Гърция-25

  • 51 591
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • загубено
  • Мнения: 6 569
bisana,дано се включи някоя майка правила кръщене там.
Но спокойно може на английски да се разбереш.
Повечето хора,да не кажа всички го  говорят .
Така че смело звъни.

sivila,мислиш ли че незаконно пребиваващите
чужденци попълват данъчни декларации?
Съвсем сериозно,не се заяждам.
Но аз не мисля че имат договори,каму ли дан декларации.
Ако нямат право на пребиваване и работа не може да имат и договор.
Съответно нямат и дан декларация.

# 721
  • София
  • Мнения: 10 397
Копвам от клюкарника, да помогна на тази потребителка, която търси спешно лекарство.

Имаме спешна нужда от лекарство, което трудно се намира или въобще липсва в България - simdax (Levosimendan) - инфузионен разтвор. Моля, ако някой знае къде можем да го намерим, да пише. Производител е Orion Corporation (Finland), но така и не можем да открием техни дистрибутори в България. Спешно е, става дума за дете със сърдечни проблеми. Моля ви, пишете, ако можете да помогнете с някаква информация. Публикувам молбата си тук, защото знам, че повече хора четат Клюкарника.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=560866.0

Може би ще пътуват до Гърция да го търсят, ако може някой да порвери дали го има въобще там  Praynig Аз пробвах да ровя в гуглето с ключови думи Hellas  и simdax (Levosimendan), ама нещо нищо не намерих.

# 722
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Имаме спешна нужда от лекарство, което трудно се намира или въобще липсва в България - simdax (Levosimendan) - инфузионен разтвор. Моля, ако някой знае къде можем да го намерим, да пише. Производител е Orion Corporation (Finland), но така и не можем да открием техни дистрибутори в България. Спешно е, става дума за дете със сърдечни проблеми. Моля ви, пишете, ако можете да помогнете с някаква информация. Публикувам молбата си тук, защото знам, че повече хора четат Клюкарника.


Копирам от клюкарника. Скоро и аз бях в подобна ситуация и знам колко е ужасно чувството. Тогава и аз пусках тема и тук. Затова предложих на жената да пита вас. Ако се наложи да пътуват за Гърция дано поне се провери дали го има.
Аз намерих тези "синоними" на лекарството: Simdax, LEVOSIMENDAN, Levosimedan, Simendan, Levosimendan [INN], Simdax (TN), Levosimendan (USAN/INN)
Хайде момичета,ако имате информация дали това лекарство се продава в Гърция,пишете!Нека помогнем! HugСпешно е !
УПСССС,ПИСАЛИ СМЕ ЕДНОВРЕМЕННО! Peace

# 723
  • Мнения: 334
Лекарството го има в Гърция, намерих го в този каталог:
http://www.druglist.gr/drugs.aspx?title=S
Но е ужасно скъпо! Излиза, че има и гръцки еквивалент (следващото в списъка), три пъти по-евтино, но пише, че е само за болнична употреба, и че май е ограничено само за IKA (това е нещо като здравната каса в БГ).
ЗА ВТОРОТО СЕ ИСКА СПЕЦИАЛНА РЕЦЕПТА!

Последна редакция: вт, 01 фев 2011, 13:25 от MaryJane

# 724
  • Мнения: 1 567
Лекарството го има в Гърция, намерих го в този каталог:
http://www.druglist.gr/drugs.aspx?title=S
Но е ужасно скъпо! Излиза, че има и гръцки еквивалент (следващото в списъка), три пъти по-евтино, но пише, че е само за болнична употреба, и че май е ограничено само за IKA (това е нещо като здравната каса в БГ).
ЗА ВТОРОТО СЕ ИСКА СПЕЦИАЛНА РЕЦЕПТА!

Не, не се иска. Питах специално аптекарката, моя приятелка.
СВОБОДНО се продава

# 725
  • Мнения: 3 499
Само да го намерим - парите не са важни.
Айез Седай, гръцкият еквивалент ли се дава свободно и без рецепта, или симдаксът?

# 726
  • Мнения: 334
Само да уточня, че в сайта пишеше, че второто (по-евтиното лекарство) се продава само с рецепта, но след като Айез казва, че е без, дано да е така, а също така и да го има налично! Все пак ако можете да го купите три пъти по-евтино, защо не?!
Имайте предвид, че обикновено в аптеките в Гърция лекарствата на склад са силно ограничени и когато дойде пациент, те правят поръчка и до ден-два доставят поръчаното. Като гледам цената, със сигурност никой не го държи на склад, така че съветвам да решите откъде ще го купувате и да се свържете с аптека там, преди да тръгнете! Стискам палци!

