Гадене в 8-9 месец нормално ли е? :)

  • 27 874
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте, знам че трябва да питам лекар, но имам още няколко дни до ЖК и ми се иска да не съм в неведение до тогава, а да знам дали не е нещо по-спешно. Затова предварително благодаря за инфото. Simple Smile

В началото на бременността си връщах на поразия, но след 4тия месец премина и всичко си беше на 6. Simple Smile Сега съм в края на осми и от няколко дена пак ми се гади страшно и съм отпаднала като в началото, макар и да не се е стигало до повръщане, стомахът ме тормози също от известно време, но и това вървеше в "пакета услуги" от първия триместър. Не го свързвам с никаква храна, нямам температура, нямам и високо кръвно. Изследванията ми са в норма.

Та въпросът е, възможно ли е да е част от неразположенията на бременността или е симптом на който трябва да се обърне по-сериозно внимание като възможен сигнал за някакво усложнение?

# 1
  • София
  • Мнения: 5 656
Аз имах гадене и повръщане от първия до последния ден на двете бременности. Децата ми се родиха здрави и без проблеми. Предполагам, че и при теб се касае за "допълнителните екстри" към нормалната бременност. Мисля, че нямаш основание за притеснения, но за всеки случай уведоми лекаря си на консултацията.

П. П. И от опит - няма нищо общо с количеството коса, с което ще се роди бебето  Simple Smile моите се родиха с чисто голи глави напук на поверията Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 424
Аз също повръщах много и почти до към 6-тия месец и тъкмо бях решила, че това е краят на мъките ми...и в края на 8-мия и през 9-тия пак си повръщах...дори и сутринта преди раждането Tired Така, че за мен това си е нормално( при мен нямаше никакви проблеми), но ако се притесняваш все пак го обсъди с наблюдаващия те гинеколог. Peace

# 3
  • Мнения: 9 481
Гинеколозите казват "всяко ненормално състоние, е нормално при бременност" Mr. Green

Проблема се дължи И на това, че бебето измества и притиска всички органи-вкл. и стомаха..

А мита за косата е свързан с киселините Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 5 656
А мита за косата е свързан с киселините Wink[/color]
Вярно, че така беше  Blush Ама при мен като беше all in one, всички екстри вкупом, та се заблудих за момент  Grinning

# 5
  • Мнения: 6 713
Аз съм същият случай. В началото първите 4-5 месеца, после 6-7 месец бях добре и сега наново от 8-ми месец гадене. Tired

# 6
  • Мнения: 66
Имам позната ,която не повръща 7 месеца,а последните два като на пук всеки ден!Колкото до косата аз не съм повърнала един път през бременноста,а моята беба се роди с огромна коса!

# 7
  • по света
  • Мнения: 1 587
С втората ми дъщеря повръщах и в деня на раждането.

# 8
  • Мнения: 403
Здравейте, знам че трябва да питам лекар, но имам още няколко дни до ЖК и ми се иска да не съм в неведение до тогава, а да знам дали не е нещо по-спешно. Затова предварително благодаря за инфото. Simple Smile

В началото на бременността си връщах на поразия, но след 4тия месец премина и всичко си беше на 6. Simple Smile Сега съм в края на осми и от няколко дена пак ми се гади страшно и съм отпаднала като в началото, макар и да не се е стигало до повръщане, стомахът ме тормози също от известно време, но и това вървеше в "пакета услуги" от първия триместър. Не го свързвам с никаква храна, нямам температура, нямам и високо кръвно. Изследванията ми са в норма.

Та въпросът е, възможно ли е да е част от неразположенията на бременността или е симптом на който трябва да се обърне по-сериозно внимание като възможен сигнал за някакво усложнение?

Добре дошла в клуба  Hug повръщах до последно... събирах багажа за родилния дом /предизвикано раждане/ и пак повръщах...Но в края на 8 началото на 9 месец  стомашните неразположение се засилват по принцип. Няма страшно... още малко ти е останало Hug Леко раждане   bouquet

# 9
  • Мнения: 38
Нормално е, спокойно! И все пак не забравяйте, че консултацията с лекар е на 1-во място.

# 10
  • Мнения: 3 294
Аз нямах гадене и повръщане през цялата бременност , но в началото на деветия ми се получи подобно неразположение , според док беше нормално , но аз и повръщах , отдадохме го на силните киселини . Дано да няма проблем при теб  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 39 759
С първата бременност повръщах в началото, при втората - може би от началото на 7ми месец, почти нон стоп.
При 2рата бременност ми се обостриха стомашните проблеми, имам прегъната жлъчка.
Напълно възможно е неразположението да е от бременността. Бебето да пристиска органи и т.н. Може и да имате стомашен проблем, който да се е проявил по време на бременността.

# 12
  • Мнения: 140
За 9 месеца ми се случи да повърна само един път и то в началото на бременността. Явно съм имала късмет Peace
Може би имаш по- силни киселини. Лекарката ми беше казала, да пия   няколко капки настойка от мента във вода  като усетя, че ми става лошо Flutter

# 13
  • Мнения: 4 335
На мен ми се гадеше и поврьщах през цялата бременност(с малка пауза в 6-ят месец).

# 14
  • Мнения: 5 776
Аз и с 2-те бременности повръщах само в последните месеци,най-вече от киселини.Изморявах се лесно,но си мисля,че и това си е в рамките на нормалното след като беше трудничко да се наспивам,все не можех да си намеря място  Laughing
Не се е отразило по никакъв начин на малките.
Още мъничко търпение.Леко раждане ти желая  Hug

Общи условия

Активация на акаунт