Отговори
# 15
  • Мнения: 21
Сени, аз не ползвах всички болнични, които ми се полагат от ТЕЛК и когато им казах, че повече не искам болнични, а да ми дадат вече група, те изглеждаха много доволни. Въобще не се притеснявай за това. Няма да имаш проблем Peace
Аз чакам сега решението за пенсия, но ми се струва, че нещо грешно са ми изчислили стажа.Както и да е...
Лека нош!
newsm78 newsm78Милми аз също.Казаха ми ,че ми е отпусната минималната докато ми изчислят % от УП-тата.
Колко е минималната ??
Трябва да си вземем трайната нетрудоспособност ,защото в случай на лошо стечение на обстоятелствата .....все нещо трябва да имаме.........и Сени е права - при съвестно внасяни осигуровки....си е в реда на нещата.
Приятен ден на всички и се присъединявам към добрите пожелания за празнуващите и към благодарностите за новата тема  bouquet  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 396
Момичета, а случайно да знаете от къде да тръгна, за да получа 6-те месеца болнични, на които имам право? И те плащат ли се?
Аз подадох молба в ТЕЛК за освидетелстване на Теди. Казаха, че няма да има проблеми с болничните ми, но дали ще е така.... Thinking

# 17
  • Мнения: 972
Момичета, а случайно да знаете от къде да тръгна, за да получа 6-те месеца болнични, на които имам право? И те плащат ли се?
Аз подадох молба в ТЕЛК за освидетелстване на Теди. Казаха, че няма да има проблеми с болничните ми, но дали ще е така.... Thinking

Първите 6 месеца болнични се издават от лечебното заведение,където провеждате лечението на детето.Не би трябвало да имаш проблеми! Peace

# 18
  • у нас - на брега на морето
  • Мнения: 294
Сиссс, много делово го раздаваш! ThinkingНе казваш нищо за бригадата от БЪЗОБЕРАЧКИ newsm78! Имаше ли въобще бъзобране днес, или не? На мен днес ми казаха и друга рецепта. Бъза след като се измие, подсуши и орони, се смачквал през сокоизстисквачка, или на ръка през марля. Така се получава гъст нектар без семки / семка, ако попадне има газиращ ефект и гърми/. След това се смесва със захар 1:1 и се разбърква докато се разтопи. Прибавяло се и лимонтузу за консервант и се налива в стъклени бутилки или бурканчета и се държи на хладно в маза/ който има такава/, а който няма - в хладилник. Можело да се дава и на децата по малка лъжичка, най-добре в прясно мляко.
Лека нощ на всички уморени от приятни преживявания, надявам се! smile3524

# 19
  • София
  • Мнения: 396
Момичета, какво ядете след химиото,когато все още ви се гади? Теди яде малко и повръща. Още не съм притеснена, но ...

# 20
  • Мнения: 972
Момичета, какво ядете след химиото,когато все още ви се гади? Теди яде малко и повръща. Още не съм притеснена, но ...

Не го насилвай-да хапва колкото и каквото иска... Давай му по-лека храна-супичка,бульончета,печена филийка и сиренце,айрянче...
Не забравяй да му даваш много течности,за да се очиства по-бързо от лекарствата!
Компот от кайсия или праскова с щипка сол действа много добре при повръщането!
Дано се оправи бързо! Мисля за вас!  bouquet

п.п.От компота само сокчето му давай! Плодовете ферментират и натоварват стомахчето!

# 21
  • у нас - на брега на морето
  • Мнения: 294
Сонетка, аз мога да споделя моя опит. Много трудно приемах течности. Не давай купени натурални сокове, а изцедени от тев и то малко по малко. Ядях сухари "Голдис", малко маслинки, кашкавал, сирене между препечени филийки и обикновени бисквити на "Житен дар". Другото беше картофено пюре без мляко, а с водичката от картофите /обелени / и солчица. Пробвах със сирене, но ми се гадеше. Усещането в такъв момент е много неприятно, но ти не се паникьосвай, а го укоражавай. Казвай, че го разбираш, колко му е зле, но като си хапва, ще има сили да преодолее всичко. Болният човек не понася назидания и заплахи, дори и за ядене да се отнася, а търси съпричастност и малко да го помолиш. Бъди усмихната и му казвай, колко много го обичаш. Извинявай, че се поувлякох с напътствията си, но го правя заради Теди, а и заради теб. Искам да помогна , за да се почувствате по-добре. На него предписват ли му някакви противоповръщащи медикаменти? Чувала съм от лекарка, която работи в детско онкологично отделение, че им давали такива лекарства, че изобщо децата не чувствали никакъв дискомфорт и много се изненада, като и казвах за мен, защо и на възрастните не дават така. Стискам ви палци и много ви прегръщам! Hug Hug Hug

