Декемврийски бебешоци вече радват ни с подскоци! №9

  • 22 066
  • 709
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 572
Вероятно има такова понятие като праг на чувствителност, но доста важна е и структурата на самата жена. Първите 11 часа от контракциите си казвах "еее това да е - изтърпява се". Даже ми беше блажено, че вече е започнало.  Но в момента, в който контракциите взеха да се сливат без пауза минах на  Shocked Shocked Shocked. Да не плаша излишно. Просто моята структура според двама лекари предразполага към особено трудно раждане. Имам познати, които са получавали по 5см разкритие, без даже да усетят, а след това раждането е протекло леко и бързо. Така, че просто разчитайте на своя лекар. Той ще знае най-добре. На вас ви е за 1-ви или 2-ри път, на него/нея за стотен +++
Моето секцио мина леко, без никаква болка и при възстановяването. Обаче упойката не ми понесе и имах тежко главоболие 3 дена. Това пак е индивидуално.
Сега обмислям нормално раждане с епидурална, но ще се доверя на лекарката си - каквото тя прецени. Не е от тези, дето лесно слагат под ножа.

За ритането на бебоците. И аз последните 2 дена почти не усещам дребното. Уж ми е за 2ри път, но пак изпаднах в паника.  Добре, че тази вечер взе да се обажда нежно и ме поуспокои.

# 16
  • Мнения: 55
Хайде честита темичка Wink)) Само с хубави неща да я изпълним!

На Кимбърли да е жива и здрава малката кукла Simple Smile))

А за раждането и аз гледам да не го мисля, че се стряскам отсега... но от време на време няма как ...и се замислям... и двете неща ми изглеждат доста страшни и със своите не малко рискове! При секциото поне нещата стават за 30-40 мин., но пък след това... А пък една приятелка ми каза, че след естествено раждане не е могла да си седне на д-то 1 месец от болки след зашиването... май се е наложило да я срежат... така че болка има при всички случаи. Мисля да изчакам моята лекарка като наближи какво ще ми каже и посъветва. ще си направя преглед на очите, имам вече над 3.50 късогледство, но доколкото знам зависи повече от вътреочното налягане.

Както преди малко каза една възрастна жена на погачата, на която бях, 'Как иначе ще разберете, че сте станали майки, ако няма болка...???' Явно тези, на които ни е за пръв път, трябва да имаме кураж и да сме по-смели Simple Smile

# 17
# 18
  • Мнения: 12

Честита нова тема
За раждането - първият път родих нормално без упойка, живот и здраве и дано всичко да е наред пак ми се иска да родя  нормално

   
   

# 19
  • Мнения: 493
Явор се роди нормално, без опойка за 4 часа от изтичането на водите. Не бих избрала секцио  Peace

# 20
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Честно казано, и на мен водното раждане ми звучи много примамливо. Обаче как да стане през декември с огромното тумбаче да пътувам до София или Пловдив?! А пък относно абоката, дето писах, че ме е страх, ще измисля някакъв начин да не ми слагат. Crazy Сериозно, не се притеснявам ни най-малко от процесите и болките, идващи отвътре, но стане ли дума за игли, прикачени за мен и подобие неща, изпадам в тих ужас, а краката ми се окашкавалват. Пък метардина за отделяне на плацентата, него ще го преживея, нека просто с една инжекцийка го сложат, щом толкова трябва, но преди това бебо да е върху мен, любимият - до мен, и да сме се гушнали блажено. Hug

Kimbarly, почерпката ти е много хубава, да ти е живо и здраво момиченцето, много щастие, усмивки и успехи!   bouquet

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Здраявейте момичета и честита нова темичка Simple Smile

Преди да забременея бях твърдо за секциото, но от както съм бременна, не знам защо искам много да родя естесвено и то водно, макар че не знам дали ще стане, защото тук в Пловдив знам, че има водно раждане във ВМИ при д-р Паскалева, но онзи ден бях при нея на консултация и тя ми каза, че ще отсъства октомври  и ноември, а аз все пак ноември влизам в 9 месец и не се знае кога ще родя.Другото , което ми каза, че водното раждане било пак един вид планово, докторите преценяли, когато да ти го предизвикат, защото един вид , ако започна да раждам посред нощите, няма да има кой да ми напълни ваната.А и другото, което ми каза е, че във ваната задължително трябвало да имам система с окситоцин, защото водата отпускала много мускулатурата и забавяла раждането, което ми се струва пълна глупост. И сега не знам какво да правя, някой знае ли къде другаде има водно раждане в Пловдив?

# 22
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
ivka_007, няма друго място. Sad Една е болницата в Пловдив и една в София. Но обясненията на въпросната докторка не ми звучат много правдоподобно. Нали в тази болница има денонощно лекари и акушери, какъв е проблемът с напълването на ваната през нощта? Освен това в отпуснатата мускулатура също няма особена логика - нима ако си стегната като културист на състезание за мускули, бебо ще излезе по-бързо? ...От това, което си написала, разбирам, че само меракът им да имат вана е западняшки, а пък процедурите в болницата - дълбоко балкански...

