Япония

  • 252 334
  • 1 666
  •   1
Отговори
# 60
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
samuraika   bouquet
Като каза освободени сексуално се сетих, някъде ми е попадало, че има доста "къщи за любов" или знам ли как да ги нарека "любовни хотелчета". Знаеш ли нещо по въпроса?
А с това време, ми то кога ще е хубав месец да се отиде до Япония тогава?  newsm78

# 61
  • Мнения: 1 224
samuraika   bouquet
 Знаеш ли нещо по въпроса?


Дали знам нещо по въпроса ли? Wink Кой, аз?Неееее  Laughing не ми казвай че не си чела темата за кафетата...
Има, има и са страхотни, казват се "любовни хотели".Тематични, забавни, интересни...и никак не скъпи.Плаща се на час или за вечер, но на вечер излиза по-евтино от обикновен хотел.Проблема е че са забити на майна си, целенасочено потулени.Прозорците са фалшиви, входовете подземни, щото е класика в жанра да те щтракнат в такъв хотел и после в съда иди обяснявай "ама ние с колежката само едни документи преглеждахме"  Grinning Ето малко снимки лИбовни хотели
Всеки сезон е хубав  Heart Eyes ама най-хубави са пролетта и есента!Невероятни просто!Пролетта с цъфналите вишни и нежното слънце, храмовете изглеждат прекрасни ахората ходят на ханами - пикник под цъфналите сакури.Много нежна атмосфера.                   
А есента ми е любима, няма такава красота!

# 62
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Уау! Страхотни са и вишневите дървета и есенните - толкова червени ли са наистина или е фотошоп?
Страхотно! Страхотно! Много ми се иска да отида.
Скъпо ли е в Япония? Ще започна да навивам мъжът ми... Къде е хубаво за туристи? Всъщност има ли много туристи посещаващи Япония?

# 63
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Леле, че аз и името им съм налучкала. За кафетата не помня дали съм чела, но определено съм попадала на някаква такава информация /може и от теб да е била/

Ах, каква красота ни показваш. Жалко че нямам кредити /от съпружието/ за разходка до Япония  Sad
/А и много ми се иска да сме без децата специално за Япония/

# 64
  • Мнения: 2 093
samuraika Hug, както се пееше в една песен Tell me more, tell me more.........

много интересни неща и снимките са супер. Какви са тези червени дьрвета-да не са кленови дьрвета. Тук при нас има дьрво-храст, което се казва японски кленов храст и доста хора го имат в градините си. Някой ми беше казал,че струва доста скъпо.

# 65
  • Мнения: 449
samuraika, благодаря за отговора.   bouquet

Добре, де. Какво си правят хората старите електроуреди след като ги подменят непрекъснато с нови.  newsm78

Ще те помоля да разкажеш и за техните сватбени традиции. По време на една от туристическите обиколки в Токио, докато се е разхождал мъжът ми в един парк е присъствал на две сватбени церемонии и цък. Защо ходят под червен чадър? Разкажи нещо повече и за тези интересни шапки и обувки, на които едва ходели хората със ситни крачки. Това дървено сабо ли е?

# 66
  • Мнения: 11 322
Като попита Каролина за сватбените церемонии и видях пуснатите от нея снимки, се позачудих, че булката е в бяло кимоно.
Защо имам смътен спомен, че като се женят, кимоната са червени?
Топъл дъжд, има малко ФШ по снимките, но са перфектна игра на светлина и цветове. Кленовете са разкошни наесен, защото тогава искрят наистина.

# 67
  • Мнения: 1 224
Топъл дъжд не е толкова скъпо в Япония, колкото хората си мислят.Сега еврото е слабичко, а йената силна, но пак не е толкова страшно.В началото на темата бях писала - Аерофлот имат полети за по 350 евро до Токио, за българи не трябват визи, има много удобни хотели за по 50-70 евро на вечер със закуска - ето една такава верига.Има английски, можеш лесно да се ориентираш и по картата.Хубави места са Токио, Киото,Нара...Много хубави места има, зависи какво искаш да видиш и за колко време.И дори с деца е удобно в Япония.Не е трудно и сам да си организираш екскурзия, нали писах за пасовете за влака.Едни приятели направиха така (с малко помощ от мен в избора на хотел и маршрут) и останаха много доволни, не са имали никъде проблем.
Chrisimommy точно кленове са.Те, сакурите и боровете са най-популярните дървета в японските градини.Както Вечи казва, малко са пипнати снимките от линка, но добре улавят настроението.Азалиевите храсти през лятото също са много красиви.А есента цъфти един храст, някаква декоративна маслина (не ражда нищо и тя като вишната), която ухае божествено!Обичам да се разхождам из кварталите с къщи само за да мириша този аромат и да гледам червените кленове и голите дървета на райските ябълки, окичени с оранжеви плодове...


