АВГУСТинче ходи и не спира, за мама вече няма мира.....тема № 22

  • 26 607
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 341
Да ви успокоя , че условията в Бургаската болница вече са по-добри. Имаше голям  ремонт точно миналата година по това време , когато аз раждах ТАМ.  Peace

Гери, много сте ми хубави двенките с Али, честит имен ден на малката хубавица, не знаех, че днес е такъв ден  newsm78   Тати се е справил много добре с тортата, той може да се конкурира тук в Тортената тема ми се струва  bowuu

И да се оплача и аз от вида на тортата за рожд. ден на Деси. Честно казано ако аз ходих да я получа а не мъжът ми, нямаше да я позная......една беше в каталога а в действителност все едно някой се е учил върху нашата торта да прави торти  Mr. Green Не стига, че са сложили някакъв лъскав фондан вместо матиран, цветът от цикламено розов се е получил светло розов а и не ми прилича много на единица......
Лиде, сега те разбирам какво ти е било......в последния момент да видиш, че тортата не е това което трябва да е. И за да не съм голословна погледнете за какво става въпрос:

# 46
  • Мнения: 18
stella77 Потресаваща история ако я бях прочела преди да отида в болницата щях да си напъна д-то и да родя нормално, ако трябва и в нас само и само да не ме режат. Е за бургаската болница не зная как е, но при нас в Пловдив беше ок от към хигиена и ред. Ето и моята история за който не я е чел и да не остана назад и аз  newsm47
На 20 юли се явих в болницата в отделението по патологична бременност за първи запис на тоновете на малкото надупено момче. Когато докторчето погледна направлението отсече – а ми то ти си готова да влизаш да те режем (за което бях подготвена още от гинеколога, който ме следеше). Да ама не - аз това дете за лъв съм го гласила, лъв ще се роди ако зависи само от мен – а случая беше такъв. Затова културно след записа и се прибрах и реших ще отида следващият понеделник и така и направих. На 27 юли се явих с багажчето в приемният кабинет. Сестрата си ме дупна да ми вземе кръв, докторката си ме разпитваше как съм що съм и в един момент докато ми точеха кръвчицата ми се замота главата и както си стоях на онова мааалко трикрако столче се озовах на пода почти смачкала с моите 83 кг. –50 килогламовата докторица. Като се поосиферих се озовах в някаква локва, докторката се развайка, как съм била, сама ли съм, а аз бях с мъжът ми и го извикаха да си вдигне слончето на кушетката, за да направят веднага преглед на плода. След 1 минута дойде завеждащият на патологията, който се оказа същият от предната седмица, погледна ме на видеозона, каза че момчето само леко се е развълнувало, но, че няма страшно успокои ме, че съм се понапишкала, ама да не се притеснявам. Ох камък ми падна от раменете. Влязох в патологията след като установиха, че съм без разкритие и далеч от раждане, макар плацентата ми да беше 3 степен още на 20-ти. Ден да мине, друг да дойде не искат да ме режат и това е само ме слушат акушерките сутрин, доктора минава на визитация да ни пита дали сме добре, аз трамбовам из отделението –запознах се с всички там. Постоянно ми повтаряха “Абе момиче ти тука не се спря ами два дни в леглото как ще издържиш.” Най-накрая дойде 30 юли завеждащият на АГ-то дойде и ме извика на видеозона. За мой късмет докато лягах на кушетката получих контракция и ме определиха за следващият ден – заветният 31юли. Сутринта ни събудиха в 6 часа, изкъпахме се ( бяхме две за този ден), драснаха ни по една проба за поносимост на антибиотици и обезболяващи и зачакахме. Влязох в операционната – бях втора – обръснаха ме както правят с всички независимо дали ти си го направил преди това, след това попълваха сто хиляди документа, казаха да си приготвя легнина и чаршафите да са готови на санитарките, накрая ме сложиха да си легна на операционната, сложиха ми катетъра – не особено приятна процедура. Доктора дойде избъзика се, че анестезиологът още го няма, а той трябвало да почва да ме маже с разните му там мазила. Показа на целият екип как шефчето му не мажел, а ръсел като поп, за да ме разсмее вероятно. Анестезиологът дойде заразпитва ме колко съм тежала и там тинтири-минтири и до там. Усетих присъствието на мъжът ми, тракането на леглото в асансьора и после вида на малкото съкровище в стаята. Когато дойдох наистина в съзнание, санитарката ми подаде чантата извадих си телефона и зазвънях наред. Вечерта след не знам колко обезболяващи в задника (извинете ме) и N на брой системи реших, че не мога да спя по гръб, с триста зора се набрах на каишките над мен и си заспах на една страна. Кошмарът беше на следващият ден, когато трябваше да си изкашлям дробовете, болката беше адска, но успях изкарах гадорията от раз. По обяд дойдоха, измиха ме, смениха ми превръзката, свалиха ми катетъра и ме разходиха. На другият ден на обяд ми донесоха бебо за първи път да го накърмя. Беше невероятно чувство и начин да забравя болката. На 5 ден ми махнаха конците, на следващият се прибрах у дома.
П.П. Дано не е досадно, че май много се отплеснах.