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 687
ivka_007, няма друго място. Sad Една е болницата в Пловдив и една в София. Но обясненията на въпросната докторка не ми звучат много правдоподобно. Нали в тази болница има денонощно лекари и акушери, какъв е проблемът с напълването на ваната през нощта? Освен това в отпуснатата мускулатура също няма особена логика - нима ако си стегната като културист на състезание за мускули, бебо ще излезе по-бързо? ...От това, което си написала, разбирам, че само меракът им да имат вана е западняшки, а пък процедурите в болницата - дълбоко балкански...

Ами да, и аз супер много се учудих , особенно на това за окситоцина, не знам каква е логита. Гледала съм и съм чела разкази на жени, които са родили водно и никъде не видях система с окситоцин.. newsm12 А това за , "че няма да мога да ми напълнят ваната" е, защото ако имат много работа в родилно, никой нямало да иска да ми пълни ваната и да седи при мен ( трябва задължително да има акушерка до ме във ваната), това  според мен е , защото цената на водното раждане е като на нормално и се плаща на болницата , а не на лекаря, което според мен може да се оправи, като се договори допълнително с докторката. Питах я също така, дали има някой друг който може да го води освен нея, но тя ми каза, че го е предала на няколко нейни колеги, но явно освен нея никой друг не е специалист в това и не знам дали ще се навие. В Селената дали няма водно раждане?

# 24
  • Мнения: 16
хоп и аз в новата тема
за раждането най-вероятно със секцио защото от години имам проблеми с очите и от разговорите с лекаря така ще е най- добре
аз да се оплача утре ще си сменям АГ
във вторник бях на лекар и това че не ме прегледа на видеозона не ме притесни особенно а това че ми се развика че съм трябвало да пия ферофолгамата  поне месец и кой трябваше да ми го каже това мисля че той не аз да гадая. отказа да ми даде направление за изследевания да видим как ми е хемоглобина абе общо взето ме претупа набързо и това е
въпрос "колко килограма си?" и не можа ли да ме качи на кантара питам аз
ужас
от утре съм при друг доктор

# 25
  • Мнения: 12
Честита ни нова темичка.
Относно раждането ме е страх от всички варианти,както за мен,така и за бебето, но определено съм за нормално раждане,освен ако не се наложи по друг начин.

# 26
  • Мнения: 55
За водното раждане знам от моя позната, която роди така при д-р Мазнейкова, че не е кой знае колко по-леко от нормалното... да не кажа никак даже. Тя е раждала два пъти - естествено и втори път във вода. Определено не беше очарована и не каза да е нещо съвсем различно от нормалното, има си болки... Но доколкото знам за бебенцата тази среда наистина е много по-добра и може би затова е по-добре. Аз лично също мислех да попитам моята лекарка какво ще каже, но после четох, че в Токуда не практикуват такова раждане, а пък аз съм се насочила натам от самото начало. Дано се включи някоя мама дето вече е минала такова да ни поразкаже повече Wink Аз пък ще взема да разпитам още моята позната... досега не ми се искаше да задълбавам в темата Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 572
Водата наистина много успокоява. Преди да тръгна за болницата имах вече много болезнени контракции, но бяха на 15мин и реших, че е рано за прием. На всяка контракция тичах под душа - огромно облекчение. Има осезаема разлика да посрещнеш контракцията "на сухо" и под струя леко топла вода. Не е нужно да раждате във вана /тези, в чийто град няма/, достатъчно е акушерките да ви позволят да си вземате душ когато пожелаете. В някой болници е възможно....
Sany81, много неприятна случка. Дано новият лекар е с повече разум и възпитание  Peace

# 28
  • Мнения: 83
Цоп и аз да се запиша в новата темичка,и дано само хубави неща се пишат.
За раждането в началото бях твърдо решила да е секцио но после като поразпитах приятелки който са раждали реших да е нормално всички казват че колкото и да боли като си видиш бебо после всичко се забравя,иначе и аз като видя игла изпадам в паника но мисля че като дойде момента едва ли ще ме интересува дали ме бодат Laughingнай-много ме е страх от шиенето накрая защото всички казват че доста боли макар и да ти го обезболяват мястото си се усещало почти всичко пък и аз хич не търпя на болка де но гледам да но го мисля още от сега като му дойде времето ще видим.

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Здравейте,много бързо изписваме темите,нали след раждането пак щес и останем отбор и ще продължим да си пишем за изживяванията,и всичко край бебето след това.Трябва да не се разпръскваме.
За раждането,аз искам да е естествено,без никакви упойки,разбира  се ,ако не се наложи нещо.

Общи условия

Активация на акаунт