Каролина свадбите им са много интересна смесица от традиции и западно вличние.Такава свадба в храм се прави рядко, обикновенно се отива само за една фотосесия, че стават красиви снимки.Мисля че няма правило за цвета на кимоното, по принцип на изток червеното е цвета на щастието.Но със сигурност тази специална шапка на главата на булката е бяла - казват, че била за "да й скрие рогата" - в смисъл , че жената е вече покорна съпруга.Обувките са гета (традиционните джапанки) с висока подметка и покрити на пръстите отперд.Иначе свадбите не са много дълги - два часа трае тържеството, булката сменя три тоалета за това време  Mr. Green свадбена рокля, комоно и "коктейлна рокля" - нещо между принцеса и кукла Барби като стил. Crazy

Подаръците са под формата на пари в спецялно декориран плик, който се дава на рецепцията преди тържеството.

# 68
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Много благодаря за инфото. На мъжът ми като американец дали ще му трябва виза?
Имаш ли представа колко е йената към долара?

И тук има райски ябълки (преди да застроят Варна, в някой дворове), но вече са рядкост.

# 69
  • Мнения: 1 950
По-горе Самурайката е писала за едни приятели, които са били и не са имали проблем - ей ме на това бяхме аз и мъжа ми и благодарение на Самурайката имахме едни незабравими дни през 2008 година в Япония.
Уникална страна, с много мили и любезни хора, които дори в стремежа си да ви помогнат може и да ви объркат Laughing. За английския е точно така, дори и да попаднете на говорещи езика, трудно им се разбира, но всичко е направено така, че да се ориентираш сам. Не сме имали никакви проблеми, обикаляхме сами с шинкансените, метрото и обиколихме доста.
Японците са големи гурмета и определено кухнята е много разнообразна и различна, аз например суши не обичам, но попаднах на много други вкусни неща.
За чистотата просто няма какво да кажа, уникално чисто е и това за човек, живеещ в София е направо изумително.
Изчела съм всички преведени книги на Харуки Мураками, част от тях още преди да заминем за Япония, а сега само чакам да преведат нещо и го лапвам като топъл хляб... Laughing
Изумява ме вниманието към детайла в тяхната култура и бит, дори и да разполагат с малко место, там няма да липсва нищо. А като започнат да ти опаковат покупка просто все едно си на курс по оригами Laughing
Най-незабравимото преживяване там беше ходенето на онсен...няма такова усещане и насищане на сетивата...

Ех размещах се пак... Embarassed

# 70
  • Мнения: 49
Най-случайно попаднах в тази тема .И  се записвам ,че да ви чета редовно.
Самурайка ,разказваш прекрасно  bouquet
Винаги м ие била интересна тази страна.А след вашите разкази ...ми е още по-интересно Simple Smile

# 71
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
zvetun4o , разкажи ни повечко за екскурзията ви, моля. Praynig Какво видяхте, какво ви впечатли?

Топъл дъжд , според мен ще му трябва виза, за канадците поне трябва /проверявали сме/.

samuraika, тези дървените обувки - много неудобни ми се струват. Те ходят ли в ежедневието с тях? Аз като видях първите няколко снимки от линка и ми заприличаха на капани за мишки  Crazy /хем, изобщо не са, ама на пръв поглед така ми се видя/

# 72
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Самурайка, преди 10 години дипломната ми работа беше свързана с управлението на човешките ресурси в Япония. Тогава с голямо учудване разбрах, е всъщност японците не си сменят работата или изключително рядко. По правило целият трудов живот преминава в една фирма. Изобщо редовия японец се отъждествявал с фирмата - тя е неговия живот. Рядко се ползват отпуски и като правило едва ли не насила. Така ли е и сега или нещата са се попроменили.
А купувала ли си си череши? Моите приятели твърдят, че това е най-скъпият плод, който са си купували - продавали се на бройки и всяка черешка била опакована в хартийка.

# 73
  • Мнения: 449
[Топъл дъжд , според мен ще му трябва виза, за канадците поне трябва /проверявали сме/.

За канадците и българите не са необходими визи ако престоят е до 3 мес.  Peace

# 74
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
[Топъл дъжд , според мен ще му трябва виза, за канадците поне трябва /проверявали сме/.

За канадците и българите не са необходими визи ако престоят е до 3 мес.  Peace

За Москва ли? Ми ние какво сме гледали тогава, уж специално търсехме информацията.

Общи условия

Активация на акаунт