ЕПИЛЕПСИЯ-ТЕМА 13

  • 69 417
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 69
Здравейте момичета ,искам да споделя с вас симптомите който лично на мен ми се струват епилептични тикове,започнах да чета из нета за видове епилепсии,детенцето ми е на 1г. е 5 м. в момента и от няколко дни започнаха едни движения във вид на тикове и конвулсии с ръчичките и крачетата,когато е седнала и уморена ръцете са в страни и  сякаш пърхат,китките леко извити, а краката леко се изпъват и се поклащат настрани ,навежда тялото и главата напред главичката е изпъната и наведена сякаш да кима,оня ден повече от 10- 15 м..без да спре тогава бяше в количката,навън .Имаше подобни движения преди време като стоеше в паяка но кратки.Това почна когато майка ми дойде на гости и направи скандал в къщи пред бебето викаше обезумяла и замина/бебето беше на 6 м./ слава богу живее далеч от нас ,винаги съм имала проблеми с нея и въпреки че съм малтретирано дете я допуснах в живата си ...Сега ще плащам тая грешка/
И така сега тези движения се завърнаха дълги и неконтролируеми скоро си беше заклещила колянцето на решетката на леглото и мисля че от болката и стреса ,защото плака със сълзи -това  да е причината,вече купих оградник и няма да се повтори. МОЛЯ, кажете дали тези движения  действително са според вас свързани с тази болест .Взела съм час за невролог но чак за 15.09 има,от Бургас сме,препоръчаха ми д-р Ихшиева

# 61
  • Мнения: 3 540
veneraj , здравей ! Hug
Никой от тук пишещите не може да каже дали тези така наречени тикове са епилепсия или не.
Добре е да се направи ЕЕГ ,тук има мами от Бургас и надявам се да се включат със полезна за теб информация.

# 62
  • Мнения: 69
благодаря ,дано се включат и да ми обяснят за ЕЕГ,евентуално при кой лекър е най- добре

# 63
  • Мнения: 87
Здравейте мами!Преди малко се прибрах от София и бързам да ви изчета.Синаро,Пепи благодаря ви за подкрепата.При нас нещата минаха спокойно.Резонанса беше към 9,но стояхме до 1 докато излезе хубаво от упойката.Пътувахме в най-голямата жега.Не ми обясниха нищо.Ще го направи невроложката когато отидем.Заключението е :МПТ НАХОДКА СЕ ИНТЕРПРЕТИРА КАТО АРАНХОИДНА КИСТА СУБТЕНТОРИАЛНО.ЦИСТЕРНА МАГНА ПЕР МАГНА ,каквото и да значи това.
Еми пак си се проявила.Вчера цял следобед се шляхме из София.Ако беше още в Банкя щях да дойда но разбрах че ще се разминем за малко.

# 64
  • Мнения: 1 035
благодаря ,дано се включат и да ми обяснят за ЕЕГ,евентуално при кой лекър е най- добре

мила, писах ти на ЛС. Peace


аз да питам, трябва ли рецепта и как да си я набавим, за свещички Диазепам от Турция? newsm78

# 65
  • Мнения: 186
 HugТедка,когато  ни донесоха от Гърция свещичките  Диазепам,рецептата я изписаха на място от техен  лекар.За Турция  не зная ....
благодаря ,дано се включат и да ми обяснят за ЕЕГ,евентуално при кой лекър е най- добре
     Миличка,не се притеснявай предварително.Може изобщо да не е това,за което си мислиш!Писала съм ти на лични.Стискам палци! newsm10 newsm10 newsm10

# 66
  • Мнения: 1 040
Здравейте момичета аз да се оплача лепнахме вируса повръщане,разстройство температура и то от Банкя,една смотана майка беше дошла болна но се оправдаваше че и се възпалил синузита,а тя е била с вирусна инфекция изпонатръшкаха ни се децата от тая мръхла как може такава наглост болен родител да постъпва в санаториум където децата са проблемни и без никаква имунна защита,ако тая ми беше пред очите сега щях да я удуша снощи бяхме с повръщане днес пък само с разстройство и сега ми вдигна 37.5 температура
дадох му ентерол,нурофен да му обуя чорапки с оцет и вода мокри,мисля да му дам и компот от дренки варя му ориз вече незнам какво да му дам че е злояд #Cussing out #Cussing out #Cussing out!Давайте съвети ooooh!

# 67
  • Мнения: 26
emа-диди,
аз на моите деца при разстройство не им ограничавам много храненето. Махам само мазните неща и сладкото. Иначе давам печено крехко месо,  немазна пилешка супа, картофена крем супа, пасирани моркови, банан, печена ябълка, солети, обикновени бисквити, сухари.  Картофите, морковите и банана запичат.
Хидрасек за деца е много ефикасен препарат за разстройство. Почти винаги моите се оправят при второто, третото прахче. Дават се 3*1 на ден.
Ако не сте го ползвали, можеш да попиташ за него личната или доверен педиатър.
Пиша ти ги тия неща, макар да съм нова, но като са ми болни децата лично аз изперквам, мозъкът ми е пълен с бели петна и не се сещам за неща, които иначе зная.

Ако някой е купувал от Турция свещички диазепам ще е ми е от полза да сподели инфо, защото имам познати, които скоро ще си идват от там.

Моите и двамата са болни с червено гърло и сополи. Ходихме на спешен УНГ, защото сина ми прави ларингити, дали не е нужен урбазон. Попаднахме на една стажантка, която му изписа антибиотик аугментин във форма и дозировка за възрастен, повече от два пъти по-висока от максималната доза за дете #Cussing out Иначе гърлото му не било толкова червено...

А добрата новина е, че водихме дъщеричката ми на контролно ЕЕГ при Литвиненко след втория гърч и той не много словоохотливо обясни, че е ок.

Издразних се, че в поликниниката докато трябваше да й правят ЕЕГ-то влезе някакъв техник да се обяснява със сестрата, че не им работили електродите и кабелите и така десет минути. То детето едвам го одържам да не ревне все сила, оня ми се обяснява. Не им работил апарата, нямали пари за кабели. Трябвало да се появи спонсор. Казах на сестрата,  че то всеки си плаща по 40 лв за ЕЕГ-то, как така няма да има пари да им е изправен апарата.

Скорошно оздравяване на всички болни дечица и нека им предстоят много весели игри!

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Ема хидрасека и ентерола няма да ти помогнат кой знае колко. По добре му дай смекта, му давай суха храна, сухари, варени или печени картофи, сирене, солети и др.т.

# 69
  • Мнения: 186
     
     HugЕми,няма как.Тя тази инфекция броди из цяла България.Сега гледай да сваляш температурата ,и давай течности за  да не се получи обезводняване.В началото  прецедени зеленчукови супи,сок от лимон или портокал,компот от ябълки,а стъргани сурови ябълки имат запичащ ефект.Също  солети,обикновени бисквити. Преди време на нашия батко  педиатърката  му изписа  ампула гентамицин -да я изпие.И така прекратихме разстройството.Но не зная.Тогава инфекцияата може да е била податлива на  този антибиотик...Най-добре говори още веднъж с вашия педиатър.Температурата-нурофен и компреси-чорапки на краката,и компреси-на китките на ръцете и по слабините.Ако обича банан-не се  тревожи,че не яде  друго.Той и запича,и е хранителен.Но течностите-най вече.Те са основното!Дано не вдигате повече температура и да не повръщате.Дай Боже да се  разминете  само с това.Стискам  ви палци и  пожелавам бързо оздравяване!Целувки на Дидо! newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

# 70
  • Мнения: 729
Еми, съжалявам, че и Дидко е лепнал гадния вирус. Слави също го изкара преди две-три седмици. Давах му смекта, ентеросан, а за повръщането - натриев цитрат /много му помогна/, и много строга диета - както е написала и Сиянка - препечени филии, сирене , солети, варен/печен  картоф, може и банан /никакви други плодове, освен печена ябълка/. Течности му давай много, за да не се обезводни, но само вода и то минерална, или пък чай от шипка. Никакви сокове, че дразнят стомаха.... Четох някъде, че за порвъщането помага и вомитусхил, но не съм давала....
Дано по-скоро му мине  Praynig.

# 71
  • Мнения: 1 040
Благодаря момичета няма значение кой е нов и кой е стар в темата,а кой повече е препатил и има опит с такива неща мерси за съветите ще ги приложа дано минем лек, днес е заспал в 14.00 часа и стана чак сега 19.20 часа сега в момента му я мерих няма температура,дано тази вечер е лека без никакви перипетии! Hug
Юлито аз тая сестра на еегто малко и остана да и скоча да я ускубя,яде майните на излизане малко остана да и окъсам кабелите вдигнала съм и мерника още от педиатрията,затова само при Попова много е добра жената!Ей писнало ми е където и да отида все скандали да вдигам,но как винаги никаде няма да им е наред нищо,че се опитват и да ме овикват ама нещо не им се получава като им покажа злобната си муцуна! Laughing

# 72
  • Мнения: 87
Това за ампулите гентамицин и аз го знам но са ми казали че още като започне с разстройството се дават 3 поредни дни по 1 ампула.На няколко пъти съм успявала да пресека така нещата и при големия и при малкия.И около нас върлува този вирус и от 2 седм. не ходим да се срещаме с други деца  за да се опазим , но си донесохме от София друг .От вчера на обяд сме с висока темп. и червено гърло но нашата лекарка я няма и сега една друга се опитва да ме убеди че ще ни мине без антибиотик ,но много се съмнявам.
Еми,за разстройство съм давала и чай от шипка ,но не от плода а по-храста се образуват едни мъхести топчета.Наскоро чух и за чай от бял трън но него не съм го пробвала.

# 73
  • Мнения: 1 040
Благодаря Танче и бързо оздравяване! Hug
Танитка честито ви първи крачки много се радвам за Ели,скоро време ще чакаме прощъпулник! Heart Eyes

Последна редакция: нд, 29 авг 2010, 22:32 от emа-диди

# 74
  • Мнения: 238
А ние вече започнахме Сабрил-а.Ако някой знае с какви лекарства и как взаимодейства с тях,моля да ми пише.Листовката е на турски и няма кой да ми я приведе.

Общи условия

Активация на акаунт