Последна редакция: пт, 27 авг 2010, 00:21 от sosmy

# 47
  • Варна
  • Мнения: 98
Честит рожден ден на Павел!  bouquet Да расте здрав и палав, умен и весел и много да радва мама, тати и бате!  bouquet


Магаре, какви са тези торти бе, те нямат нищо общо една с друга, първата изглежда невероятно, а втората.... нямам думи. Поне вкусна ли беше?

# 48
  • Мнения: 777
Честит имен ден на Али  Hug

Магаре тортата ви е добре за разлика от нашата.Ние с мъжо се изпокарахме докато направим нашата в тази форма на едно.

Покрай Алекс всички сме болни и то гърлото при назе.Почвам да си мисля,че и него го боли,но утре ще разберем.Със всяка изминала година панаира става все по зле.Нищо интересно нямаше.Дори един балон не му взехме на детето.Два лева за балон не давам  hahaha Ще му купя пюре за тях утре  Joy

Хайде лягам,че така ми е лошо  Confused ooooh! Лека нощ.

# 49
  • Мнения: 18
Честит празник на малкият пораснал мъж Павел. Да радва мама и тати всеки ден

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 1 710
Честит имен ден на Али!   bouquet   bouquet   bouquet Да е жива и здрава и да споменават с гордост името й!  Hug  Hug  Hug
Жижин, радвам се че подаръчето ви е харесало.  Grinning Аз лично много обичам такива нежни неща, затова си позволих това да избера за една нежна малка кукла.  Grinning  Hug Таткото наистина се е справил блестящо със задачата си и как няма да е, нали това е първият рожден ден на неговата малка принцеса...  Grinning Това хоби ли му е или занаят? Да го похвалиш от нас. А Али е много сладка и със страхотна рокля!  Hug

Честит 1-ви рожден ден на Павката!   bouquet   bouquet   bouquet Бъди здраво и весело детенце, много енергично и амбициозно, удивлявай всички с талантите си и радвай на хората сърцата!!! Hug  Hug  Hug
Пете, честит празник на теб и на малкото синче!!!   bouquet   bouquet   bouquet


# 51
  • Бургас
  • Мнения: 341
Честит рожден ден на Павел!  bouquet Да расте здрав и палав, умен и весел и много да радва мама, тати и бате!  bouquet


Магаре, какви са тези торти бе, те нямат нищо общо една с друга, първата изглежда невероятно, а втората.... нямам думи. Поне вкусна ли беше?

Гануше, тортата поне беше вкусна, сладкарницата е една от най-скъпите в града и се слави с вкусните си торти. За това не съм и доускала за миг, че ще се  изложат така  ooooh! Цехът им е в Поморие.

Решила съм да отида все пак да им кажа, че не съм доволна, да имат някаква обратна връзка за продуктите си, а не само хвалебствия да чуват  Naughty

# 52
  • Мнения: 325
Добро утро..... И снощното ни парти мина добре....Ради голям  кеф, голямо обикаляне, ти4ане и т.н......Полу4и много хубави подаръци естествено и така....
Ето ги и двете ни торти, а после ще ка4а снимки и във фейсбука...



Магаре, ама голяма разлика в тия торти...Как може такова нещо.Върви и им вдигай скандал....

# 53
  • Варна
  • Мнения: 98
Магаре, да, и аз така бих направила, даже им занеси двете снимки да ги видят. Mr. Green Незнам, някаква рекламация не може ли да се направи, то вярно че е свършило вече, но е много кофти като си очаквал нещо, а накрая се оказва съвсем друго.

Забравих да ви се похваля че Дария вече пълзи както си трябва, досега беше като фронтовак. Иначе ходи за две ръце хваната, ако я държа само за една почва да реве. Виждам я да проходи някъде към Коледа. Crazy  Joy

Аси, много са хубави тортите, айде ще чакаме снимки и на рожденика във Фейса.

# 54
  • Кърджали
  • Мнения: 10 244
Честит празник на вчерашните рожденици! Да растат жизнени и палави.
Честит рожден ден на Павел! Весело и палаво детство!
На мен нещо напоследък хич не ми се пише.То не че има и какво...Утре може да си ходим пак на село за два дена, че мъжо иа много работа по там. Кати си дивее с пълна сила, снощи си играха с татко си, в момента е седнала на земята и зяпа Бейби ТВ.Има няколко филмчета, в които се заглежда и не се заиграва докато не свършат.
Ох, ще пиша по - късно като ми дойде музата

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 2
Честит ПЪРВИ РОЖДЕН ДЕН на вас,мили дечица и грижовни мами – Ради и Аси77,Силвия и Giuli,Павел и Pepejeans! Пожелавам ви заедно да се наслаждавате на весело и безгрижно детство,изпълнено с много смях,игри и лудории за децата ,цветя и безкрайна обич за майките! Весел празник!  newsm38 smile3525

Готови сме с резервацията,тортата и подаръка на Марти.С последното имаше малко премеждия,но всичко свърши благополучно и сега нямам търпение да стане неделя и да видя реакцията на Ишко.Остава малко и по украсата,но тя вече е бял кахър.
Това го написах преди да видя поста на Магаре и тортата!!!  #2gunfire Ние поръчахме същата,но в синьо.  #2gunfire Сега изпадам в чуденка какво да правя и имам ли време за реакция,след като днес не мога да отида до там!

