Черен списък на храни и хранителни продукти - 4

  • 126 546
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 15 379
Домати в консерва Оро - отвратителни, кисели, кафяви, с черни неща, плуващи из сока. Бррррр.

Оро от доста време изобщо не купувам поради същата причина - доматите им са пълен шит както и ориза.

Сушени смокини пакетирани в Карфур, фирма SEDEF : гадни и с мънички черни буболечки  Sick

Вчера доста се зачудих на суровото кашу на същата фирма. Не ми харесаха грудките - сухички и дребни и се отказах. Явно, че нищичко няма да купя на тази фирма.

# 721
  • Sofia
  • Мнения: 26 676
Аз взех също такива развалени,червясали сушени смокини от Про Маркет в пряката на бул.Стамболийски  #Cussing out

# 722
  • София
  • Мнения: 873
Добре де, като вземете такива гадости, защо не ги връщате на магазина после? /освен ако не са били отдавна купени, а сега ги отваряте/.
Аз имах такъв случай с пилешко месо- срокът му беше ехеее още 4-5 дена , а смърдеше та се не траеше.Занесох го в магазина и ми дадоха ново или ми предложеха да ми върнат парите. Очевидно е, че магазините си затварят очите за стоки с изтекъл срок на годност и всякакви други боклуци.

# 723
  • Sofia
  • Мнения: 26 676
По принцип връщам стока,която не ми допада,но за тези смокини трябваше да дам 4лв.за да отида и се върна,а те струваха 1,80

# 724
  • Мнения: 1 152
Cладолед в кутия на Mr Sweet - не знам дали е дефект или ефект, но е с някакви микро частици,които хрупат като пясък.  Sick  Sick Sick

# 725
  • София
  • Мнения: 13 283
Cладолед в кутия на Mr Sweet - не знам дали е дефект или ефект, но е с някакви микро частици,които хрупат като пясък.  Sick  Sick Sick

Остарял сладолед. По това време на годината, когато цяла зима почти никой не е купувал сладолед, е често явление, дори сред най-реномираните марки. Няколко поредни години се лъжа. Ако пролетта се появи промоция на сладолед в голяма търговска верига, задължително е такъв. Явно го разчистват.  Wink

# 726
  • Мнения: 25 892

Остарял сладолед. По това време на годината, когато цяла зима почти никой не е купувал сладолед, е често явление, дори сред най-реномираните марки. Няколко поредни години се лъжа. Ако пролетта се появи промоция на сладолед в голяма търговска верига, задължително е такъв. Явно го разчистват.  Wink

Едва ли е стар сладоледът (има голяма трайност), просто не е съхраняван, както трябва. Това се получава, когато поне веднъж е бил размразяван и пак замразен. (Обикновено при почистване на фризера или на минусовата камера.) Дали това става в магазина, или при дистрибутора, няма значение, резултатът е същият.
Един съвет от мен - не купувайте по това време на годината сладолед. Вероятността да попаднете на такъв е много голяма, с всички произтичащи от това последствия.
Изчакайте новите партиди в края на пролетта - началото на лятото.

# 727
  • Мнения: 142
Брашно "Перса". Тестените ми закуски стават тежки, клисави и сиви на цвят  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Смея да твърдя, че се справям доста добре с тестените изделия, защото като работя със София Мел резултатът е коренно различен!

# 728
  • Мнения: X
София Мел има много подобрители.    Simple Smile
С него дори и начинаещи се справят перфектно.

Аз точно затова не го купувам.

# 729
  • Мнения: 283
Брашно Преса взимах само понякога за панировка. Цвета му наистина е сивкав. Миналата седмица в Кауфланд се засилих към него и видях на няколко пакета пеперуди....

# 730
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Брашно Перса ползвам от много време. Не е снежно бяло на цвят точно, защото не се използват избелители на брашното. "Оригиналния" цвят на брашното е сивкав, ако е снежно бяло - значи е химически избелено. Лекотата и пухкавостта на готовия продукт са резултат от много фактори, но не и от цвета на брашното! Ако тестото е добре измесено и втасало на правилна температура, ако ще и зелено да е брашното, вкуса пак ще е отличен. На София мел брашното е с твърде много подобрители, избелители и пр. Не го харесвам, въпреки, че има по-добър търговски вид.

# 731
  • Мнения: 142
Брашно Перса ползвам от много време. Не е снежно бяло на цвят точно, защото не се използват избелители на брашното. "Оригиналния" цвят на брашното е сивкав, ако е снежно бяло - значи е химически избелено. Лекотата и пухкавостта на готовия продукт са резултат от много фактори, но не и от цвета на брашното! Ако тестото е добре измесено и втасало на правилна температура, ако ще и зелено да е брашното, вкуса пак ще е отличен. На София мел брашното е с твърде много подобрители, избелители и пр. Не го харесвам, въпреки, че има по-добър търговски вид.

Както казах, смея да твърдя, че съм много наясно с втасване и месене. Работила съм и с домашно брашно, преди година смляхме 1 чувал пшеница и цветът му е много далеч от този на Перса. Дори и най - обикновените палачинки стават сиви с него. За София Мел ще имам едно на ум. Преди години имаше едно чудесно брашно на Павликенските мелници, но...изчезна....

# 732
  • София
  • Мнения: 8 178
Аз съм много доволна от брашното на Карфур

# 733
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Coco Mademiselle, не съм искала да те обидя  Hug В момента работя с брашно от воденицата на село и е прекрасно. Но от същата тази воденица е имало и ужасни партиди - зависи как е настроена, зависи и от качеството на пшеницата. 2012 беше много добра, но 2011 - никак. Ако си попаднала на партида брашно, смляно от лоша пшеница - това обяснява много неща. Но като цяло от Перса съм доволна - за цената си, качеството е добро. Разбира се, че има много по-добри брашна, но и цената им е съответната.

# 734
  • Мнения: 11
Истината е, че храната, която се продава в тези магазини, е отвратителна. за съжаление, трябва да отделяш повече пари, ако искаш да се храниш нормално. Стойността на кренвиршите примерно неслучайно е така ниска, както и на пастета - те са тотални боклуци.
За мен абсолютен пример е млекарница ДОбрев - е няма по-добро от биволското им мляко. Струва около 1.80 обаче, което си е с 30% повече от другите кисели млека. За сметка на това нормалното им краве мляко е на същата цена като стандартните марки в супермаркета - и съответно е рядко, пълно с вода и на вкус не се различава....

Общи условия

Активация на акаунт