Оценявате ли подаръците ?

  • 13 540
  • 438
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40
Сигурно съм единствената жена,която не обича да й подаряват подаръци (най-вече за рождени дни) Naughty
От друга страна се радвам,когато приятелят ми ми подари нещо малко без повод.
Ето например вчера се прибрахме от Габрово и докато се разхождахме в Етъра аз отидох напред за да правя снимки с една приятелка и след малко той ни настига и ми казва "Затвори си очите" ... Затварям ги,а той ми хваща ръката и ми слага едно дървено пръстенче в нея Simple Smile Толкова мило ми стана,че дори ми се насълзиха очите,а самото пръстенче е толкова обикновено ...
За сметка на това за Р.Д.-то ми ми подари 3 червени рози и плюшен дявол,на чийто врат имаше сребърна верижка с висулка.Е честно казано не се зарадвах толкова много,защото не обичам скъпите подаръци Naughty Не,че една плюшена играчка и една верижка са много скъпи,но самата мисъл,че е пръснал примерно 50лв. за мен ме кара да се чувствам неприятно и гузно  Crossing Arms
Освен това много повече бих се зарадвала на една картичка,която той е направил,от колкото на GSM (например).

# 16
  • Мнения: 1 252
Не. Сега си давам сметка, че рядко се питам колко труд, средства и време е коствал някому подарък, който ми е подарен. Обичам подаръците, обичам да ме "улучат", да разбера, че близък човек знае за нуждите и прищевките ми, предпочитанията - точно това ценя много.
Пример: мразя всякакви опаковки за цветя, дори панделки, някой би се изръсил пачка за сложен букет, а аз ще оценя повече 3 голи стръка цвете.
Аз и гола саксия, с цвете  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 7 990
Не остойностявам подаръка. Случвало се е да ми подарят скъпи джаджи, които фичвам в гардероба, защото не са ме възторгнали. Или да се радвам като малките деца на нещо далеч по-евтинко - напр. плюшения мравояд, който ми подариха за 25-тия рожден ден или колекционерско Барби за 28-мия...
Въпросът не опира до парите, стойността, а до човека, който подарява и до това дали правилно е усетил какво би те зарадвало.

# 18
  • Мнения: 0
Не разбрах ако си семейна какво ще правиш... Whistling Whistling Whistling

Розичке .. не се заяждай в темата плииз  Peace

за уточнение:

Не говоря за цена и пари на  подарък  Peace Примера беше по-скоро насочващ а не определящ  Peace

примерно ако ви подари замък от кибритени клечки - пак примерно -  над който се е трудил примерно 2 месеца дали ще го оцените .. т.е. ще успеете да го оцените като жест защото смятайки материалите са някакви 5-6 левчета например ,но това че е отделил примерно 100 часа да го прави .. дано да съм ясен  Peace

# 19
  • Мнения: 796
Оценявам тези, които са избрани специално за мен. Приятеля ми винаги знае как да ме зарадва и от какво имам нужда. Неговите подаръци най си ги обичам Laughing Подаръци за отбиване на номера / примерно козметика, органайзер и такива глупости няма как да оценя.

# 20
  • Мнения: 7 947
Странно...наистина ли не обичате да сте задоволена, изненадана, да имате хубави вещи, които ви носят комфорт и удобство, да купувате или подарявате стойностни неща на близките си, от които имат нужда или просто са ви харесали на момента? Какви са тия дълбокомислия за единия прост подарък? Ми имаш пари - купуваш. Нямаш - подаряваш стрък без панделка. Но всички са си подаръци .

# 21
  • София
  • Мнения: 4 041
Еее, Немо, развали темата! Надали има човек, било то и жена  Joy , която да не оцени труда, положен от любим човек. То в този ред на мисли всички сме оценяващи ССФ.

# 22
  • Мнения: 35 968
примерно ако ви подари замък от кибритени клечки - пак примерно -  над който се е трудил примерно 2 месеца дали ще го оцените .. т.е. ще успеете да го оцените като жест защото смятайки материалите са някакви 5-6 левчета например ,но това че е отделил примерно 100 часа да го прави .. дано да съм ясен  Peace

искам подарък с мисъл за мен
ако искам замък от кибритени кутии - супер! а ако не искам? а ако предпочитам робот от цигарени кутии? времето, усилието, парите - едни и същи, но ... не е достатъчно  Confused
не, че не оценявам чисто хипотетично, но не сгрява душата достатъчно  Tired

# 23
  • Мнения: 22
Розичке .. не се заяждай в темата плииз  Peace

 

НЕМО, не се заяждам в темата...просто се защитавам. Hug

Ако ми подари някой нещо правено 100 часа, може би бих го оценила. Но къде е гаранцията, че няма да ми омръзне...и да замине пак в коша.  Simple Smile

# 24
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Цитат
примерно ако ви подари замък от кибритени клечки - пак примерно -  над който се е трудил примерно 2 месеца дали ще го оцените ..

Ако нямам влечение към замъци от кибритени клечки,ако ще и 6 месеца да се гърчи над същия правещия го,няма как да го оценя.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 957
Ми имаш пари - купуваш. Нямаш - подаряваш стрък без панделка. Но всички са си подаръци .

Номерът е да знаеш, че на някой е по-добре да му подариш стрък без панделка, колкото и пари да имаш.

Да, Немо, вложените усилия в даден подарък ще оценя (вникване, усилие, любов, труд, мисъл), ама някакак отпосле. Първо ще ахна за замъка, ще се зарадвам, а после чак ще си дам сметка колко усилие е трябвало, за да се получи. И с диаманта така ще стане - ах! ох! колко е красив, как блести, как е точно за моята ръка, а чак после, някога ...Боже! Мъжо кого и как е обрал!?
Ако не харесвам замъци от кибритени клечки, няма да си го държа на показ (със сигурност!), но ще знам, че някой е готов да лепи 100 дена клечки, за да ми покаже, че прави за мен нещо, подарява ми душата си, така да се каже - 100 дена е мислил за мен. Туй няма как да го зария в някой шкаф/кош и т.н.

# 26
  • Мнения: 0
Еее, Немо, развали темата! Надали има човек, било то и жена  Joy , която да не оцени труда, положен от любим човек. То в този ред на мисли всички сме оценяващи ССФ.

не ме е срам  Embarassed Embarassed ама я виж следващите 3 поста след твоя  Thinking

# 27
  • Мнения: 35 968
Еее, Немо, развали темата! Надали има човек, било то и жена  Joy , която да не оцени труда, положен от любим човек. То в този ред на мисли всички сме оценяващи ССФ.

не ме е срам  Embarassed Embarassed ама я виж следващите 3 поста след твоя  Thinking

Немо, не ме чети кат' ССФ Вилико  Twisted Evil

не, че не оценявам чисто хипотетично, но не сгрява душата достатъчно  Tired

# 28
  • Мнения: 7 947
Ми имаш пари - купуваш. Нямаш - подаряваш стрък без панделка. Но всички са си подаръци .

Номерът е да знаеш, че на някой е по-добре да му подариш стрък без панделка, колкото и пари да имаш.
Да, Немо, вложените усилия в даден подарък ще оценя (вникване, усилие, любов, труд, мисъл), ама някакак отпосле. Първо ще ахна за замъка, ще се зарадвам, а после чак ще си дам сметка колко усилие е трябвало, за да се получи. И с диаманта така ще стане - ах! ох! колко е красив, как блести, как е точно за моята ръка, а чак после, някога ...Боже! Мъжо кого и как е обрал!?

Абе ти си знай - ама защо като имаш - да не купиш това, което можеш да си позволиш? Нещо не схващам логиката...

bubanka - би ли разяснила идеята си, като за Вилико така да го напишеш newsm78

# 29
  • Мнения: 35 968
Душа неразбрана си ти

Общи условия

Активация на акаунт