Нормално ли е?

  • 6 387
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте, искам да попитам какво мислите за следния казус:
Моята братовчедка е на 26 навършени години, живее при родителите си, работи и им помага финансово и в домакинството. До тук добре. Но, проблемът е, че никога не е имала връзка с мъж, нито кратка, нито дълга, дори и флирт не е имало, не е ходила на срещи. Леля ми съответно се притеснява, опитвала се е да я запознае с момчета преди, но нищо не се е получило, братовчедка ми е отказала категорично и е заплашила, че ако майка й продължава ще се изнесе от тях и повече няма да имат контакт и тя се е отказала. Сега леля ми си мисли за някаква психологическа помощ, но братовчедка ми отказва и такава. Леля ми си мисли, че това не е нормално, ние съответно не знаем какво да я посъветваме и успокоим, и притеснително ли е това всъщност? Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: X
Ами може да е лесбийка.....що не я оставите да си гледа живота...

# 2
  • Мнения: 213
А как изглежда момичето?
Как се облича?
Затворена ли е в себе си или общителна?
Излиза ли с приятелки поне?
Само може да се гадае каква е причината от това ,което си написала.

# 3
  • Мнения: 796
И аз това си помислих, че може да е лесбийка. А братовчедката иначе как е с социалния живот, има ли приятелки, приятели, затворен тип ли е?!

# 4
  • Мнения: 32
Ами може да е лесбийка.....що не я оставите да си гледа живота...

Там е работата, че не е. Щеше да се разбере, ако е така. Все пак тя живее с родителите си.

# 5
  • Мнения: 4 569
Оставете момичето да си живее живота.Вместо да изпишете вежди вадите очи.

# 6
  • София
  • Мнения: 71
Звучи ми като моята бивша най-добра приятелка, само че тя е на 28. Аз и друг път съм писала във форума за нея.

Вие не сте ли близки като сте братовчедки, не си ли споделяте? На мен моята приятелка ми е казвала, че никога не е срещала мъж, който да желае сексуално. И жена също не е срещала, де. Laughing Чака голямата любов и не е склонна да се примири с нищо по-малко от нея - а любовта не идва. Тя самата пък не е склонна да я търси, да прави усилие, иска сама да й се поднесе на сребърен поднос. Изобщо цялото й поведение (не само с мъжете) е такова - инфантилно и неинициативно, разглезено и вяло. Да разчиташ на нея - и дума не може да става. Ние и затова вече не сме толкова близки де.

Иначе моята приятелка е красавица (наистина, не просто хубава), и много интелигентна. Но поведението й е... ужас. ooooh!

Не мисля, че вие можете да направите нещо, честно. Ще я накарате да се затвори в себе си съвсем като й се бъркате така (личен опит).

# 7
  • София
  • Мнения: 17 423
Аууу, аман от такива майки!!!
Много знае майка й кога и с кой излиза момичето! Чак пък психологическа помощ, понеже не иска майка й да я урежда с гаджета  ooooh!

# 8
  • Мнения: 562
1. Няма как да знаете дали не е имала приятел, че даже и флирт!  Naughty  Имам приятел, който не запознава "момичетата си" с близките си, защото няма сериозни отношения с тях и това е най-нормалното поведение според мен.
2. Може да е хетеро-, може да е хомо-, може да е би-, може и да е асексуална (да харесва себе си) или дори да си е просто фригидна, но това си е нейно усещане и не е работа на околните да й се бъркат - достатъчно зряла и отговорна е, за да взема сама решенията в живота си.

Последна редакция: ср, 25 авг 2010, 12:30 от pudding

# 9
  • Мнения: 1 092
Това, че не знаете, че е имала флирт/връзка/среща не значи, че не е имала. Може  да не иска да сподели.

Оставете я на мира. Тя сама ще си реши какво да прави с живота си. Психологическа помощ трябва да има само за майката на момичето и тя трябва да се състои в това да и се обясни да не я бучка с тризъбеца.

# 10
  • Мнения: 1 568
Защо не оставите момичето намира  Crossing Arms
Може да е лесбийка, може да е преживяла травма с мъжете, не я натоварвайте и с вашите си проблеми  Hug

# 11
  • Мнения: 220
Може пък да е била изнасилена преди време, да не е казала на никой
и сега да си изживява психологическата травма  Thinking

# 12
  • Мнения: X
Нормално ли е? Може и да е нормално. Може момичето да има проблем и нужда от психологическа помощ, а може и още да не й е дошло времето. Не я познавам. Току виж ви изненадала един ден.
Едва ли майка й ще може да й помогне. Щом досега не е разбрала какъв е проблема - дали е просто характер или има и нещо друго.

# 13
  • Мнения: 1 127
Може и девствено да е момичето, пък за първият път трябва да е влюбена/ поне при повечето е така, т.е. по мое време беше/?

# 14
  • Мнения: 857
Може пък някой у тях да я намери, защо трябва да излиза и да търси?

Общи условия

Активация на акаунт