# 727
  • Мнения: 1 567
Само да го намерим - парите не са важни.
Айез Седай, гръцкият еквивалент ли се дава свободно и без рецепта, или симдаксът?


отговорът беше за Синдаксът...

# 728
  • Мнения: 2 931
4 пъти по-евтино всъщност.
Но става въпрос и за количество 4 пъти по-малко.
Така или иначе това лекарство не може да се намери свободно в аптеките тук.
Ако изобщо го има в аптеките.
Аз , когато вземам ваксина за дъщеря ми обикновено отивам в кварталната аптека, аптекаря прави заявка/ някъде си/ и след няколко часа най-късно я имам.
Предполагам, че такова скъпо лекарство го няма в аптеките.



 sivila,
и какво според теб е чужденец, превиваващ не-законно тук?
От една страна всички собственици, даващи под наем коптори около Омония или не са декларирали това, или са направили договор за наем с някой , който има право да го прави.
Второ , ако аз имам жилище и са ми дошли на гости мои приятели не съм длъжна да известя никоя инстанция- нито полиция, нито данъчни.

Всеки гражданин на държава, членка на ЕС/ и български гражданин/ има право свободно да престоява тук 3 месеца.
Как ли ще разбере някой, че е престоял тук да кажем година след като се преминава свободно и не се слага печат на паспорта?
Никак.



# 729
  • Мнения: 334
Да, Хипатия е права, сега виждам, че действително е четвърт количество на четвърт цена.
Недоумявам как може да изписват лекарства, които ги няма, както и защо не оказват съдействие за намирането им?! Лечението не свършва с предписанието!
Айез каза, че е говорила с аптекарка. Дано да се намери!

# 730
  • Мнения: 1 567
Да, Хипатия е права, сега виждам, че действително е четвърт количество на четвърт цена.
Недоумявам как може да изписват лекарства, които ги няма, както и защо не оказват съдействие за намирането им?! Лечението не свършва с предписанието!
Айез каза, че е говорила с аптекарка. Дано да се намери!

Само искам да ви кажа, че петък и понеделник пак аптеките ще са затворени.
И да, такива скъпи лекарства няма в наличност.
Общо взето се действа по предварителна поръчка.
(а и честно казано, не знам някой тук да си ги купува свободно, в смисъл, със сигурност минават през здравните каси)

# 731
  • Мнения: 3 499
Да, Хипатия е права, сега виждам, че действително е четвърт количество на четвърт цена.
Недоумявам как може да изписват лекарства, които ги няма, както и защо не оказват съдействие за намирането им?! Лечението не свършва с предписанието!
Айез каза, че е говорила с аптекарка. Дано да се намери!

Това е разтвор, който явно въобще вече не се внася у нас, ще изчакам още две-три обаждания и ще предприемаме вариант чужбина. Лекарите правят всичко възможно, и те го търсят... Просто го няма.

# 732
  • Мнения: 2 931
освен , че минава през здравна каса в това число и българската, това лекарство не е предназначено за ползване в къщи да речем. Поставя се от специалист и в болница
От прочетеното разбрах мисля, че се прилага еднократно по някаква схема .
Виждам ,че го има и в България и ,че касата трябва да го препокрива
http://www.medicine.bg/lekarstva/simdax

тук е листовката на лекарството. Към края има адрес и телефони на българските преставители в София с актуалност август  2008
http://www.medicine.bg/public/listovka/34191s.pdf

Всъщност в България колко здравни каси има и как работят те?

Последна редакция: вт, 01 фев 2011, 14:54 от Хипатия

# 733
  • Мнения: 1 372
susie сигурно се включвам късно, но и според мен по-добре нищо да не подписва. Най-малкото което е ако фирмата обяви фалит и не са им изплатили заплати ще им се полагат по -големи обезщетения и за повече време! Наскоро бивш колега на съпруга ми изпадна в подобна ситуация: не беше вземал заплата 6 месеца, а фирмата фалира. Оказа се че държавата ще им изплати обезщетения и плюс това ще вземат от борсата 2 години обезщетение, като през първата ще се начисляват и осигуровки /енсима/.
 
В България е масова практика лекарите да изписват лекарства, които или ги няма или ако се закупят от чужбина излизат няколко пъти по- ефтини.
Аз самата купувам лекарство, което в България е 36 лв когато е изписано със зелена рецепта и част от цената се поема от здравната каса, а в Гърция на свободен достъп същото е 18 лв.

# 734
  • загубено
  • Мнения: 6 569
Аз също си купувам лекарствата с поръчка.Става от днес за утре.
Някой беше споменал че има аптека на границата,която
ако звъннеш приема поръчки и после само до там  се пътува.
Избягва се ходенето до първите села и по-голям град.

Общи условия

Активация на акаунт