Нощен сън

  • 6 412
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 334
Бебка си спинка по цяла нощ без да се буди. Като я тормози зъбче само е неспокойна, не се буди но плаче на сън милото.

# 31
  • Мнения: 5 359
И ние все още се будим по много. Като навърши две, имаше период от около 10 дни в който се будеше едва към 5-6, но сега отново е неспокойна и се пробужда. Пие много чай, иска да гледа филмче. Очаквам като започне яслата, още по-голямо будене през нощта.Емоционално дете е и преживяното през деня и се отразява на съня почти винаги.
Никога не е спала 10 часа непробудно.

# 32
  • Мнения: 2 978
При голямото ми дете този период продължи Laughing  до 2 г. и 6 м.
За мен не зъбите са фактор.
Лесно обяснение- първо колики, после зъби... Mr. Green

И при моята продължи до толкова.
Първо колики, после уж зъби, после вода, после играчки и всее нещо си имаше.

Когато се върнах на работа станах 45кг, сутрин не знаех къде се намирам Crazy.
Реално каквото и да правех не помагаше. Нито билки-хамомилки Laughing, нито местене от едно легло в друго - НИЩО!

После,  някак си всичко спря изведнъж. Може би и умората от яслата си каза думата, или просто мина този период.

# 33
  • София
  • Мнения: 167
Моите спят като "пънове". И двете на около 2 месеца спряха с нощното хранене сами и оттогава си спят по цяла нощ. Заспиват към 21:00 и сутрин ме будят към 7:30 - 8:00 за манджа. Голямата спи с биберон и с одеалце. Биберона го изпуска през нощта, но одеалцето го мачка упорито или си завива глават с него и не се буди. Малката дъвче биберон само като огладнее, докато й направя млякото.

# 34
  • Мнения: 8
Спи си цяла нощ на кошарата само понякога иска да спи при нас.

# 35
  • софия
  • Мнения: 2 140
Цитат
При голямото ми дете този период продължи до 2 г. и 6 м
ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Лелееееее,дано и при моя хубавец не продължи толкова дълго!

# 36
  • Мнения: 7 114
Имам някакъв смътен спомен за сън без будене до 6 без петнайсет. Случи се преди 3 седмици.
При дребната след коликите (от преяждане най-вероятно, че не искаше да се разкачи от кораба-майка) започна зъбоникнене. Точно този период беше най-спокойният по моите спомени. Сега пак е решила, че обича маминото млекце нощем, но ако може да бъде съвсем отвита, ако може да ми държи косата, да ме рита с цел пускане на повече течност. И това го прави без да се събуди съвсем. Просто от най-малка бебешка възраст при нея я няма фазата на тежкия сън.

# 37
  • Мнения: 1 404
Ох,дано при нас отмине скоро това, защото след 2 месеца се връщам на работа и.... #Crazy

# 38
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Моите спят като "пънове". И двете на около 2 месеца спряха с нощното хранене сами и оттогава си спят по цяла нощ. Заспиват към 21:00 и сутрин ме будят към 7:30 - 8:00 за манджа.

Такива деца мога да отгледам 5......големия спря да се буди към 2г. 6 м......малкия още ходи от стая в стая, ама сам се мести. Слава богу, че не е всяка вечер.
Като сънува нещо се случва да писне или ревне и тогава скачам.

# 39
  • София
  • Мнения: 5 079
Баткото на 10 м се отби, спря да се буди нощем и до ден днешен спи непробудно.
Малката се буди отвреме навреме, когато е болна, или ничат зъбки. Като е спокойна- спи, като пън. На 1г 4м е.

# 40
  • София
  • Мнения: 30 147
Цитат
При нас не е точно будене, защото не става, не играе, а просто мрънка и търси вода, мляко...

и при нас така   ooooh!

# 41
  • Мнения: 573
Големия спи сега като пън ,но малкия от известно време ми топи лагерите,хленчи ,игра е си в 2-3-4-5 сутринта,иска да яде понякога,върти се в кошарата........Ама съм се настроила ,че поне 2 години ще е така.С моя мъж се шегуваме ,че ще спа като умра(малко черен хумор Mr. Green)

# 42
  • Мнения: 33
Имам същия проблем с момченцето ми в момента. Беше много спокойно и спящо по цяла вечер бебе. Преди десетина дни беше болен и в комбинация с никнещи зъби последните вечери се буди и е много неспокоен. Тук е моментът да вметна, че сега най-вече ми липсва биберона-залъгалка. Той така и не захапа биба и сега това ми усложнява много истуацията с приспиването. Щом твоето дете я иска, аз не бих я махнала точно в този момент, когато никнат зъби. Разбира се най-важното е твоето усещане за нещата.  Peace

# 43
  • Мнения: 24
Моето момче спи по цяла нощ от 4-ия месец, но мога да кажа че не сме имали проблем с колики, а зъбки почнаха да му растата след годинката и за сега лесно ги изкарва. Случва се понякога в последните месец-два да приплаква нощно време, но като му битна бибката заспива пак, а ако това не помогне го взимам при нас и веднага е заспал. Но това се е случвало няколко пъти. Много деца на нашата възраст все още не спят по цяла нощ, дори се будят за ядене, което сигурно е нормално, но аз се радвам, че не сме от тези. Grinning

# 44
  • Мнения: 371
Будим се 1-2 пъти. От жега ли е , от зъби ли , не знам, но рядко се случва да не ставаме през нощта

Общи условия

Активация на акаунт