# 22
  • у нас - на брега на морето
  • Мнения: 294
Сисссс, писали сме заедно! Hug
Кажи за мероприятието, да не се провали? newsm78
Дори и черна котка да ти е минала път тя е толкова сладка, че могат само хубави неща да ти се случат!

# 23
  • Мнения: 972
Сисссс, писали сме заедно! Hug
Кажи за мероприятието, да не се провали? newsm78
Дори и черна котка да ти е минала път тя е толкова сладка, че могат само хубави неща да ти се случат!

Какво да ти кажа,тез софиянки мноооооо несериозни... Mr. Green Зор,зор,пък после биха отбой...
Ама те кУтУ нИ щат да дойдат,тогава аз от седми септември ще им се кукна в София,пък ако щът да мА търпят... Mr. Green hahaha hahaha

А котенцето е сладурско ,нали... Обожавам котки... Имах две съвсем бели,ама едната нещо зачезна... От един месец никаква я няма... Сега имам само една-бяла... Ама няма да откажа и една чисто черна ,ако може... Wink

# 24
  • у нас - на брега на морето
  • Мнения: 294
Сисссс, и аз много обичам котетата. В апартамента нямаме, но едва удържам фронта да не вземем, че Марти ги обожава, а татко му също. При двете баби, обаче имаме и там си им се радваме. Черно не сме имали и ние.
А на софиянките така им се пада! Laughing Ще те "търпят" и песен ще пеят! Joy
Все забравям да ти кажа, че много ти се възхищавам на линийката! newsm10 smile3501

# 25
  • Мнения: 66
Сонетка, срещу гадене и повръщане при мен много добре действаше вода с прясно изцеден лимон, нека си хапва каквото желае - организмът сам показва от кое му е добре. Дано по-бързо премине неразположението. Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 396
Мн благодаря за идеите, пробвам една по една всичките:)

# 27
  • Мнения: 1 567
Момичета, какво ядете след химиото,когато все още ви се гади? Теди яде малко и повръща. Още не съм притеснена, но ...

Сонетка, както са ти казали момичетата - течности. За да не се натоварват бъбреците с химията.
Каквото иска - нека си хапва. Аз лично много обичах настъргана ябълка. Това беше моето лекарство...

Ето ме и мен. Най-сетне.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Спретнахме си един морски уикенд. Ей сега се прибрахме. Mr. Green Whistling
Тук все още е една жеееегааааа. А пък на морето си имахме една малка русалка.  Mr. Green Whistling Вчера и сутринта и следобед не излезе от водата. Мяткаше се като малка рибка мренка. Гмуркаше се като професионален гмуркач на бисерни миди... Whistling Mr. Green

Силвано, вместо да търтиш към София, може малко по на юг да се отправиш... тъй де... Whistling Whistling
И ние си имаме котка, при майка. Обаче вече е бабичка...

# 28
  • Мнения: 972
Силвано, вместо да търтиш към София, може малко по на юг да се отправиш... тъй де... Whistling Whistling

Кажи,душо,кога да дойда на юг,като съм зарината с работа! Rolling Eyes
А у Софията шА ходА по принуда-наука да уча,та да сполуча... hahaha hahaha
Ще карам един ускорен курс по проектиране,за 10 дни,та затова.Инак хич не ми се ходи в тоз жужилник... Mr. Green Та междувременно ще се възползвам от поканите на всички... Mr. Green

# 29
  • Мнения: 68
http://www.gzt.ru/topnews/science/-novoe-lekarstvo-protiv-melano … 810?ext=subscribe
добри новини за много хора!дано скоро за всички да има лек,вярвам в това!Спокойна нощ на всички и приятни сънища!

Общи условия

Активация на акаунт