Гърция-25

  • 51 577
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 925
и двамата родители са българи?
Много интересна информация е, ако тук , в Гърция сте извадили гръцки/?/ паспорт на детето, ако то е с двама родители , български граждани

# 31
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  аннаанна   , може би роднина може да подаде декларацията . Попитайте в НАП дали е необходимо пълномощно .
   

# 32
  • Мнения: 15
и двамата родители са българи?
Много интересна информация е, ако тук , в Гърция сте извадили гръцки/?/ паспорт на детето, ако то е с двама родители , български граждани
Не, съпругът ми е грък. Детето е родено тук и сега има и двата паспорта ( БГ+ГР). Мислех, че има значение дали и двамата родители са българи за издаване на пасаван, защото преди да издадем ГР паспорт се обаждах в консулството да попитам как мога да пътувам с детето в България и те ми казаха да отида да му направят пасаван. А после решихме направо паспорт и стана много по-бързо.

Дет, мерси за идеята. Така ще направя !

# 33
  • Стара Загора. Три чучура-юг - Derby
  • Мнения: 22
здравейте мили мами от гр.,най после успях да се включа и аз.ще се радвам много ако сред вас намеря сродни души.накратко - от 4 години живеем в едно красиво село на брега на морето,на халкидики.мога също да кажа,че сме на около 50км. от Света Гора. мястото наистина е много красиво,но да си турист.ние сме от Варна - най готинят град в Бг.,но съдбата реши временно /елпизо/,да живеем на село.аз имам 1на голяма молба към всички вас:имаме момченце на 9 месеца/това ни е 2ро дете/,и искам да взема проходилка,но 2ра рака,или по евтино,да ми кажете сайтове с такава инфо.благодаря много на всички ви хубав ден. newsm78

# 34
  • Мнения: 15
Здрасти dani-01,
Давам нашата проходилка - нова е ( Чико ), но моето бебе не иска да седи вътре Simple Smile Ако имаш възможност да я вземете от Солун разбира се !

# 35
  • Мнения: 130
Привет и от нас в новата тема!  Hug

# 36
  • Стара Загора. Три чучура-юг - Derby
  • Мнения: 22
благодаря ти аннанна за бързия отговор..ще говоря тук с познати ,които пътуват често до Солун да я вземат.за останалите подробности ще ти пиша на лични .отново искам да се обърна към всички ви:имам нужда и от столче за хранене,в момента използвам количката,но многo se  tsапа,а и е време вече да се научи къде трябва да се храни.Момичетa не искам да си помислите ,че съм някоя просякиня,нo в момента имаме затруднения и не можем  да си позволим ново...а сега трябва да приготвя и за куска за баткото,желая ви спорен ден и много усмивки с вашите слънца.
  bouquet

Последна редакция: ср, 25 авг 2010, 16:55 от dani-01

# 37
  • Стара Загора. Три чучура-юг - Derby
  • Мнения: 22
  Heart Eyes JoyPeace

# 38
  • Мнения: 90
Бихте ли ми превели на гръцки-само още 1 нощ бебчо....Благодаря Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 825
ακόμη μια νύχτα μωρακι μου

# 40
  • Мнения: 90
oхх на латиница моля Hugблагодаря Лейла Hug

# 41
  • Мнения: 1 825
akomh mia vuxta mwraki mou

# 42
  • Мнения: 90
олеее много ми е труден гръцкия,знам че нощ е нихта,но че се пише с в....,как го научихте незнам Sad

# 43
  • Мнения: 2 925
При транслитерация гръцката буква Ν,ν /ни/ се изписва N, n /латиница/ и Н,н/кирилица.
С появата на интернет и мобилната телефония се появява един нов начин на изписване на гръцките думи на латиница, може да се каже вече е и официален език- латиногръцки или по-популярен като greeklisch
Казано накратко всеки изписва съответната латинска буква така както му харeсва.

Едни я пишат така както я чуват.
Примерно  думата νύχτα ще я изпишат nihta, nuxta, vihta
Други заместват гръцките букви със съответните латински.
В случая тук ги има почти всичките νύχτα--vuxta

Когато се пише с латински букви се получават много смешни и неразбираеми за чужденци, /незнаещи гръцки/ изрази.

# 44
  • Мнения: 1 567
Момичета, имам въпрос.
Току що видях, че българската ми лична карта е с дата на изтичане 18/08/2010.
В София има огромни опашки за подаване на документи.
Моите смятам да ги подам, тук в консулството в Θεσσαλονίκη.

Някой от вас
1. Знае ли какви са необходимите документи (да не се разкарвам до там  Mr. Green Mr. Green Mr. Green да питам)
2. Колко дълго трае процедурата...
3. Документи за подмяна на шоф. книжка....

Общи условия

Активация на акаунт