Аси,браво пак за темата   bouquet

За проблемите с храненето- тези дни четох статия,в която се казваше,че точно около годинката децата започват да проявяват характер и предпочитания към различните храни.Нормално било и съвета беше да не се насилва детето,да се предложи друга храна,а тази,която е била отказана-да не се предлага временно (1 седмица примерно).

Госпожице Кобрети,явно не скучаеш.Очаквам да съм в твоето положение съвсем скоро.Честито прохождане!А за банята-много неприятно.Защо не пробваш да напълниш с вода съда,в който къпеш Мими предварително,да сложиш вътре любими играчки и сама да я оставиш да влезе вътре да си играе.Ако трябва,зарежи съвсем старателното къпане за ден-два,да посвикне пак със ситуацията.Гледам,че и други така са те посъветвали.

Терпсихора,посмях се малко с определението за д-р Момчилов от Пирогов. hahaha

Стела77,радвам се,че не съм прочела разказа ти преди да родя,защото щях да накарам Марти да си стои в мен.При мен ситуацията беше ОК,но аз имах позната в родилно.Усетих разлика в отношението на сестрата към мен след като разбра,че съм роднина на еди-кой си.Добре,че отвориха новата болница,защото Бургас си е зле откъм здравеопазване-нищо,че е 4-ия или 5-ия по големина в страната.

Александра, Hug

# 56
  • Мнения: 466
Честит рожден ден и на малкия Павчо, да е жив и здрав и много палав Laughing!
 newsm59
А ние също мислихме да почъчваме тази торта, но в крайна сметка поръчахме с Мечо пух, Йори и Тигър, но си отговаряше на картинката, беше и вкусна даже.
Може би един от сладкарите нещо не бива или има някой на стаж Sad

# 57
  • Мнения: 0
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ПАВКАТА  Hug ДА РАСТЕ СИЛЕН, ЗДРАВ, КРАСИВ И МНОГО УМЕН МЛАД МЪЖ И ДА РАДВА ВСИ4КИ ВКЪЩИ С БЕЛИ4КИТЕ СИ  Mr. Green ВЕСЕЛ ПРАЗНИК   bouquet

Магаренце - ами посмях ти се на тортата (ще ме извиниш), не за друо, ами защото не съм сама, а ако това ще те довърши тотално да ти кажа реакцията на мъжо, 4е му я показах сутринта преди да тръгне за работа. Той пък каза да те успокоя, 4е поне имате пове4е за ядене, понеже единицата отдолу са я направили с пове4е торти4ка  Mr. Green Не се ядосвай, знам 4е си дала много пари и аз поръ4ах от 'пъпа' на Лондон, пак поради тази при4ина и дадох няма да казвам колко пари, 4е ще ме помислите за луда, ама нали все гледаме да направим най-доброто за децата си, ама да знаеш догодина си в моя отбор на тортоправещите и ще вземаме уроци от Трейси и Веси до тогава и ще задобреем и ще видят те от скъпите сладкарници  #2gunfire За карането - нямам сили в момента и го зарязах, инъ4е ми даваха 10% отстъпка при следваща поръ4ка (тия луди ли са или са на път да полудяват  ooooh! ), та така опитай, ако имаш още нерви в себе си за изразходване  Hug
Фликс - дано вашата да е по-добра, ама и да не е, ако не си я платила, давай в друга сладкарница поръ4ка - имаш време  Hug
Да ви се опла4а сега  Crossing Arms
Гледах си аз оня линк за пишоците, ама едно такова нещо ме гложди. Та снощи докато го къпах намерих нещо като съсирена кръв на върха на дуп4ицата за пишане, ама дали съм се объркала във водата - незнам  newsm78 После като го извадих и подсушавах пак реших да видя какво става и видях 2 продълговати топ4ета с бял секрет - не са болезнени. Днес ходих до джи пи-то, но ще ни приемат след 4ас, а през това време говорих с този д-р Оги, който дава консуптации в темата и той каза, 4е следващите поне 3 месеца така ще е. Това било насъбрана смегма, която била нормална и щяла да помогне да се отплепи кожата и да се заголи напълно. Но пък аз имах приятелка тук с бебе, на което се събра толкова много, 4е беше невъзможно да смъкнат кожата от него и сега съм шах и мат какво да правя. Ако някой е 4увал за тия неща, моля да ми даде съвет как да мия, какво да правя и изобщо каквото сте 4ували. Дано да не ме лин4уват сега, 4е то нищо не се пипа тук и ще е кошмар  ooooh!

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 2
AAAAAAA,ще ме побъркат тези с тортата..... #Cussing out #Cussing out #Cussing out #2gunfire #2gunfire

# 59
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Честит рожден ден на Павката! Да е здрав и весел и да има много късмет в живота!  nbirthday

Общи условия

Активация на акаунт