Влияе ли ръстта на жената за износване на близнаци?

  • 7 559
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 638
Чакай да мине отпускарския период  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 25
И аз тук! Има-няма, 1.60 см, съм! Децата са родени в средата на 38 г.с. по 2750 кг! общо 15 кг. отгоре!

# 17
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Аз съм от по-високите - 173 см, родих в последния ден на 36 седм, планово, без признаци за раждане - 2кг и 2,3 кг, качих 7 кг.

# 18
  • Мнения: 212
Аз съм от по-високите - 173 см, родих в последния ден на 36 седм, планово, без признаци за раждане - 2кг и 2,3 кг, качих 7 кг.
Браво само 7 кг и бебета по 2 кг и нещо.Аз отсега съм качика 17кг и каквато съм дребна всички кг си личат Laughing

# 19
  • Мнения: 3 638
Аз съм от по-високите - 173 см, родих в последния ден на 36 седм, планово, без признаци за раждане - 2кг и 2,3 кг, качих 7 кг.
Браво само 7 кг и бебета по 2 кг и нещо.Аз отсега съм качика 17кг и каквато съм дребна всички кг си личат Laughing

Килограмите са ти съвсем наред ако си дребна и слаба  Peace Все се каня да преведа една статия колко е важно наддаването за успешното износване на многоплодна бременност.  Само 7 кг. са прекалено малко за близнаци при нормално стартово тегло на майката.  Naughty

# 20
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Аз съм от по-високите - 173 см, родих в последния ден на 36 седм, планово, без признаци за раждане - 2кг и 2,3 кг, качих 7 кг.
Браво само 7 кг и бебета по 2 кг и нещо.Аз отсега съм качика 17кг и каквато съм дребна всички кг си личат Laughing

Килограмите са ти съвсем наред ако си дребна и слаба  Peace Все се каня да преведа една статия колко е важно наддаването за успешното износване на многоплодна бременност.  Само 7 кг. са прекалено малко за близнаци при нормално стартово тегло на майката.  Naughty

Съгласна съм напълно, че е малко, но аз си имах и малко излишни преди това, даже  доста май. Но все пак мисля, че не само това е определящо, защото моя позната с повече кг от мен наддаде 30-40 някъде. Но въпреки това изкарах много лека бременност, всички изследвания като цяло бяха супер в норма до края.

# 21
  • Мнения: 3 638
Съгласна съм напълно, че е малко, но аз си имах и малко излишни преди това, даже  доста май. Но все пак мисля, че не само това е определящо, защото моя позната с повече кг от мен наддаде 30-40 някъде. Но въпреки това изкарах много лека бременност, всички изследвания като цяло бяха супер в норма до края.

Аз точно затова посочих, че 7 кг. са малко ако майката е била с нормално или под нормата тегло  Peace И по принцип не са много за близнаци, където се препоръчва наддаване от порядъка на Иначе всичко е и индивидуално, но при близнаци просто трябва да се набляга на диетата и да се наддава добре, важно е и за самият растеж на бебетата.
В блогът си Айла е писала за наддаването по време на бременност и има и две интересни таблички и възможност да се изчисли препоръчителното наддаване. Само ще допълня статията й, че при близнаци е почти невъзможно бебетата да се родят толкова големи, че да затруднят раждането, както това може да се случи при едно бебе  Naughty

http://atwins.wordpress.com/2010/07/03/twins_weight_gain/


Ето последните препоръки за наддаване при бременност с близнаци до термин:

    * жени с нормално тегло  - между 17 и 25 kg
    * жени с наднормено тегло - между 14 and 23 kg
    * жени със затлъстяване между 11 и 19 kg

оттук:

http://www.hc-sc.gc.ca/fn-an/nutrition/prenatal/qa-gest-gros-qr-eng.php

# 22
  • Мнения: 212
Супер.Още мога да пълнея Joy Но после как ше стане със смъкването на кг newsm78

# 23
  • Мнения: 7 803
става, става, не бой се

# 24
  • Мнения: 3 638
Аз оставих 17 кг. в родилното  Simple Smile Останалите ги свалих в следващите месеци. Килограмите, които се качват при бременност не са само за бебетата, организмът на жената също "трупа" полезна резерва за следродилния период.  Peace

# 25
  • Русе
  • Мнения: 3 711
става, става, не бой се


Оффф, дано, че на мен не ми се отдава нещо Wink
Аз оставих 10-11 кг в родилното, а после пак си ги наваксах, но се надявам като почнат да щъкат много да успея да ги намалея Simple Smile Simple Smile Simple Smile Надежди, как се размечтах.

# 26
  • Разград
  • Мнения: 518
Висока съм 174 см, бебета се родиха 3.250/50см и 2980/49см с планово секцио в края на 37г.с.. Качих "само"-28 кг  Embarassed, а в болницата оставих точно -10кг.

# 27
  • Мнения: 212
Браво Зорничке големи юнаци си родила Grinning

# 28
  • Мнения: 148
хайде да се включа и аз.171см 81кг преди да забременея.в 34 седмица спешно секцио.влязох в болницата 96 излязох 83 а след 20 дни когато се прибрах вкъщи вече бях 81.с първата ми бременност с каката качх 35 и от 65кг родих 100.но сега с близнаците ми беше много по тежко че нали всичко е на корема Simple Smile родиха се 1900 и 2кг

# 29
  • Мнения: 212
nina.petani  какво стана че се наложи спешно секцио?

Общи условия

Активация на акаунт