Нощен сън

  • 6 416
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Буди се по 3-4 пъти на нощ за вода TiredЯвно и е доста топло,защото се върти из цялото легло.

Моята е същата. Вече направо неиздържам.  ooooh!

smehorana, missence.  Hug

Не мисля, че при моето дете проблемът идва от зъбите. Няма нещо, което да не съм пробвала- хомеопатия, да променя храненето, режима, ритуалите преди съм.....Нищо не помага.  Tired

# 16
  • Мнения: 2 382
Моето дете е с изключително здрав сън, но последните месеци си търси бибата нощем. Отдавам го на зъбите, защото в момента я мъчи един кътник и през деня дъвче каквото й попадне , но на една страна. На този етап на активно зъбоникнене не бих махала биберон Peace.

# 17
  • Мнения: 2 658
При моите биберона никога не е бил проблем zа съня. Нито zа мен, нито zа тях. Да, търсят си го нощем, то така май са всички деца, които на таzи въzраст полzват биберон. Но обикновено си го намираха беz да чуя zвук, освен ако не е иzпаднал някъде. Затова, ако чуех "мрън", zнаех, че намирането не е било успешно и понеже си имах един "винаги готов" до мен, на шкафчето  Wink , подавах само и.. блажена тишина  Flutter Така бях и с двамата, ама спомена от малката още ми е пресен.
Иначе zа вода почна да се буди тя после, откакто бибата я няма. Преди това да пие вода нощем почти не се е случвало. Но и това не ми е проблем, стига да не е някоя неспокойна нощ, от тия, дето и след това продължава да хленчи (тя беше много спокойно бебе, но в последните два или три месеца, имаше едни такива периоди.. и аz не ги отдавам на zъби обаче). Иначе, ако се раzмрънка, процедурата при нас и сега си е пак както преди с бибата - когато чуя zвук, подавам водата в полуНЕбудно състояние  Crazy , тя вzима и ако не се чуе повече zвук (така е нормално, когато всичко си е наред - вzема си водата, пийва, обръща се, гушнала шишето и zаспива)... аz спя вероятно даже и преди нея. И все едно не съм се будила дори.

Та момичетата, които пишете, че децата се будят zа вода - не можете ли така, на автопилот да го карате? Ако става, е идеално..

Иначе напълно ви раzбирам, zа мен недоспиването е нещо равносилно на огромна трагедия, ненавиждам да съм недоспала, не съм човек  Tired

# 18
  • Мнения: 2 478
На тази възраст ( 1г 1м) нямаше нощен сън за нас. Постоянно се будеше, пиеше мляко, вода, биберон и плаче. Ако не плачеше стои буден с часове. Беше ужасно изморително, защото продължи една година. След 1г 6м , се успокои, а от 2 годинки спи почти непробудно по 10ч нощен сън.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Спокоен нощен сън след като навърши 2г. сега не се
буди, но пък си има достоен заместник.

# 20
  • Мнения: 694
ми и  ние се будим за вода биба нещо се разбужда и се дразни че не може да заспи и виждам че очите му се затварят ама си реве Shocked нз от какво е но в колкото и часа да си легне става в 7 #Crazyкато през ноща се буди поне 4 пъти newsm78Я newsm78вно си е период който не е спирал от както стана на 7 м ooooh! Grinningдано го израсте

# 21
  • София
  • Мнения: 30 205
Буди се по 3-4 пъти на нощ за вода TiredЯвно и е доста топло,защото се върти из цялото легло.

Моята е същата. Вече направо неиздържам.  ooooh!

smehorana, missence.  Hug

Не мисля, че при моето дете проблемът идва от зъбите. Няма нещо, което да не съм пробвала- хомеопатия, да променя храненето, режима, ритуалите преди съм.....Нищо не помага.  Tired

и аз съм изпробвала всичко. Снощи прибавихме и запушен нос и се украсихме. Не дава да пръскам Стеримар, не дава и капки да слагам, само се върти и аз до 06ч. съм дебнала със стеримар-а и капките да оцеля кога спи по гръб (рядко) и да капя от разстояние  ooooh!

# 22
  • Мнения: 140
Ще премине този период при вас Hug
Нашата както си спеше от новородено по 7/ 8 ч . почна след годинката да се буди нощем с рев м/д 2/3/4 ч сутрин и само със сукане се успокояваше и заспиваше. Сега си спи добре...пу...пу..
С 12 зъбчета е, но има вечери в които е мн нервна и преди лягане мажа венците за вс случай и си спинка до сутринта Grinning Слагам и в кошара шишето с мляко и кара на самообслужване  Mr. Green

# 23
  • София
  • Мнения: 880
Никога не съм будувала през нощта, може би защото децата спят при мен, никога не са ползвали биберон и са на кърма.

# 24
  • У нас
  • Мнения: 304
И ние имаме този проблем. Режимът му е един и същ ,така ,че да няма изнервящи състояния и да спи спокойно,но не би.  ooooh! събужда си се човекът и това. Нощем ако не ни вдигне поне 6,7 пъти с баща му ,сякаш не си е свършил добре работата   Mr. Green Търсим биберони,пием вода ,въртим се в леглото и т.н .А през деня спи     спокойно и рядко ще се събуди за вода или изчезнал биберон. Какъв беше този период,какво беше това нещо  Crossing Arms Сега ще тръгваме на ясла и представа нямам как ще спим следобеден сън ?Едва ли някой ще му подсигури такива екстри  Tired

# 25
  • Мнения: 1 404
Темата ме интересува, защото моят син спеше спокойно по цяла нощ от първия си месец до, май петия... После започна да се буди по няколко пъти на нощ - измрънка, дам му вода и биба и заспива и така 3-4 пъти.... Избиха му два зъба отдолу, продължава да се буди (2-3 пъти на нощ).... Дали е от зъбите... Като четох мненията, повечето отдават буденето на зъбките... Дали да спра да му давам биберон или вода???  newsm78 #Crazy

# 26
  • Мнения: 9 814
Моето дете също спеше по 6-8, та дори и 10 часа през нощта до към петия месец.
И изведнъж започна да се буди. Отдадох го на зъби, защото в началото на 6-тия месец избиха долните резци.
Но явно не е било от това.
Пробвах детето да спи с мен на спалнята- нямаше особен ефект.
При нас не е точно будене, защото не става, не играе, а просто мрънка и търси вода, мляко...Биберон не иска през нощта от доста време.

# 27
  • Мнения: 1 404
Моето дете също спеше по 6-8, та дори и 10 часа през нощта до към петия месец.
И изведнъж започна да се буди. Отдадох го на зъби, защото в началото на 6-тия месец избиха долните резци.
Но явно не е било от това.
Пробвах детето да спи с мен на спалнята- нямаше особен ефект.
При нас не е точно будене, защото не става, не играе, а просто мрънка и търси вода, мляко...Биберон не иска през нощта от доста време.

Да и при нас е така, пие малко вода и веднага заспива, той даже и мрънка със затворени очи....

# 28
  • Мнения: 9 814
При голямото ми дете този период продължи  Laughing  до 2 г. и 6 м.
За мен не зъбите са фактор.
Лесно обяснение- първо колики, после зъби... Mr. Green

# 29
  • София
  • Мнения: 1 139
Все още се буди много нощем  Tired
Чакам последните кътници и дано се успокои Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт