Примерна схема за захранване- 28

  • 39 739
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 141
Тарталета - аз бих ги въвеждала по-късно като отделни, нови храни.

За месните бульони - докато месото се вари и докато достигне температура на кипване на водата, се отделят "гадостите" от месото, затова е препоръчително да се изхвърля водата, в която се вари месото, т.е. бульонът.

# 691
  • Мнения: 68
Ами ще ви послушам...ама сега пък друга дилема....с какво? овес ли? вие как го въведохте?
Стеф, нали "гадостите" на месото изплуват отгоре и се обират...аз поне така правя

# 692
  • Мнения: 9 141
Поли - да, отпенването също е добър вариант, но смяната на водата е най-добрият. Върпсо на избор, разбира се, просто, откакто научих за това, го прилагам, макар и да е малко по-трудоемко...
Въвеждането на глутен стандартно започва с предлагане на овесена каша - има такава на Хип. Успех Hug

# 693
  • Мнения: 68
Благодаря Стеф....не ми е проблем и да сменям водата след като излязат гадостите. Ще пробвам и така.

# 694
  • Мнения: 1 496
Момичета, за какви гадости говорите? Аз си мисля, че в бульона има ценни неща при условие, че се знае как е гледана кокошката/пуйката. Ако е купешка, с неизвестен произход - по добре да не се въвежда с нея, а да се вземе био пюренце.

# 695
  • Мнения: 560
Авокадото е доста кашесто, сок почти няма. Можеш да го миксираш с нещо с по-силен вкус, защото самото авокадо е доста безвкусно. Ползвай какъвто плод имаш под ръка  Peace

Един въпрос и от мен - кашата от елда има ли запичащо (или обратното) действие? Да знам с какво да я предлагам.
Според Косе Босе кашата от елда регулира стомахчето

Регулира.Давам каша от елда редовно на малката.Дори мога да кажа ,че тя беше една от първите ѝ храни.

# 696
  • Мнения: 4 070
Момичета, за какви гадости говорите? Аз си мисля, че в бульона има ценни неща при условие, че се знае как е гледана кокошката/пуйката. Ако е купешка, с неизвестен произход - по добре да не се въвежда с нея, а да се вземе био пюренце.
Може би говорят за една пяна, която се появява, но тя е оща в началото и наистина и според мен бульона е много хубав и страшно много овкусява- аз готвя с него

# 697
  • Мнения: 1 496
Аз също винаги ползвам бульона. При качествен продукт смятам, че няма как бульона да съдържа нещо вредно...

# 698
  • София
  • Мнения: 239
И аз го ползвам, но сменям водата веднага като заври, измивам месото и доливам чиста студена вода, после прибавям и зеленчучета за вкус.
А аз да питам нещо за бульона-педи още преди 2 месеца ми беше казака на обяд преди да дам яденето да давам на детенцето бульон за да му отвори апетита.ВИе дадвали ли сте така и изобщо даватев ли на децата да пият/ядат само бульон?

# 699
  • Мнения: 3 246
момичета, искам да попитам с какво въвеждате ръж и ечемик, овесена каша намерих, но чиста такава само с ръж или ечемик, без да е комбинирана с други глутенови продукти не намерих Hug

# 700
  • София
  • Мнения: 239
момичета, искам да попитам с какво въвеждате ръж и ечемик, овесена каша намерих, но чиста такава само с ръж или ечемик, без да е комбинирана с други глутенови продукти не намерих Hug
Ами аз да си призная след овеса първо въведох пшеницата със сухар и след това ръжта със сухар с ръж+пшеница, а пък ечемика-с каша на Бейбилов 3Корн

# 701
  • Мнения: 1 496
И аз го ползвам, но сменям водата веднага като заври, измивам месото и доливам чиста студена вода, после прибавям и зеленчучета за вкус.
А аз да питам нещо за бульона-педи още преди 2 месеца ми беше казака на обяд преди да дам яденето да давам на детенцето бульон за да му отвори апетита.ВИе дадвали ли сте така и изобщо даватев ли на децата да пият/ядат само бульон?
В детските кухни бульон казват на супичката - явно така се води в рецептурниците им.  Peace Аз само бульон не съм давала, както и каквото и да било за разяждане - при нас по-скоро има нужда от нещо, което подтиска апетита  Laughing

# 702
  • Мнения: 4 070
Аз въведох овес- с кашата на Хип, ръж- с ядки, ечемик - с ядки, пшеница с една каша 7 зърна...в тоя ред

# 703
  • София
  • Мнения: 239
Аз въведох овес- с кашата на Хип, ръж- с ядки, ечемик - с ядки, пшеница с една каша 7 зърна...в тоя ред
Gundie, а ръжените и ечемичените ядки кто овесените ли ги приготвяш?Че аз купих преди няколко дни и още не съм давала.ДАйте идейки за комбиниране на тези ядки?

# 704
  • Мнения: 1 874
момичета, искам да попитам с какво въвеждате ръж и ечемик, овесена каша намерих, но чиста такава само с ръж или ечемик, без да е комбинирана с други глутенови продукти не намерих Hug
ръж с ръжени ядки и ечемик с ечемичени ядки - накисвам за няколко часа във вода после варя ги повечко и пасирам !

Общи условия

Активация на акаунт