кърмене и секцио

  • 1 103
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 215
Всичко е въпрос на организъм. При мен имаше кърма (или по- точно течност) още от началото на 9тия месец. Но мои приятелки са ми казвали, че им е дошла около 2рия ден.

# 16
  • Мнения: 592
Аз пък да се оплача - при мен има кърма, но бебка така и не засука. Държах я гладна, но това непомогна. и сега сме с бибка, но за мен е по-важно да се храни с кърма, отколкото начина по който го прави.

# 17
  • Мнения: 1 215
Аз пък да се оплача - при мен има кърма, но бебка така и не засука. Държах я гладна, но това непомогна. и сега сме с бибка, но за мен е по-важно да се храни с кърма, отколкото начина по който го прави.
Не ви завиждам, голяма играчка е. Имам приятелки така си хранят децата- изцеждат се и дават, но с еизмъчиха милите. Пробвай пак да я слагаш на гърда, може пък да успеете. Успех!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 952
След две раждания с операция се убедих, че ако родилката бъде раздвижена няколко часа след секциото бебето реално може да не получи формула ни веднъж. Кърмих дъщеря си от първата сутрин след секциото. Лошото е, че ми трябваха два опита, за да разбера, че добре направено секцио и добро възстановяване на майката по никакъв начин не затрудняват кърменето. Просто в болниците им е по-лесно да дават формула, отколкото да занесат бебето на майката, на която пък да помогнат да стане поне два пъти в деня на операцията, за да може след първат нощ да е самостоятелна. За съжаление всички знаем в колко часа се изнася недежурния персонал в държавните болници, както и знаем, че никой от дежурните няма да се юрне привечер да раздвижва родилки.
Горещо съветвам всички, на които предстои секцио да направят специално уговорка за ранно раздвижване, дори и ако трябва за целта да почерпят по още веднъж Mr. Green Дори и да не пожънат ранни успехи в кърменето със сигурност ще се чувстват физически по-добре.
Успех ти желая!

Общи условия

Активация на акаунт