Примерна схема за захранване- 28

  • 39 698
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 070
Запис и благодаря   bouquet + въпрос:

Мога ли да давам плодови кисели млека на 14 месечно бебе? Абе аз знам че, мога и люти чушки да давам, но да питам и вас.  Wink
ами то само от теб си зависи- напр. до колко те притеснява захарта(и е-тата евентоално)...мен захарта ме притеснява, до скоро хич не подслаждах и по принцип не ми се иска да давам такива храни, но децата на сестра ми бяха тук скоро и няколко пъти дадох от малките млякца, дето ги рекламират-4 бр. плодови с едни магнитчета(охх как се казваха  newsm78) много му харесват на Виктор...но все пак не му купувам още. Предпочитам домашно кисело мляко подсладено с нещо като плод, или пък в чиста форма...ти си решаваш тъй да каже Wink
да бе Данонино smile3521

# 16
  • Мнения: 397
Аз много обичам да си правя кисело мляко със сладко  Mr. Green. Не се бях сещала да предложа на малкия, и преди малко си направих. Младежа хапна 3-4 лъжички. Не е на цвят като купешките, но на вкус е по-хубаво  Wink.

# 17
  • USA
  • Мнения: 675
Записче от мен.
Аз лично бих дала кисело мляко+плод вместо готово плодово мляко.

# 18
  • Мнения: 1 476
Честито на Аманита!!!
Данонино четворка пише, че става за деца над годинка, така че аз на моя младеж може и да му дам да си близне ако сгащи батко си, че яде такова нещо...  Laughing

# 19
  • Мнения: 639
Бобито,   bouquet
Кисело мляко съм давала само чисто и на айран и общо 2 пъти с натрошени бисквити, често добавям към супа, мусака, пълнени чушки и т.н. (ама Франчи, ти си ме знаеш, че доста предпазлива все още я карам с храненето/захранването, така че не съм критерий). Според мен спокойно могат да се дават такива млекца на дете над 1г.
Днес сготвих голяма вкуснотия - постна мусака със сладък картоф и броколи, но Щръкалко нещо не беше ентусиазиран (за разлика от баща си, който я уважи на няколко пъти  Mr. Green).

# 20
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Не бих дала готово плодово мляко, още повече пък Данонино. Давам хубаво кисело мляко (уж) с пресен плод  Grinning

# 21
  • Мнения: 9 814
Ясно мерси, и аз няма да рискувам, а ще си правя домашният йогурт както до сега.

# 22
  • Мнения: 62
Мерси за новата темичка!   bouquet
Като се тръгнали на тая млечна тема да попитам и аз нещо. Решила съм да дам прясно мляко вече, но кое се пита в задачката... newsm78 Нямам крава Милка наблизо пък и не я знам колко е хигиенична та иде реч за купешките.

# 23
  • Мнения: 307
Запис   bouquet

# 24
  • Варна
  • Мнения: 692
Запис Hug
+ въпросче: Досега давах оризова каша на "Милупа", с какви каши е хубаво да се продължи и на коя марка евентуално да споделите?

# 25
# 26
  • Русе
  • Мнения: 511
Amica, аз на Милупа кашите много си ги харесвам, също и на Хип! Можеш да продължиш с елда, просо, ориз и ябълка, ориз и царевица мисля, че има на Милупа. Само това ли си давала до сега? Аз започнах с оризова каша, но после продължих със зеленчуци, не с друга каша... Гледай внимателно какво пише на етикетите и си избери по твой вкус!

Последна редакция: ср, 25 авг 2010, 14:42 от OnlyOne

# 27
  • Мнения: 4 070
да, кашата орис и царевица се казва грис- на МИлупа, много хубава...също така каша просо по-натам има хубава на бебевита май беше. Ето малко инфо за кашите:

оризова каша -> кафяв ориз -> елда -> царевица -> просо -> киноа, амарант
оризова каша -> елда -> царевица -> просо -> киноа, амарант
оризова каша -> елда -> просо -> царевица -> киноа, амарант
оризова каша -> царевица (нишесте) -> елда -> просо -> киноа, амарант

Оризовата каша е добра за начало. След нея може каша от пълнозърнест ориз, но това е удачно, ако се дават домашни каши - заради асортимента на готовите каши. В случая кафявият ориз се въвежда за няколко дни, защото все пак е пълнозърнеста, нелека храна.

Елдата е добро продължение. Не е тежка за захранено дете, не е сериозен алерген, регулира стомахчето, добавя още желязо и важни белтъчини. Може да се редува равностойно с ориза.

Царевицата не е толкова ценна - няма важна хранителна стойност и не е безобидна откъм алергии. Ако не е в голямо количество или е под формата на царевично нишесте, може около 6-7 м., иначе около 8 м. Може да се въведе преди просото защото често присъства в състава на готови пюрета или за да се предлага многозърнеста каша или кисел за разнообразие.

Просото не е съвсем леко за храносмилането, но се приема сравнително добре и има отлична хранителна ценност. Може да се включи през 7-8 м., евентуално малко преди това като съставка на каша или като заместител на ориза в зеленчуково пюре. Добре се съчетава със зеленчуци, особено такива с повече желязо, не само като самостоятелна каша.

Киноата има отлични хранителни качества, по-добри от тези на останалите зърнени храни по няколко показателя. Освен това не е типичен алерген. Не е задължително да се бърза с нея – когато детенцето напредне със захранването, например около 9 м., тогава може да се включи като самостоятелна каша и да се използват хранителните ѝ предимства. Преди това по-важни остават класическите зърна (ориз, царевица и т.н.) и успешното им включване им в менюто. След това вече може да се разнообразява с различни зърнени храни и комбинации.

Амарантът се въвежда подобно на киноата – може да бъде едно от безглутеновите зърна, но може и да се даде след въвеждането на глутена с цел по-богато хранително меню. Амарантът е след киноата като хранителна ценност.

   

# 28
  • Мнения: 1 874
gundie   Hug

Аз след ориза дадох ориз и рожкови ,после елда, сега смятам с царевична каша от брашно да продължа!

# 29
  • Мнения: 4 070
gundie   Hug

Аз след ориза дадох ориз и рожкови ,после елда, сега смятам с царевична каша от брашно да продължа!
горещо ти препоръчвам да купиш кашата с ориз и царевица, кашата от брашно по мои наблюдения става мааалко тежичка, а ти е малко бебенцето, но все пак както си решиш Wink

Общи условия

Активация на акаунт