Ще ви попитам като един лаик...

  • 11 525
  • 173
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 212
...така от отдавна ме гризе като червей мисълта, че не ми се стои в БГ, заърших си висшето, работя 4-та година по специалноста си (информатика - работя като програмист), всичко изглежда да е като по ноти, но нещо все ми говори, че трябва да опитам и навън. Ако не да заживея трайно, то поне да опитам да знам какво е. Така, дотук добре, има сайтове достатъчно за работа и за кандидатстване в чужбина и уж специалността е търсена и т.н. Но предвид това, че ме влече все към западна и северна Европа и по-точно Германия, Швеция, Великобритания, Дания, Норвегия, Холандия, Австрия, все в тоз вилает. Та за повечето от тях все чета или чувам от хора, които живеят там, че зимата е ужасно дълга и мрачна, респективно и депресивна, може би изключение от горния ми списък правят Германия и Австрия, че все пак не са на север толкова...Та аз като един човек, който определено понякога се повлиява от климат и слънце се чудя бих ли могла да вирея, ако наистина това е толкова подтискаш фактор.
А може би (сега си мисля докато пиша), че проблемите, с които вече сте се сблъскали при прехода от България-навън са били далеч по-сериозни от някакво си време и слънце...и това мойто са си сигурно лиготии...
Иначе пускам сивита и чакам...просветление и провидение да ми подскаже дали или  Crazy

Благодаря на всички, които ще се включат!

П.П. Местожителството ми посочено в профила да не ви заблуждава (сега се усетих да отбележа!)  Laughing То е само мечтаното такова, но де факто съм си у нашто голямо село и туй то.

Последна редакция: сб, 21 авг 2010, 00:02 от ester

# 1
  • загубено
  • Мнения: 6 598
Мен слънцето не ми е фактор при избор на място за живеене.
Живея в слънчева страна и ако искаш вярвай през юли-август в
къщи щорите се вдигат след 21 часа.Ако нямам работа на вън,
не си показвам носът на 40+ градуса.Климатикът ако мога с въженце
ще си го вържа за мен.
Мисля,че това са бели кахъри.
Помисли върху работа(най-добрата възможност),
социална система,и тогава решавай.Слънцето е
най-малкото според мен.Може би на студено и тъмно е депресиращо,но
си има и своите плюсове.
Каквото и да решиш успех Hug

# 2
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Аз свикнах много бързо със всичко, но със студа и до сега не мога, да свикна и единственото което ми липсва е топлото, дълго лято. Колкото и невероятно, да ти звучи, имайки предвид топлините в България, аз съм настинала в момента.

# 3
  • Мнения: 3 371
от мен, първо, от 10 г в холандия, и второ като метеопат/в тежка форма/.

нищо по-противно, потискащо и депресиращо няма от тежкия холандски климат- влага, мрак, ниско небе, почти целогодишен студ, липса на лято, дълга , протяжна, отегчителна до смърт зимопролет.

тук на 20 градуса му викат лято и ще си строшат краката да се събличат, упс, обичат в летни дрехи и да се къпят в северно море.

не знам /чисто статистически/ дали има страна, освен холандия, в която всеки трети/да не казвам по-силна дума/ да има психологически проблем. май само скандинавието ни конкурира.

и да си в супер кондиция, ще се разболееш. така де, това си е мое мнение все пак.

сега ще ме опровергаят, разбира се  Laughing



# 4
  • Мнения: 686
   Да се изкажа аз за Английското време  Grinning Екстра ми е  Laughing Като дойдох преди 2-3 години след 4 дневно висене на летището януари месец в БГ, със сняг 2 метра навян и тука едно слънце едно зелено 12 градуса и бях  Shocked Голям кеф, после чаках аз лято, ама повече от 20 градуса нямаше, парно юни пускахме редовно, джапанки обух 1 път и то леко пресилено. Това лято вече си ходя по сандалки, даже и къс ръкав, чудесно ми е и не искам да чувам за 40 градуса. Аз съм и в по-северната част на Англия, надолу към Лондон и под него си става и топличко, нагоре в Шотландия се радват на 20 градуса. Всичко си е до нагласа, само за скандинавските страни съм чувала че е много депресивно, но там и светлата част на деня е къса доста май и това си е кофти.

# 5
  • Мнения: 1 959
И аз харесвам английското време. Подчертавам-обичам да ми е топло!
Тук зимите са леки, а летата-хладни. Не мисля, че е вечно мрачно и дъждовно..
А когато е дъждовно, не се притеснявам да обуя бели джинси или светли обувки  Crazy

В БГ лятото ми е нетърпимо горещо и прашно, зимата много студена и мръсна след първия сняг...
Гледам да си ходя май или октоври. Тогава е чудесно..

