Гукам, пея, махам с ръчички, аз съм МАЙче вижте ме всички! №6

  • 24 471
  • 771
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 72
Лекарят съветва да захраните със сок? Сменете лекаря.


Автор: Катерина Кузовкина  


Ако вашият педиатър ви съветва да започнете захранването със “няколко капки сок”, сменете го – това означава, че той от няколко години даже не се е заглеждал в медицинска литература.
За съжаление заради заболяването на моята дъщеря, ми се наложи от близо да контактувам с опитен лекар – нефролог. Тя доста подобно ни консултира по всички свързани с храненето. Цитирам думите й :”Сокът е твърде тежък продукт, който съдържа много киселини, минерални соли и захар. Даже за възрастните, сокът е прекалено концентриран продукт, който е нужно да се разреди с вода. А децата е по-добре да пият компот.”
Сокът по-често от плодовото пюре предизвиква алергии и дразни червата. Ако е въведен твърде рано - и дисбактериоза. Плодовото пюре е за предпочитане, защото в самото пюре се съдържа целулоза, която неутрализира концентрацията на агресивните вещества.
Представете си човек с проблеми със стомаха, с черният дроб, с бъбреците. На какво диета е той? Каши! Добре сварени с вода, не с мляко. А не на сокове! Бебето се храни с кърма, която се усвоява почти напълно от организма или при нужда с адаптирано мляко. При бебето храносмилателната система още не е напълно развита, затова първата храна трябва да е нещо по-леко. А на него му се дава сок!

И така, какво може да се случи от ранното въвеждане на сока:

1. Раздразване на стомашно-чревния тракт.
2. Дисбактериоза
3. Проблеми с бъбреците (както при моята дъщеря – оксалурия).
4. Проблеми със задстомашната жлеза (като следствие е огромния брой болни от панкреатит в нашето поколение).

Алергията може да не се прояви веднага. Случва се някъде около месец след ранното въвеждане на сока, появява се алергия – “Непонятно от какво, нищо ново не сме давали”.
Зная, че има деца, за които това не се касае. Но да проверявам, отнася ли се това за моето собствено дете, аз не се наемам.
И сега за сока и анемията (някои наши лекари настояват за сока, като на “панацея” за анемията).
Моят син на 2 месеца хемоглобинът му беше 86 (хемолитична анемия в следствие конфликт на кръвните групи). Тъй като считам, че болестите трябва да се лекуват от лекари-специалисти, а не от участъковите педиатри, то ние се обърнахме към специалист – хематолог. И ето какво ми се удаде да разбера :
1. Грамотните лекари знаят, че растителните храни не повишават хемоглобина.
2. Сок от 3,5 месеца е много рано. Хемоглобинът от това няма да се повиши. Нашият хематолог счита, че ползата от сока е нулева, а вредата за стомашно-чревният тракт – голяма.
Второто си дете захраних след петият мезец и разликата беше огромна. Нито запек, нито разстройство, нито някакъв друг проблем с корема. При всичките тези страшни приказки за анемията. Без захранване и желязосъдържащи препарати покачихме хемоглобина от 86 на 110. Като при нас наистина имеше АНЕМИЯ, а не физиологическо понижение на хемоглобина, което се наблюдава при почти всички бебета на възраст между 3 и 6 месеца. А сок започнахме да даваме на 7,5 месеца. И то по съвсем мъничко – колкото да оцвети водата.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18208.0

# 31
  • Мнения: 72
затишие пред Буря Simple Smile

Голямо цокане пада явно  Joy

# 32
  • Мнения: 32
Вени, ранното захранване е от 40тия ден (както едно време ние сме захранвани), захранването от 4-тия месец е средния вариант. Моята идея за захранване е факта че (поне според мен) калоричността на АМ е ниска за моята пикла, защото това цокане на 2 часа и то да хапне по около 100  максимум явно не й стига, а тя самичка си спира когато вече не й се яде и не може да изяде по-голямо количество от 150.

Соковете и според мен са вредни ... най-вече защото са сурови. Но ако сока е сварен (т.е. във вода е сварен плода и водата става на сок - това точно става при сливите) не мисля че ще е проблем... той реално става като чай.

# 33
  • София
  • Мнения: 28
Аааа съвсем се оплетох с това захранване  Crazy не може ли да си кара на мляко до първи клас  Mr. Green

# 34
  • София
  • Мнения: 735
Мойто не ще да яде... само си цока палеца и се приспива. Днес е яла сумарно 4 пъти (в 4 и 6, после в 10 и 12 и нещо) и от тогава - на 2 пъти заспива за не много малко и като се буди не ще да яде.....  не знам какво й става... newsm78 преди малко изпи съвсем малко вода, след като й тиках гърда и не пожела  newsm78

после ще чета какво е написала Мишенка. отивам да нагледам чавето, че дреме на канапето в хола (при майка ми сме), уж няма как да се претърколи, че сложих и възглавница за преграда, ама знае ли човек....

# 35
  • Мнения: 2 558
Да се разпиша и аз най-сетне в новата темичка, вчеря не успях да пиша, ама ви прочетох  Mr. Green

Славче    bouquet

Malini, тия твоЙте съученички  smile3555 Това за "нямането на кърма" ми е любимо просто  Crazy

Честити месечинки на празнуващите днес - кои стават на 3, кои на 4 месеца - да са живички и здравички   bouquet

madelix, много лоша работа с тези болести  Confused Дано бързо ви мине и на теб и на малък Макс  Hug

Ако някой ще пуска от АСДА бройте ме и мен  Praynig

За захранването - ние до момента сме на изключително кърмене, надявам се и занапред да е така  Praynig, аз мисля да започвам да захранвам след навършени 5 месеца  Peace
В този ред на мисли, от кога могат да се дават сурови плодове, неварени  newsm78 , че се чудя зарзаватите за фризера дали всички да са ми на парченца или да слагам и пасирани, засега само пасирани праскови сложих, че те и без това доста по-късничко ще ги давам, така че няма да е проблем.

Днес сутринта се срещнах с една майка и 8 месечното й бебе и се разходихме заедно, заговорихме нещо за биберони и аз й разправям, че подарих на моя позната 2 биберона, които са от 0 до 3 месеца, /нали се бях презапасила с най-различни модели, марки и т.н., но Ива така и не пожела да ползва биберон, а ако евентуално изяви такива мераци имам още 4-5 резерви, които обаче са 0-6 месеца/, та по тоя случай тя ми каза, че нейното бебе си кара още с биба 0-3 м., щото й била любима още от раждането  #Crazy Направо паднах - 7 месеца с един и същ биберон  Shocked

Аааа, а една приятелка ми разказваше, за една друга мама, която захранила на 3 месеца със сок от портокал, по препоръка на педито  doh

Понякога си мисля, че не живеем в 21 век  Whistling

# 36
  • Мнения: 30
Аааа съвсем се оплетох с това захранване  Crazy не може ли да си кара на мляко до първи клас  Mr. Green

 Joy Супер би било  Joy

Решила съм да захраня със зеленчуково пюре след 20-та седмица т.е. при навършването на 5 месеца Peace - този вариант ми се стори най-удачен.

Еййй, голяма жега е навън ooooh!

Момичета, детето ми се запече след втория прием на двете ваксини  Sad. Посъветваха ме да му давам Био Гайа за регулиране. След малко отивам да купя. Някакви отзиви за това лекарство?

# 37
  • Мнения: 2 558
Забравих... Беборанче, аз за увеличаване на кърмата всеки ден си пия по една чаша лакт.чай, само че си ги разбърквам билките аз, по съдържанието на този купешкия, ама от него много рядко намирам по аптеките, та си преписах съдържанието и си купувам билките по отделно на пакетчета, после смесвам  Peace
Съдържа - копър, кориандър, резене, магданоз, анасон, варя си го в 250-300мл вода по една супена лъжица от билките, не е най-приятния на вкус, но пък вече така му свикнах, че с кеф си го пия  Mr. Green Само че го пия студен, топъл в тая жега не бих могла  Stop 

Слънчева, аз давам БиоГайа - то са си живи бактерии за подобряване на чревната микрофлора, а дори на листовката пише и , че повишава имунитета  Grinning Мисля, че добре й се отразява на Ивата  Peace

# 38
  • Мнения: 32
Слънчева, много съм доволна от БиоГайа-та. Пробиотични капки са ... помагат много за изхождането при запек (поне при нас, когато сме имали проблем). Задължително се държат в хладилник... иначе живите микроорганизми умират и капките не действат ... а в някои аптеки забравят да го кажат.... и някои майки (като мен) пропускат това пояснение в листовката Wink

# 39
  • София
  • Мнения: 735
Ох, набутах й цицата, яде, после върна по себе си и по мен - всичко си е както трябва   Laughing

Леле, Десекс, направо ме разби и за бибата, и за сока, и то не от какво да е, ами портокал. Това ако е истина, докторката е за #2gunfire

Беборанче, ако имаме млекце и им стига, направо си решаваме проблема  Joy

Навън е кошмарна жега, днес не сме излизали, надявам се утре да се диша повече. толкова е добре в големия парк на прохлада, ама днес няма... Simple Smile

Иначе на мен ми се ще, след 6ти навършен да почна захранването, предполагам с тиква, че ще им е сезона. Но още имам време да го мисля, живот и здраве!

# 40
  • Розовата долина
  • Мнения: 187
Да се включа и аз със захранването-мисля да го направя определено след 5тия месец,даже може и до 6тия да докараме,просто ще си следя детето кога е готово да бъде захранено.Каката съм я захранила на 40тия ден със сок от ябълка и на 3м. със зеленчуково пюре и сега яко съжалявам за това,но времената бяха други,нямах достъп до Интернет,нямаше кой да ме посъветва и слушах педката.В момента тя ми е с астма(алергична) и аз обвинявам за това точно ранното захранване.Затова за мен си съм решила да направя всичко възможно да си предпазя другото дете от алергиите,поне това,което зависи от мен.
Захранването няма да ни избяга!!! Laughing

# 41
  • Мнения: 15
Момичета да ви се оплача.Пред нашия блок правят някаква пародия на курбан уж "за здраве" ама в момента свири цигански оркестър smile3511.Направо не си чувам мислите от шума и май ще бягаме с Миленка ама къде незнам.Свирят под прозореца ми (живея на първия етаж),а съседа от апартамента срещу нас почина преди има-няма две седмици.Направо съм възмутена безкрайно. afwitch

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Славче, благодаря за темичката   bouquet

БРОЙТЕ МЕ И МЕН ЗА ASDA !!! Вчера докато избирам повечко неща, з'то реших да си пусна сама поръчката, свършиха двете най-важни, заради които исках да поръчам  Cry Надявамс е скоро да пуснат размер  Praynig

Ние днес се спасихме от жегата на басейн в хотел Банкя Палас. Харесваме си го, чисто е и клиентите са основно семейства с деца. Габи хубаво се наигра, а Крисето си поспа в количката  Peace Сега чакаме гости за скара, а децата ще играят в "басейна" на терасата - изкупихме акулите и рибите в Джъмбо  Crazy

Момичета, и аз ще захраня по-късно, а и съм против даването на сок по принцип (дори за себе си предпочитам плод пред фреш), но пък и малко е дразнещо така фанатизирано да се порицават тези, които са решили да захранват вече. Всеки си решава как да действа Peace Минахме през спора за нормално раждане/цезарово, кърмене/некърмене, забелване на пишето или не, сега стигнахе до захранването. Ще последват още слагане в проходилка, бънджи гащи, поводи за прохождане и т.н. Има толкова инфо в нета, който иска чете и решава какво да прави  Peace

Malini, и Крисето днес се храни малко - явно е от жегата  Rolling Eyes
happiness, Слънчева, значи и вие сте като пумпали  Joy
desex, това с бибата ме уби  ooooh! Те така се амортизират от джвакане и стерилизиране... та даже може като е омекнала да отхапе и погълне парченце  Confused

Отивам на скарата (бирата  Embarassed). Аз салатата я нарязах, мъжете да пекат  Peace Мечтая си за живот, в който някой друг реже огромните салати, които обожавам и правя по 2 пъти на ден Mr. Green

# 43
  • Мнения: 143
Милички, едно набързо привет, ние сме се смазали от жега, наливаме се с вода по цял ден и течем от пот, просто е невероятно горещо и влажно, но пък е и много хубаво. Бебондри се чувства супер, хили се и е супер контактен с цялата рода.

Не мога да чета много назад, но подущвам че пак се е развилнял спор за нещо, в случая захранването, Ани много хубаво го е казала, но изглежда този форум е крайно нетолерантен, всички които не кърмят, захранват рано, държат децата изправени и т.н са луди, некомпетентни и нечетящи и ужасно вредящи на децата си, което е жалко, защото все си мисля че тук не сме се събрали за да се хулим а да споделяме

Е, поздрави от нас и нечовещката жега(дано поне сваля някое и друго кило с това потене)

# 44
  • Мнения: 91
Здравейте и от нас  Hug
Ние днес направихме едно плажче и една разходчица до Варна.Супер си изкарахме - жалко че само за ден,ама нищо - догодина пак  Peace
За захранването и аз мисля след навършване на 6 месеца да захраня с оризова каша и после зеленчуково пюре,дано има кърма само до тогава  Praynig
Беборанче и аз знам за ядките и бирата при мен има страшен ефект също и варената царевица.Дано се регулира и да си се кърмите още дъъъъъъъълго време с малката бонбонка  Peace
Славче,добре че се грижиш за темичките,че иначе къде ли ще пишем  newsm78
Аник,приятна бира-скара  Peace
Ако ще се пуска поръчка от Асдата и аз искааааааааааааааааааам  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт