heart Eyes
Днес се живее и след малко изкачам на разходка, че в тия жеги се обездвижих. Мъжа ми беше обещал да ме води на плаж, но явно няма да стане  Crossing Arms
Някви диваци, живеещи наоколо правят ремомт и спират да шумят от 2 до 3. Съвсем скоро ще изядат един скандал от мен  Whistling

Със захранването сме до под кривата круша - да се разбира, че дори и не сме го почнали още  Laughing
Никак не ми се занимава, но няма как  Laughing Поне вече взех решение с какво ще започна. Сега остава и да купя кашата, за да не се вкарвам в поредните чуденки  Laughing

Честито полугодие на малките сладурковци.  Hug

# 63
  • Мнения: 163
Който гласувал за захранването - гласувал.
Дайте мнение по новата питанка. Grinning

Честити месечинки на бонбоните! Heart Eyes

# 64
  • Плевен
  • Мнения: 52
Мерси за пожеланията, нищо че още не съм почерпила. Направих му торта вчера, но няма много вид...та нямаме снимки.
Не съм чела много.
За анкетата - кърмя още. За хемороидите - киснене в отвара от смрадлика и лед на дупето. За Мяуче - хубавица си ми ти, ама аз най си те харесвам на снимката на пейката, както и на "Сучеща Калина".
Честито на останалите половин рожденици. Болните ни дечица да оздравяват бързо!
Ами това е май. След малко ще кача снимки на Тин в албумчето на 6-месечните. Ма той голям мъж станал беее  Laughing

# 65
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Честита месечинка на порастналите бебчета!  bouquet
Мяу, много ти отива и роклята и цвета, хич не изглежда торбеста! Heart Eyes

Последна редакция: ср, 18 авг 2010, 13:50 от Dallcheto

# 66
  • София
  • Мнения: 6 011
ДД!  Grinning
Честити месечинки на порастналите дечица днес!  Hug
Неви, потънАх в тия очи бре, жена!  Laughing Ся вече ще ми е спорен деня, за хладен - не съм сигурна!  Laughing
Любезна, съжалявам да прочета, че си с болежка, пък и недоспала!  Hug

Да пофаля мъжо - снощи направи една огромна тенджера миш-маш.  bowuu В кухнята се лееше пот и се чуваше пъшкане, абе отчете се за тази година.
Както всички истории в нашето семейство, и тази си има продължение.  Mr. Green Забравил е да прибере миш-маша в хладилника и цяла нощ е седял на жегата.  Mr. Green
Днес с Бориско подло си направихме таратор със зехтин и орехи, към него кашкавалче. Манджата сме я оставили на татито да си я хапне довечера.  Mr. Green Или ще го бъде, или не.  hahaha

Много съм доволна от децата иначе - папкат и слушкат.  Laughing Сутринта им пасирах банан и ябълка, разделих им го - на Максо добавих 60 гр. каша, на Борис добавих няколко ванилени бисквити и такова ядене падна, че ми напълниха душата тези пилета.  Heart Eyes На обяд му дадох пюре от броколи с пуешко, средна радост беше, но си изяде цялото бурканче.  Grinning Сега спят, а аз чакам поредната перална да свърши. Flutter

# 67
  • Мнения: 210
Ника, е тоз мъШ кат го видях си предстаЙх, как седя на креслото и гледам през джама, пък той го трие ли трие
 #Silly Ех момичетааааа,  Crazy като видях,че двете зъбчета на Тински се виждат под месцето от край до край  Laughing
Студеното наистина много помагало беее  Hug Подбила съм си едната пета от вървеж на една страна  Embarassed
Танче, Миото чакам да ми донесе тия свещички или крем, дето Неви и Слънчи предложиха и ако продължи тоз тормоз ша пиша Wink
НАй-мЪ кефи, че когато ми е най-зле и най-зор майка ми са затрива нейде и не мога да я открия  Sunglasses
Мериан, честито и на адаша порастване, както и на другите пискуни, да са ни все така здрави и усмихнати   bouquet
Поякога, смърт на дразнителите   newsm29 newsm29 newsm29

# 68
  • София
  • Мнения: 492
 Grinning

За захранването - Алекс яде зеленчукови пюрета и от плодовете - праскови, круши и сливи...но не ги попарвам, а ги давам пресни(къде им отиват витамините като се попарят?)
За кърменето - още кърмя и мисля до към годинка, ако е писано.

Последна редакция: ср, 18 авг 2010, 15:07 от Karolin@

# 69
  • Мнения: 219
Ето ме и мен  bowuu

Ника, браво на дечицата ти!  Hug Те са си послушни, знаем ги  Wink.

Честити месечинки на всички днес!!!

Бобиш, разбирам притеснението ти за Коки, но всичко ще мине бързо и добре! Ти само бъди спокойна!  Hug

Слънчи, радвам се, че си изкарвате добре!  Hug

Бяхме на консултация - 7300 (+ 450 гр) и 68 см (+3 см). Идеално качва, каза доки. От днес започваме месото - 1 месец пилешко и пуешко. Вече омете 190 гр пащърнак с пуешко като стой та гледай  Laughing. Пу пу, все така да е! След 2 седмици ще въведа и глутена с каша.
И второто зъбче изби днес, много е сладък  Heart Eyes.  Този път само една нощ беше неспокоен и плака и на другия ден се появи. Ел, на Яси проби ли вече второто? Беше споменала, че прозира.
Би му Синфлорикс 1 и си поплака милия. После пак плака като му взимаха кръв. Да ви питам - урина дадохте ли за изследване? Педи казва, че не е задължително, но лаборантката после ми каза да занеса  Rolling Eyes.

Купих му много хубаво тъничко якенце за есента за реванш, че го тормозиха разни лелки с игли днес  Simple Smile.

Ще излизаме на разходка към 17ч. понеже сутринта пропуснахме заради консулта. Емо е напоследък все до късно на работа и го къпя сама вечер. Тази поне ще пропуснем заради ваксината.
Сега Йо заспа, лягам и аз да дремна с него, че ставах 100 пъти да му подавам бибата тази нощ  Wink.


# 70
  • София
  • Мнения: 6 011
Рали, браво за чудесните мерки на Йо!  Hug Честито ви и зъбче, все така безпроблемно да се показват!
За урината не знам - предстои ни в петък, но едно време с големия си беше задължителна, може да са променили нещо, нали все нямат пари в ЗК.  Rolling Eyes



И аз ставам по няколко пъти да подавам бибата /ей, кога ще се научи сам да се обслужва, на тази възраст големия вече го правеше/, снощи го гледах - на мен също ми се вижда, че двата зъба му прозират, ама съквартиранта като погледна и ме отряза, че нищо не прозирало.  Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 157
Ника, е тоз мъШ кат го видях си предстаЙх, как седя на креслото и гледам през джама, пък той го трие ли трие
 #Silly
Упсссс Confused
Да ти кажа, преЛюбезна ми сватя  Hug,  това кремче намалява болката, но изцяло дискомфорта отминава за около 5-6 дни. И к'во, майка ти се е покрилаааа, гадничко ... Брей, Тиното скоро със зъби ще го гледаме, ай, че нЕмам търпение, много са сладки с двете зъбчета  Hug...

Ника, решила си да отмъщаваш на съквартиранта с неговите камъни, а? Пфу, дано оцелеЙ  Peace! Как се радвам, че така сладко си хапват Макси и Бо!

Рали, чудни мерчици, чуден Йо  Hug...

Бобиш, Охлала  Hug, всичко е временно и ще премине ...

И не на последно място,
Честито на порастналите ни момичета и момчета! Щастливи, усмихнати и здрави да растат!


Гласувах, че не кърмя вече...

# 72
  • София
  • Мнения: 6 011
Неви,  Hug вече не се ли цедиш? Ти и Елфи за мен сте герои по принцип - аз не бих издържала до тук на ваше място.  Peace
И всъщност в реалния живот познавам само една-единствена майка, която се цеди с помпа до 6-ия месец, но бебето и беше родено като Борис - в началото на зимата, почти не излизаха, време да се цеди колкото щеш, а майка и готвеше и и помагаше във всичко за да не се уморява с домакинството, че и бебето извеждаше.

# 73
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Да се посмеете малко на мой гръб: Събуждаме се сутринта и още сме си в леглото и мъжа ми казва:
-Тази сутрин ми се струваш по-слабичка от вчера, да не си сънувала, че тичаш?.............
-Не, правих невероятен секс насън и затова!!!
smile3532 Исках да му се разсърдя, но толкова ме напуши на смях, че се хилихме като пачи 20 минути....
Пак стана жега при нас!!! #Crazy
П.С. Браво на Йони за хубавите мерки и да си носи новото якенце със здраве!

# 74

Общи условия

Активация на акаунт