Япония

  • 251 780
  • 1 666
  •   1
Отговори
# 1 620
  • Мнения: 1 224

Elinia, бих искала да попитам дали ще пътуване с организирана група или самостоятелно?

Според мен самостоятелната екскурзия (дали самоорганизирана или с организирана с помощтта на агенция, както направи Isa) е за предпочитане пред груповия туризъм в Япония. Единственото предимство на груповите екскурзии - организираният групов транспорт- се компенсира отлично от JRpass.

Самурайка гушна ли принцесата? Дай снимки да и се нагледаме!  Blush Бързо нагласяне на режима на всички, много мляко, бебето да е поспаливо и никак ревливо, батковците и татко да помогат!  Peace
Heart Eyes Благодаря за хубавите пожелания  Heart Eyes Гушкаме се с малкото съкровище, таткото и батковците се разтичат от кеф, всичко мина леко и безпроблемно. За късмет тази година и времето е като по поръчка - точно на 1ви септември дойде есента - като с нож отрязано. Нощните температури спаднаха, спи се без климатик, влажността намаля, дори и да пече през деня е приятно и се понася добре, с други думи - настъпи най-хубавото време в Япония. И като бонус - най-гурме сезона : вкуна риба, ориз с кестени, райски ябълки и наши (японските круши), скоро и листата на кленовете ще пламнат - кеф!  Heart Eyes

# 1 621
  • Мнения: 11 747
Самурайка, честита радост!  Hug

# 1 622
  • Мнения: 437
Хей Честито самурайка !!!! Simple Smile

# 1 623
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Добре дошла на малката принцеса!!!!!!! Радвам се и за идването на есента при вас! Прекрасно време за новодошло бебе.  Grinning

# 1 624
  • София
  • Мнения: 6 999
Самурайка, честита ви принцеса!
Много да ви радва и да спинка.   bouquet

# 1 625
  • Мнения: 18
  bouquet Честито Самурайка! Честита девойка! Бъдете здрави  bouquet

# 1 626
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 638
Самурайка, честито и от мен и много щастие на цялото ви семейство!  Hug Hug Hug

# 1 627
  • Мнения: 2 575
Честито съкровище и от мен!  Да е бива и здрава и все така да радва таткото, батковците и мама !!!!

# 1 628
  • Мнения: 1 224
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Благодаря на всички за хубавите пожелания, много сте мили!  Heart Eyes

# 1 629
  • Мнения: 6 300
Самурайке, честито и от мен!! Heart Eyes Всички най-хубави пожелания ви изпращам!
Ама на 1 септ. ли ви се роди госпожицата? Това е и моят р.д. Simple Smile)))

Моята учителка по японска калиграфия "шодо" май ще се наложи да прекъсне уроците и съм много нещастна. Започнах на шега, а се оказа толкова приятно занимание.

# 1 630
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 671
Ех, че хубаво, припомних си как чакахме баткото да се появи Grinning Да ви е жива и здрава принцесата, Самурайка, много щастие и безгрижно детство!  bouquet

# 1 631
  • Германия
  • Мнения: 60
Самурайка, много ти благодаря! Ние ще сме 5 дни в Токио и 10 в Киото. От летището ще се придвижим до хотела, който е на Шинжуку и пред него има спирка на Лимузин-бус. От Токио до Киото ще пътуваме с влак и ще направя точно така - от хотела в Токио ще пратя куфарите в този в  Киото и ще си пътуваме спокойно в бързия влак. Още веднъж ти благодаря, че този въпрос ме притесняваше.  bouquet  bouquet

Elinia, бих искала да попитам дали ще пътуване с организирана група или самостоятелно?

Съвсееееем самостоятелно. Купихме си пасове, пътеводители, изчетох из нетЯ и си заведох записки в една тетрадка и съм готова. Даже тези дни ми стана смешно - че аз какво ще се бъхтя до там, като всичко знам и всичко съм видяла / на картинки, де/. Joy Joy Joy

Самурайка, честито! Малката принцеска да стане голяяяяяма принцеса!

# 1 632
  • Мнения: 53
Elinia, здравейте,
Радвам се за Вас и цялата компания, която ще пътува до Япония. Всичко това, което изпитвате, като вълнения и мисли, аз го преживях преди няколко месеца. Имах много въпроси, много безсънни нощи, ставах вечер, включвах компютъра, разглеждах още и още картата на Токио и Киото, нанасях данни, също като Вас, в специален бележник.  По цели дни и нощи се разхождах по улиците в Токио с Google Maps. Аз също бях видяла в снимки, почти всичко предварително. След като намерите и видите на живо, това което очаквате, удоволствието Ви от постигнатото ще е голямо. Предварително закупените пасове помагат за половината от организацията на екскурзията. Хотелът Ви е на отлично място в Токио, в близост до Кметството на Токио (Tokyo Metropolitan Government Bldg). Изкачването на 45-я етаж е позволено и безплатно. Това става през два асансьора, на които има пропускателен режим, свързано с проверка на ръчния багаж. Съветвам Ви да се наредите на опашката на северния асансьор, от където се открива прекрасна гледка към Park  Hyatt  Tokyo Hotel, хотелът в който е снимана голяма част от филма "Изгубени в превода". Естествено беше да влезем и в хотела, косвено се докоснахме до големите Холивудски актьори - Бил Мъри и Скарлет Йохансон. От същата кула на Кметството се вижда и Вашия хотел.
Не се съмнявам, че в записките сте си отбелязали посещение на кръстовището при Shibuya station. Това е място където преминават 1000000 хора за един ден. След като бях прочела тази информация, трябваше задължително да се убедя, че е така и го направихме. Усещането, че си на това място е назабравимо, вероятно ще го помня, до като ми позволява паметта. Там се намира и паметника на Кучето Хачико - главен герой във филм с Ричард Гиър. Удобно място за наблюдение на най-многолюдното кръстовище в света е Starbucks Cafe.
Непременно посетете и района на Odaiba - Токийския залив, макар и пасовете да не покриват YURIKAMOME линия. Удобно е да ползвате еднодневна карта, която струваше 8 долара през месец юни т.г. На няколко спирки по линията има интересни места за гледане, като Токийската Статуя на Свободата, Един огромен Робот, интересни сгради, Токийско виенско колело, Тойота център и др. За тази разходка е необходимо около 5-6 часа.
При нашето пътешествие успяхме да намерим и видим, всичко запланувано, независимо от двата дни с проливен дъжд. Чадърите, които ни даваха от хотела ни свършиха хубава работа. Интересно е да се види и Tokyo Stock Exchange, посетители се допускат през определен вход.
Пожелавам Ви незабравима екскурзия! Искам и аз да дойда с Вас!

А на Samuraika и честитя от все сърце радостното събитие, много щастие и радост!

Моля, съобразявайте се с това, че модераторите нямат задължение да поправят правописни и граматически грешки в постовете на потребителите! Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 18 сеп 2014, 07:49 от bubanka

# 1 633
  • Германия
  • Мнения: 60
rd. Много ти благодаря за поясненията. веднага се намърдаха в тефтера, дума по дума.  bouquet
Радвам се, че сте си прекарали добре. Моля те, обясни ми дали ходихте до Нара и , ако - да, как точно го направихте. С организирана екскурзия ли / може да се вземе от хотела/ или сами с влака и автобус там, на място. Ние нашите пасове ще ги активираме, когато тръгваме за Киото, в Токио ще сме без тях, така че, ще си купуваме или билети за метрото, или някакви карти. А в Киото ще сме 10 дни, като първите 7 ще ползваме паса, за да обикаляме - Хирошима, Мияджима, Инари и каквото може и за кавото остане време. А последните 3 дни ще сме само в Киото. На връщане ще лети от Осака, полетът ни е в полунощ. Така че, ще отидем там рано сутринта, че да разгледаме и Осака. Летището също било красиво и интересно.
Всъщност, ние първо ще бъдем седмица в Южна Корея и оттам - в Япония.

# 1 634
  • Мнения: 53
Elinia, отговарям на въпроса - не, не сме пътували до Нара. При закупуване на самолетните билети решихме престоят ни бъде от седем дни, и това съвпадна по-късно със седемдневните пасове. Беше много удобно, защото не се налагаше да купуваме билети или карти за какъвто и да е транспорт. Гордо, гордо преминавахме за проверка на пасовете през пунктовете за целта на JR Yamanote line. Слизахме и се качвахме от влаковете когато си поискаме и където си поискаме. А с влака-стрела пътувахме само до Киото, за да усетим атмосферата и на друга част от Япония.

Общи условия

Активация на акаунт