За стерилизирането на шишетата, как ?

  • 1 670
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 186
Аз пък съм много доволна от таблетките за студена стерилизация на Чико.

И аз. Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 16
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Аз използвам течен разтвор за стерилизация на Чико.Супер е! Peace

# 17
  • Мнения: 2 849
Ако нямаш мв ,ти е нужна една тенджера с вода и 10 мин всичко ври . Wink

# 18
  • Мнения: 539
Да задам и аз един въпрос: след ползване на таблетки/течност за студена стерилизация, задължително ли се плакнат с преварена вода? Чувала съм различни препоръки newsm78

# 19
  • Мнения: 528
Аз понеже съм малко мързеливичка и мъжът ми купи едни таблетки на чико който една се разтваря в 5 литра вода и може да седи в съда няколко дена при затворен капак.Аз стерелизирах в 2.5л вода с половин таблетка.Ако и ти си като мене си ги вземи.Имаги в штъркела.Нe съм плакнала нищо след стерилизация

# 20
  • Мнения: 1 427
След студена стерилизация изплаквам с чешмяна вода.

# 21
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз имам МВ,но стерилизирах чрез изваряване.

# 22
  • Мнения: 1 613
Ползвам стерилизатор на Авенъ за микровълнова. Доволна съм.

# 23
  • Мнения: 2 407
На мен ми беше супер удобно със стерилизатор за микровълнова. Слагаш и след 5 минути всичко е готово.
newsm10

# 24
  • Мнения: 1 178
Електри4ески парен стелиризатор на NUK, побира 6 6и6ета и вси4ките им аксесоари. Консумира само 90 мл. вода работи около 10-15 минути, самоизкл/4ва се.
После в него 6те си варя зелен4уците на пара. Много съм доволна.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 356
След студена стерилизация изплаквам с чешмяна вода.
Тогава какъв е смисъла да стерилизираш  ooooh!
Не съм за таблетките по принцип, все пак са си химия.
Стерилизатора за МВ на Чико е по-добър главно, защото е на половин цена (25лв) от Авентския, а върши същата работа. Grinning
А аз като пътувам с бебето (до провинцията напр) и МВ си нося.  Blush

# 26
  • Мнения: 1 427
След студена стерилизация изплаквам с чешмяна вода.
Тогава какъв е смисъла да стерилизираш  ooooh!
Не съм за таблетките по принцип, все пак са си химия.
Стерилизатора за МВ на Чико е по-добър главно, защото е на половин цена (25лв) от Авентския, а върши същата работа. Grinning
А аз като пътувам с бебето (до провинцията напр) и МВ си нося.  Blush
Смисълът съм го казвала и друг път-да се унищожат най-вече микроорганизмите ,които се развъждат в остатъците от млякото.Не виждам какво чак толкова за чудене има.Но за да учудя още повече ,ще допълня ,че спрях да стерилизирам всеки ден още преди 2месеца.Сега го правя веднъж седмично.Мисля,че детето ми трябва да свиква с нормалната среда,която го заобикаля.Така,че ще продължавам да изплаквам с чешмяна вода.

# 27
  • Мнения: 212
Стерилизирам ги в микровълновата в една най- обикновена кутия, която става за тази цел:) На капака съм пробила 2 дупки да излиза парата и това е Grinning
Може ли да ме насочиш каква точно кутия да използвам? Аз по принцип съм с намерение да си взема стерилизатор на Чико, но дотогава... ще караме с готвенето на котлона  Laughing. Мерси предварително!

# 28
  • Мнения: 8 769
Аз използвам течен разтвор за стерилизация на Чико.Супер е! Peace
И аз! Подкрепям!

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 916
 Hug Реших да не отварям нова тема и се надявам да ми отговорите на въпросите.  newsm53
Засега няма  да  си купувам стерилизатор за шишета, още повече че този на Авент май няма да влезе в мойто МВ. Та така:
-шишетата са ми на Авент, т.е. пластмасови и ако ги стерилизирам с вряща вода колко да ги държа? А бибероните? newsm78
-Моля мами, които използвате пластмасови кутии в МВ да ми обясните по-подробно!!!! smile3538 Колко вода да сложа. Колко време да държа? То всъщност как става - стерилизират се чрез пара или кипене?
Имам пластмасови съдове, които са предназначени и за МВ и искам да ги използвам.

Общи условия

Активация на акаунт