Как се отразява на децата смяната на дома?

  • 3 605
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Няма промяна в поведението на сина ми  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 39 940
Важното е ти да си спокойна и да не показваш, че има нещо тревожно.

Ние сменяхме квартира когато дъщеря ми беше на 1,7г. Имаше повече положителни неща в това, отколкото отрицателни.
И аз бях тогава в период на махане на памперса на щерката. Имаше напредък, тя ходеше на гърне. Но като започнахме да местим багажа пак сложих памперса. След като всичко влезе в релси отново си ходеше на гърне.
Другите плюсове бяха, че започна да спи в самостоятелна стая, без никакви проблеми през нощта. И проговори с изречения.

При краткотрайна смяна на жилището, т.е. почивки за по седмица-две няма промяна в поведението на децата ми.

Предполагам, че всичко ще се нареди и ще сте ок Simple Smile

# 17
  • Мнения: 5 776
Ние освен,че сменихме постоянното си жилище веднъж,почти всеки месец пътуваме,понякога оставаме по месец-два в другата къща,да не говоря и,че почти всеки месец ходим на едноседмични круизи.Отразява им се супер,за малките това е равнозначно на нови приключения.Измисляме си нови игри,ходим често на разходки общо взето всичко е ново и интересно.
Дано и за вас да е едно голямо приключение   bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 1 335
Благодаря ви, че се включихте. Успокоително ми подейства Hug
Макар че повечето от вас са се местили в по-просторен дом, където има повече място за тичане, а ние точно обратното - отиваме със сигурност в по-малко жилище, но се надявам, че всичко ще е ок все пак... Поне квартала  и градинката се предполага, че ще останат същите Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 44 394
аа ние в по-малко жилище се местихме...от 3 стаи в две Wink в друг квартал....но пък до голям парк Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 39 940
Stelfy, важното е, че ще има нещо познато все пак Simple Smile
Ние се местихме от гарсониера в 2стаен, от една част на квартала в друга. Много рядко ходехме в стария квартал. Дъщеря ми естествено няма никакви спомени от този си период.

# 21
  • Мнения: 616
временно живеем в друго жилище вече 3 седмици и нямаше никакъв проблем при сина ми, първата вечер беше по-неспокоен и се гушкаше в мен, но го свързвам и с това че същата вечер се наложи баща му да е в командировка и липсата му успоредно с новото място го стреснаха, на другия ден си беше всичко както преди. Но ние често ходим до нашия апартамент и той е спокоен като си вижда нещата и стаята незнам дали има връзка Simple Smile

п.п това жилище е по-малко от нашето, но за него избощо няма значение тук си измисля даже нови занимания, вкъщи нямаме балкон а тук има та правим там къпане през деня и той се забавлява много  Simple Smile

# 22
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Предполагам , че колкото е по- малко детето , толкова по-лесно ще приеме промяната . Ние сменихме жилище веднъж когато синът
  ни беше на 5 месеца и втори път , когато беше на 9 месеца. Отделно всяко лято сме на гости в България за по месец. Синът ми много
  се радва на промяната и му харесва да " изследва " новата къща .  Догодина пак планираме да се преместим , дано да няма проблем Grinning

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
от както се е родил баткото сме се местили 5 пъти ... всичко е наред, защото аз съм с него

# 24
  • Мнения: 2 885
Цитат
Важното е ти да си спокойна и да не показваш, че има нещо тревожно.

Ние сега се местим м/у градове и държави и няма проблем с адаптацията. Няма и промяна в режима му от моя страна и всичко е на 6.

# 25
  • На морето!
  • Мнения: 5 792
Ние също сменяхме жилище и квартал. Сега ни предстои и града да сменяме. Добре му се отразява на детето- обича промените.

# 26
  • Мнения: 5 502
На 1,2 г беше бебка, когато сменихме апартамента, около месец и трябваше да свикне. Първите вечери не заспиваше до два-три часа, плачеше повече от нормалното, тежко прие промяната. Сега вече всичко е ок, но като се сетя с мъжа ми как сме обикаляли с колата квартала, че да заспи малката ooooh!

# 27
  • България
  • Мнения: 758
Ние минахме много леко,честно Laughing
Бях се изпопритеснила как ще му се отрази,но за моя голяма радост детето прие новото ни жилище и изобщо смяната на обстановката много спокойно.
ПП-Беше на годинка и месец когато се нанесохме там,ако това има някакво значение!

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Сменихме жилището си първо, когато голямата ми беше на 2 години. Абсолютно никакво впечатление не й направи- беше заобиколена от вещите си, ние също бяхме до нея. Отново сменихме дома след две години. Тогава вече пък съвсем нямах притеснения от този характер- детето беше достатъчно голямо.

# 29
  • Мнения: 2 978
Както по - горе са ти писали. Важно е ти как ще представиш нещата и по - точно какво ще покажеш Wink

Скоро се преместихме на ново място. Притеснявах се много, но дъщерята - 6г,  се справи по-добре от мама и тати. Rolling Eyes

Успех и само спокойствие  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт