Ще ви попитам като един лаик...

  • 11 526
  • 173
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 473
Спомням си първият път, когато дойдох тук и се разходих край морето. Голям вятър, голямо чудо (в Сливен също ме е брулил подобен). След н- години прекарани тук, не ми прави впечатление. Научих се да ценя всеки един хубав ден и да извличам максимално от него ( само ме е яд, когато съм на работа, но няма как).  
В началото се шашках и от температурите. Как 25С е горещо, когато в България е леко хладно.
Просто температурите са други като чувство.

На мен ми харесва, че зимите тук са по-лек сезон. В България е по-студено.

И аз от както съм извън България се научих да ценя хубавото време. И вече изобщо не се чудя, защо целогодишно има зелени паркове и зелени тревни площи.

# 46
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Палмира,понеже видях 4е ти си в Холандия Laughing,и мисля 4е ти беШе писала за мра4ното време там дори и лятото,си помислих какьв кьсмет сьм имала аз при всяко посеЩение кьм ваШата 4аст hahaha.Винаги сльнце улу4вахме Laughing,но това е....да си турист за един два дни...всьЩтност не разбираШ каква е реалността (вьв всяко едно положение)

При нас не е винаги мрачно.  Peace Последните 2 седмици във Великобритания ми беше по-хладно, отколкото тук. А и какви облаци си имат в Шотландия...не е истина.  Grinning

# 47
  • Мнения: 3 371
Палмира,понеже видях 4е ти си в Холандия Laughing,и мисля 4е ти беШе писала за мра4ното време там дори и лятото,си помислих какьв кьсмет сьм имала аз при всяко посеЩение кьм ваШата 4аст hahaha.Винаги сльнце улу4вахме Laughing,но това е....да си турист за един два дни...всьЩтност не разбираШ каква е реалността (вьв всяко едно положение)
за мен времето в холандия е винаги лошо. не ме разбирайте неправилно, просто съм свръхчувствителна към промените, които тук са непрекъснати, плюс факта, че се намираме под морското ниво, като почти непрекъснато вали или духа. мъжът ми поддържа градината и от 25 години води статистика /метеорологична/- каза, че тази година е била годината с много дълга зима и много дълго студено време.
от два дни тук има отвратителни ветрове, ушите ми бучат ужасно, и имам мигренозен пристъп.
в същото време нямам почти никакъв проблем в софия, пак не понасям вятъра, но пък не ми е толкова зле, колкото тук. там има високо небе, макар това лято да се разминава на светлинни години с представата ми за топло време. дори в началото на юли имаше една отвратна студена вълна. а и до средата на август съм се прибирала вкъщи почти винаги след 12 след полунощ, маршрутът ми минаваше през хотел 'родина' и гледах термометъра. никога не показа над 21 градуса. това за мен не е топло време.

не знам кой, какво е улучвал и къде, но ако живееш постоянно тук, едва ли ще се радваш на хубаво време  Mr. Green

сори за разводняването на темата в посока сезонност и време.
всичко опира до индивидуалните особености на човек. за много хора тук, които никога не са виждали нормално топло и слънчево време холандия си е една супер страна. въпрос на усещания, желания и степен на необходимост да си където и да е.

# 48
  • Мнения: 5 710
Има 2 места с лошо време, за които бих се жертвала - Лондон и Норвегия ( примерно Берген).
Влюбена съм в Италия, заради слънцето. Ако климата не се промени критично , ще съм щастлива до края на дните си с толкова слънце, зеленина и светлина.

Естер, имай предвид, че климата и даденостите влияят не само на настроението. Моят основен проблем тук е водата. А от там всичко останало - коса, кожа ....  Много е различно всичко, нищо че и тука има 4 сезона.
Влагата, въздуха, вятъра, всичко е различно. Липсата на много сняг и много ниски температури сякаш ме направи по-болнава.
Да не говорим, че докато си настроя вътрешния часовник пак да тиктака  на равни интервали мина доста време ..
Преди шматках из София по палтенце на минус 15. Сега на минус 3 почвам да кихам, да кашлям. Лятото от влагата и температурата ми се запушва носа:) И така нататък“ Не е само светлината:))

# 49
  • Мнения: 2 212
Аз съм зимно бебе родено в сняг до колене, че и отгоре, и затова или не, обичам зимата като сезон, снега, изобщо зимните занимания. Лошо време и депресивни мисли се съчетват при мен само в случаите, когато в това лошо време скучая примерно и започвам да задълбочавам в разни мисли. Имам ли занимание не ми пречи какво е времето. Това донякъде само по себе си ми отговаря на чуденките, сега остава по-трудната част, както вече се спомена, да намерим Фирмата, с главно ф.

А за водата и влиянието и върху кожа и коса го изпитах на собствен гръб в Германия. Не знам там или тук е по-кофти, но още с първото къпане там с местна вода получих като обрив по кожата на главата, сърбеж, пърхут ли, себорея ли какво ли беше. Не се махна там и тук дълго се борих докато се изчисти напълно. Та да...

# 50
  • Мнения: 1 959
Моят основен проблем тук е водата...

А аз си мислех, че само аз си въобразявам, че водата е различна.
От тукашната, може да се смеете, но коса и нокти ми растат като не видели...

А и какви облаци си имат в Шотландия...не е истина.  Grinning

Оо, отврат е шотландското време. Ужасен вятър от Северно море,
студ, дъжд и едно подобие на сняг-ледени топчета, от които стават синини...

# 51
  • Мнения: 1 473
Моят основен проблем тук е водата...

А аз си мислех, че само аз си въобразявам, че водата е различна.
От тукашната, може да се смеете, но коса и нокти ми растат като не видели...

А и какви облаци си имат в Шотландия...не е истина.  Grinning

Оо, отврат е шотландското време. Ужасен вятър от Северно море,
студ, дъжд и едно подобие на сняг-ледени топчета, от които стават синини...

Обаче шотландците не се дават на времето, а му отговарят с шотландско уиски  Wink

# 52
  • Мнения: X
много метереологично забихте нещо  Mr. Green

аз ако намеря добра фирма, отивам, ако ще и на НордКап да е

# 53
  • Мнения: 7 605
много метереологично забихте нещо  Mr. Green

Ами тя темата е баш за това - естер попита за влиянието на климата  Wink

# 54
  • Мнения: 2 786
Като отворихме дума за водата, тук е много хубава  Grinning Чиста, става за пиене директно от чешмата и има много особен и хубав вкус (сравнявам я със София, разбира се). Толумбе, и на мен косата и ноктите ми растат по-бързо от преди  Laughing Реших, че си въобразявам, но не Laughing А климатът явно ми понася, защото от чистия въздух ми се оправи кожата на лицето (в София все ми беше мазна в Т-зоната и ежедневно търках с ексфолиант), косата ми живна (в София падаше много, тук почти не пада). Но познавам хора, които се оплакват от точно обратното - така че си е индивидуално  Wink За болести, тук определено забравих какво е да си настинал, макар че климатът е по-скоро зимен повечето време  Wink

# 55
  • Мнения: 1 761
Hm,kato se zamislq i na men tuk mnogo po-byrzo mi raste kosata,che i noktite...A dnes v Den Haag takova slynce napeche,che chak po kys rykav se razhojdah i to sys zatvoreni ochi-zabravih si slunchevite ochila...


Az polzvam Brita,i v Sofia i tuk.I gotvq s takava.Naistina ima po-razlichen vkus.


# 56
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Есте, организма ти се нагажда, където и да идеш, но отнема известно време. Аз живях първо две години на крайна жега (в Катар), мисля, че там така и не се нагодих - боледувах от някаква стомашна бактерия, гадни летни грипове, изобщо...

На Източното крайбрежие в Щатите съм вече 10 години, определено съм свикнала на влагата и честите промени, че и на зимата (аз бях супер, супер зиморничава, гледана на 30 градуса в нас). 0 градуса температура не броя за студ, на 15 плюс сме вече по къси ръкави. Отделно като ида на място със сух климат буквално се пресушавам, почва да ми тече кръв от носа, устните ми се напукват, колкото и да наливам с вода (това ми се случва всеки път в Колорадо или Вегас). Сигурно обаче, ако живея там, ще привикна...

Последна редакция: ср, 25 авг 2010, 16:17 от Бубка

# 57
  • Мнения: 3 371
преди малко една приятелка в зейст/30 км от мен/ ми каза, че при нея е слънчево и топло и тя се разхожда да се наслади на слънцето.
при мен е мрачно, сиво и потискащо. за да не излезе, че заблуждавам/че направо се депресирах/, пускам снимки, правени са преди минути  пред дома ми и от втория етаж. колко малка и колко различна е холандия.

http://abby10.snimka.bg/architecture/25-08-2010.528509.20283009
http://abby10.snimka.bg/architecture/25-08-2010.528509.20283014
http://abby10.snimka.bg/architecture/25-08-2010.528509.20283022
http://abby10.snimka.bg/architecture/25-08-2010.528509.20283031
http://abby10.snimka.bg/architecture/25-08-2010.528509.20282994

гледам , говорите за водата. на мен тук ми се омазнява косата ужасно бързо. не знам дали е от водата  newsm78 обаче.

Последна редакция: ср, 25 авг 2010, 16:30 от палмира

# 58
  • Мнения: 2 786
И каква спокойна уличка си имате   bouquet Иначе времето и тук се различава съществено от място в място ... А нашия град е известен с честата промяна на времето в рамките на един ден  Laughing Сутрин вали дъжд, наобед ясно небе и жарко слънце, а вечер може да прехвърча снежец  Laughing

# 59
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Палмира, ти не беше ли някъде към Утрехт? Днес бях там и бях по къс ръкав. Голямо слънце имаше. в 16 бях седнала на тераса долу при водата на каналите.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт