Отговори
# 675
  • Мнения: 731
Аз мисля да отида на тази лекция като за начало
19.09.2010, неделя, гр. София, НДК - среща "Подготовка за кърмене, избягване и преодоляване на често срещани проблеми"
Има ли някоя мама от София която мисли да отиде на тази лекция, според мен би била доста полезна като за начало пък и няма да е зле да се видим .


tzvetka_01 и Finty, искам само да уточня, че това е среща. На срещите майките споделят своя опит и се дискутират въпроси свързани с темата. Лекцията в София е на 12.09. и темата е „Често задавани въпроси за кърменето”. На тази тема се разглежда всичко свързано с кърменето - от бременността и подготовката; през проблемите, които майката може да срещне; през захранването и свършва с отбиването на детето  Peace

Else искам да попитам, тъй като трябва за сега да лежа и няма как да присъствам на вашите лекции има ли вариант на е-маил да се получава инфо за кърменето, по-точно ме интересува подготовка на гърдите, при положение, че имам отлепяне на плацентата и пия хапчета, за да бъде матката в покой, а до колкото знам ползването на кремове, въобще по някакъв начин стимулацията на гърдите предизвиква контракции? Друго, което ме вълнува е как да избегнем рагадите, тъй като с първото си дете има страхотни рани, синини и кръв от зърната от първото засукване, но не бях правила никаква подготовка на гърдите. За жалост кофти старта и постоянното седене хич ми попречиха да кърмя успешно, а и въпреки многото кърма в началото, постепенно намаля, дохранвах и така до 3 месеца и до там. Много искам този път живот и здраве да стигна до там и да имам успешно кърмене.

Благодаря

беба, не се притснявай за лекциите - по-важно е ти и твоето бебче да сте добре. Съвсем правилно отбелязваш, че стимулацията на гърдите би могла да предизвика контракции.

Агресивната подготовка (обтриване с груби материи) е един поостарял съвет, който от доста години вече се отрича. Действително се е смятало, че 'загрубяването' на зърната предпазва от разраняване, но годините практика са оборили това твърдение и вече е в графа митове. Обтриването на зърната с хавлиена кърпа (вълнено парче, масажна ръкавица) освен, че може да предизвика преждевременни контракции от фрикциите, премахва естествения защитен слой, който 'смазва' зърното. След първите седмици на бременността се активизират т.нар. жлези на Монтгомъри (малките подутинки отстрани на зърното по ареолата, които приличат на недорасли зърна   Grinning) и започват да отделят по-активно специфична смазка. Тя прави зърната по-еластични и ги подготвя за кърмене. По същата причина (да не се премахва важната смазка) след раждането не се препоръчва зърната да се мият със сапун, да се обтриват със спирт и подобни агресивни методи, а душът веднъж дневно и измиване с вода тогава е достатъчно, за да се поддържа добра хигиена.

За подготовка на зърната би могло по време на бременността да се ходи от време на време без сутиен или на някой не-толкова-нужен да му се отрежат върховете така, че зърната да са открити - от триенето и докосването на дрехите зърната ще са достатъчно 'загрубени', без да се стига до крайности или кожата им да се третира агресивно. Още помагат въздушни бани, контрастни душове, и най-вече - таткото, който с ласки може най-добре да се погрижи да са готови  Grinning Може би при теб най-щадящи биха били въздушните бани и контрастните душове.

Ако кожата на зърната е много суха и има чувство на дискомфорт, както преди, така и след раждането, може да се ползва пречистен ланолин за кърмачки (има различни марки на пазара), като най-важното е да се избере такъв без отмиване преди хранене (за да не се изсушава допълнително нежната кожа). Ако обаче няма такъв проблем, не е нужно "профилактично" мазане - тялото само се грижи за себе си и нуждите си.

За да се избегнат рагадите е много важно бебето да се позиционира правилно спрямо тялото на майката и да засуква правилно гърдата. Ако при сукането има болка, това означава, че нещо не е както трябва и е нужна промяна. Ако имаш време може да погледнеш тази статия - Правилно поставяне на бебето на гърдата, а също така и този клип за правилното засукване. В Библиотеката на кърмаческият подфорум има още много материали, които биха могли да ти бъдат полезни, а и не само на теб  Peace

Ако имаш въпроси винаги може да ги зададеш тук или ако предпочиташ на лични   bouquet

Здравейте,
И аз искам на ЛЛЛ лекциите,как да се запишем?

За записване на лекциите във Варна може да изпратиш ЛС на Ivy или yoanna  Peace

# 676
  • София
  • Мнения: 6
Else благодаря за уточнението в такъв случа ще се постарая да дойда на тази лекция на 12.09.Трябва ли предварително да се записваме?
Благодаря

# 677
  • Мнения: 731
tzvetka_01, за София предварително записване не е необходимо   bouquet

# 678
  • Мнения: 227
И аз ще дойда на 12.09 Hug

# 679
  • Мнения: 88
Else МНОГО лагодаря за изчерпателния отговор   bouquet

# 680
  • Мнения: 26
Коремчета хайде на витамините  Hug



Аз сготвих и нещо ми е студено cold

# 681
  • Мнения: 227
Офф навън е страшен студ. За нас няма угодия-първо ни е топло, сега пък студено Joy Направо не ми се тръгва от работа, като знам колко е студено  Sad

# 682
  • София
  • Мнения: 6
Момичета стискайте палци след малко отивам на преглед.

# 683
  • Sofia
  • Мнения: 907
Уау, мерси за плодовата салатка, мноооооого вкусно изглежда.
Проблема с дрехите и при мен е голям,но сега малкия е с приоритет Simple Smile Вие напазарувахте ли за децата по повод новата учебна година?
Аз още не съм  Embarassed, ама той ще тръгва някъде след 15ти, а сега с цепнатата глава може и да го отложим с няколко дни. Всъщност ти за пазаруване за детска градина говориш, нали  newsm78 ? Имам да купувам нови пантофи, няколко долнища и нова чанта ... Не са много нещата, понеже от последните намаления на ларедут го обзаведох с доста дрешки.

На мен пък в това време ми е по - добре, жегата ми действа много тежко...

# 684
  • Мнения: 88
 Стани_1987 мммм, че вкусноооооо   bouquet

аз метнах един сладкиш с праскови отгоре, уж за детето, ама се пече от 1 4ас и още не се е готов  Shocked

# 685
  • Мнения: 727
Уау, мерси за плодовата салатка, мноооооого вкусно изглежда.
Проблема с дрехите и при мен е голям,но сега малкия е с приоритет Simple Smile Вие напазарувахте ли за децата по повод новата учебна година?
Аз още не съм  Embarassed, ама той ще тръгва някъде след 15ти, а сега с цепнатата глава може и да го отложим с няколко дни. Всъщност ти за пазаруване за детска градина говориш, нали  newsm78 ? Имам да купувам нови пантофи, няколко долнища и нова чанта ... Не са много нещата, понеже от последните намаления на ларедут го обзаведох с доста дрешки.

На мен пък в това време ми е по - добре, жегата ми действа много тежко...
даааааааам,но и маратонки,няколко екипчета,бельо,чорапки,пижамка...офф почивните дни ще го мисля Crazy

Ше пиша на Ivy.....Else мерси Peace

# 686
  • София
  • Мнения: 406
Най-после и аз да мога да пиша днес. Ще се опитам да отида на лекцията в София - сигурна съм, че ще ми е много полезна.

# 687
  • Мнения: 22
Здравейте, момичета.
Тук у Варненско все още е топло, дори в офиса включихме климатика да се охладим. Но утре заминаваме за Велико Търново и май трябва по-сериозни дрехи да приготвя в багажа.
За протокола в нашия отчетен - вчера бях на преглед и видяхме, че живот и здраве, пак ще е момче Simple Smile . Вървя с 6 дни напред и доки каза, че другия път ще ми даде направление за ендикринолог, за да ми направят "обременяване с глюкоза" , за да се види дали усвоявам добре глюкозата и дали няма евентуален диабет, защото според нея не било нормално да родя толкова голямо първото дете, а и сега да вървя пак напред. Попитах я дали не може да е следствие на това, че аз съм си по принцип едричка, да не казвам и дебеличка, а и с бременността си качвам доста, нищо не ми отговори, но не трябвало да се притеснявам. Иначе кръвната захар ми бе 4.24, което било нормално. Въпреки, че си качвам кг, не ям много сладко, обожавам го, но май повече наблягам на соленичкото и тестенкото  Embarassed.
 На новите попълнения- добре дошли и лека и безпроблемна бремоннст.

# 688
  • Мнения: 73
Еспиноза и Бенджи, мен ме смятайте за сигурна и за двете лекции през Септември и на 11 и на 25 ще отида!
Да вземем и ние да се организираме по варненски за сбирките на ЛЛЛ  Laughing
И мен ме смятайте, поне за една от двете ще се класирам Simple Smile

Да се отчета и аз, бях днес на преглед, но лекаря ми беше в операция и видеозона ми увисна за събота, надявам се тогава да видим пола. А иначе тоновете на бебе са в норма, кръвното ми, както винаги - ниско. И не съм качила даже грам от предишната консултация, стоя си на 55 и тва е, а иначе корема си ми личи вече, е как става тая магия просто не знам  Mr. Green

Последна редакция: вт, 31 авг 2010, 17:13 от Fantasy_Girl

# 689
  • Мнения: 88
zyb4ence  за захарта над 6 е опасно (знам понеже баща ми е диабетик), твоята стойност си е ама много нормална, така че не се притеснявай, лекарите понякога се презастраховат, просто някои бебета са си по-едри, не е задължително да има такава причина. А за сладкото ти ако имаш диабет той е свързан с обмяната на въглехидратите въобще, което ще рече да се пазиш и от бял хляб, и от банани и какво ли не, така че виж си изследването и си яж сладко, ако всичко е наред, без да се притесняваш  Peace

за килограмите, аз пък хич не съм качила и това пък ме притеснява, първите 3 месеца ми беше много зле и само повръщах, сега рядко и тъпча какво ли не, ама 2 -3 км само...

Общи условия

Активация на акаунт