Последна редакция: сб, 21 авг 2010, 03:57 от zlatnata tolumba

# 6
# 7
  • Мнения: 945
като метеопат/в тежка форма/.

Палмира, какво е това " животно "  newsm78

# 8
# 9
  • Мнения: 481
сега ще ме опровергаят, разбира се  Laughing

Няма  Grinning

Мислех да напиша същите неща,но ме мързеше да търся "доказателствен материал",понеже много хора ще се усъмнят във връзката,психично здраве и климат. Mr. Green
Само ще допълня с клишето,че "всичко зависи от човека",аз обичам дъжд и бури,вятър и ниско небе. Peace
Макар,че понякога ми идват в повече,но нали за това са туристическите агенции  Grinning

# 10
  • Мнения: 2 786
Аз също харесвам хубаво време, слънчеви лъчи, топлинка ... Но не това е основното, което бих гледала, ако емигрирам. В началото настроението ми се влияеше от това дали има слънце и колко часа дневно е светло, но вече не толкова. Просто нито бих отишла някъде, заради единия климат, нито бих се махнала от някъде само заради това. Лятото имаме и горещи, слънчеви дни, както напоследък този месец, че и предния, но усещам как температури над 20 градуса просто не ми понасят толкова добре  Laughing Показваш се леко облечен и слънцето буквално ти изгаря кожата. Не, благодаря  Laughing

# 11
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
В студеното време ми замрьзва мозька Joy Embarassed,схваЩам се цялата и сьм непьлноценен 4овек.Направо не зная как сьм живяла толкова години, зимата в БГ.
При мен лятото е много,много,топло .45 градусовите температури са ежедневие, а зимата си умирам от студ Rolling Eyes,намирам се в средната 4аст на Испания,кьдето винаги температурите са екстремни Confused,лятото ужасно топло ,зимата /ужасно студено.
Определно харесвам топлото,което пьк имайки в предвид,4е по/голямата 4аст от годината е топло при мен е в моя полза,но ако трябва да сменя дьржавата,например с Англия или Шотландия по служебени при4ини изобщо няма и да се замисля Laughing.Най/вероятно на такова място,няма да си показвам носьт навьн Confused,но това няма да ме спре.

# 12
  • Мнения: 58
Днес четох една статия, че най-предпочитани държави за имигриране са - Нова Зеландия, Австралия, Канада, Сингапур и Саудитска Арабия.

Ако можеше да си избирам държава, щях да отида в Австралия или Барселона/Испания де/  Joy

Обожавам топлото време, ама къде се забих на север, още не мога да го проумея. Поне гледката от къщата ни е страхотна, поради което ми е доста по-лесно да преглътна лошото време. Но напоследък усещам и друго - че вече не мога да понасям жеги над 30 градуса.

Според мен, авторката да приеме оферта от мястото, което я одобри за работа и да си пробва късмета. А винаги може после да се върне в БГ, ако не я устройва. Ама май, че връщащите се са по-малко.

# 13
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
Ама май, че връщащите се са по-малко.
Ами Laughing Naughty,половината бьлгари тук си сьбраха куфар4ета и .....у дома.Кризата промени много неща ooooh!

# 14
  • Мнения: 1 761
Izvinqvam se za latinicata.

Tova za lipsata na slunce e vqrno-tuk ot bebeta piqt dopylnitelno vitamin D.Pri tova v 5 pyti po-golemi dozi,otkolkoto v Bg.
Na nqkoi hora lipsata na slunce mnogo zle im se otrazqva,pobyrkvat se.Na drugi pyk jegata im se otrazqva i pak se pobyrkvat,no ot goreshtinata...

Zavisi ti kakyv tip si i dokolko mojesh da se adaptirash.

Az obijavam losho vreme,stud,snqg,vielici,vetrove,dyjdove,ama kato potop...
Otkakto jiveq v Holandiq /pochti 5 godini/ myja mi kazva,che nikoga ne e imalo tolkova mnogo topli,goreshti dni do kysna esen.


V Bg shtqh da poludeq ot jega-izlizash ot banqta i sled 5 minuti lepnesh,pak v banqta,pak lepnesh i taka dokato  ne stana vreme da se pribirame v Holandiq.Otdelno,kydeto i da izlqza vsichki mirisheha na frensko sirene,ot tezi deto sa po-mirizlivi.



Pojelavam ti uspeh s tyrseneto na rabota i dano se chuvstvash dobre,kydeto  da si.Ne e mqstoto tova, koeto ni pravi shtastlivi ili neshtastni, a horata,koito ni zaobikalqt/ili lipsata im./

Общи условия

Активация на акаунт