Опровдаха/ват ли очакванията ни?

  • 2 436
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 088
Нямам никакви очаквания и амбиции освен да стане човек.
Гледам да я наблюдавам, за да видя накъде ще се насочи и да и помагам.
Но не искам да я товаря, както мен ме бяха натоварили с очаквания, от които нищо не излезе.

# 16
  • Мнения: 2 674
Амбициите ми засега се простират само до тръгването на у-ще,ограмотяване,приучаване на навици,обноски и т.н.На този етап съм щастлива ако се държат адекватно за възраста си и не се лигавят пред хора. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 397
Още с раждането си ме разочарова  Joy
Ха-ха и мен така  Wink. Винаги съм си мислела, че ще имам дъщеричка, а ми се роди син. Но в крайна сметка винаги може да се направи втори, трети дубъл  Mr. Green.
Сега сериозно: Много се радвам, че ми е добро детето и сравнително послушно. Здрав е и ми е доста умен и хитър  Laughing. С една дума доволна съм от мойто цигане! За бъдещето има време, да сме живи и здрави, баща му прави големите планове за него!

# 18
  • На морето!
  • Мнения: 5 792
Не. Очаквах да спи повече и да реве по-малко. Сега очаквам да се глези по-малко, но не би. Във всичко останало пак не- надмина ги и ги прати в неподозирани висоти, не просто да ги оправдае! Не съм се и надявала най-прекрасното дете на света да е моето, но ето- така стана  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 8 314
Не възлагам очаквания, стремя се да ги следвам да насърчавам интересите, но и да поддържам общото ниво.

# 20
  • Мнения: 66
И моите очаквания, или по-точно надежди и молитви, са да бъдат здрави и да станат хора. Всъщност какви очаквания, при децата точно това е толкова хубаво, че целият живот е пред тях, могат да станат и да направят безброй неща. Не бих искала да ги слагам в някакви рамки, те сами ще си намерят пътя в живота.

# 21
  • Мнения: 3 034
Безумно ми звучи въпроса. И няма подходящ отговор в анкетата. Очаквания нямам, имам благодарности към всички вселенски сили, че съм била избрана за негова майка.

# 22
  • Мнения: 2 478
Очаквания имам само към себе си и към възпитанието, което ще приложа на синът ми. Ако се проваля, за какви очаквания да говорим?

# 23
  • Мнения: 10 773
Aз съм човек на вечните планове, мечти и очаквания. За детето обаче - НЕ. Никога не съм си представяла какво ще е, как ще изглежда, умен ли ще е, към какво ще проявява интерес...Той е едновременно като всеки от нас с баща му и като никой от двамата. Най-изненадващото нещо за мен беше каква весела душичка е. Усмихнат и весел е от първата си седмица.
Преди няколко седмици се чудех каква ли професия бих го насърчила да избере, защото за моята и на баща му не бих. Не че ще го спра, но ми се иска да се занимава с по-чисти и ненатоварващи психически от морална гледна точка неща.
И аз смятам, че отговорност на родителите е са възпитат добри хора. Неговите провали биха били мои, а за успехите ... ще си поделим заслугата Grinning

# 24
  • Мнения: 1 473
Имам очаквания разбира се, нали ми е дете и повече от всичко на света искам най-доброто за него.
А кое е то, един ден сам ще определи за себе си, до тогава аз съм с него за да му помагам да открива света и да опознае себе си.

# 25
  • Мнения: 613
Ммммда, оправдаха напълно! Не съм имала очаквания по отношение на специалности, професия и реализация. Човек трябва сама решава тези неща. Но станаха възпитани, отговорни, със самочувствие, състрадателни, умни, борбени, отстояващи правата си и възгледите си,възпитани, красиви, чаровни, лъчезарни. Такива си ги представях.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Накратко, надминават ги!
Да уточня - не съм имала и нямам конкретни планове или очаквания от децата. Но каквото и да ми е минавало през ума като някакво мечтание за тях, до момента са го надминали като личностни качества и постижения.

# 27
  • Мнения: 1 568
Щастливи майки  Hug

# 28
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Очакванията спрямо децата са направо вредни, по моето скромно мнение, защото ги напъхват в някакви измислени /от майката най-често/ рамки без да им се даде шанс да се развият в която и да е посока. Моята майка още преди раждането ми е имала идеи каква трябва да бъда и как да се държа на всеки етап от живота ми и не се отказа и досега /30 и кусур години по-късно / да ме бута в нейните си рамки. В резултат на което, аз изобщо и съвсем съзнателно не хранех никакви очаквания за моите деца, освен да са здрави, наистина - нищо друго: нито пол, нито цвят на очите, нито бъдещо поведение, професия и т.н. В моите очи тази тема е безумна - сори.

# 29
  • Мнения: 116
Имам очаквания разбира се, нали ми е дете и повече от всичко на света искам най-доброто за него.

Ето това имах в предвид.Всяка майка,баща, си представя на какво ще научи детето си.Как ще му помогне и какъв ще стане като порасне.Далеч съм от мисълта да ги бутаме на сила да станат такива каквито на нас ни се е искало, Naughty Според мен няма майка която да не каже"дали ще се изучи ,какъв ще стане, дали ще се занимава с физика или професионално с музика?"Или баща който казва за сина си-"Той е роден футболист" Flutterпримерно

Общи условия

Активация на акаунт