Аз откраднах, но даже не се усетих....А вие?

  • 36 616
  • 299
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 310
По повод на крадците на посуда от заведения, майката на моя приятелка в продължение на няколко месеца чинно си прибирала прибори от известен варненски ресторант Joy Joy Joy Сега жената си има пълен набор вилици, лъжици, ножове и прочие Laughing Laughing Laughing И това напълно умишлено - харесали й просто hahaha
Tired Sick ooooh!

# 241
  • София
  • Мнения: 23 130
По повод на крадците на посуда от заведения, майката на моя приятелка в продължение на няколко месеца чинно си прибирала прибори от известен варненски ресторант Joy Joy Joy Сега жената си има пълен набор вилици, лъжици, ножове и прочие Laughing Laughing Laughing И това напълно умишлено - харесали й просто hahaha
Аз нищо смешно и забавно не виждам в това. Жената хем е крадла, хем и откровено проста. Могла е да попита управителя на заведението от къде се снабдяват с приборите, след като толкова са й легнали на сърцето.
Такива като тая не ми се мисли какво ще отнесат със себе си, ако са на хотел. Сигурно биха взели и матраците, без да им мигне окото. За хавлиите е повече от ясно, то това е класика в жанра.

# 242
  • Мнения: 116
Вторият път си купувам цигари и виждам че ми връщат 10лв.повече,но си затраях.Беше ми интересно усещането,как ще се почуствам. Twisted Evil

А замисли ли се, как ще се чуства
продавачката ако това й е надницата за целия ден ???
Твоето си е умишлена кражба.
Да видя, че ми връщат повече и да си затрая ... абсурд  Naughty


Е,и това ми се е случвало.Да върна повече и да си замълчат.Колко и какви съм им ги теглила благословии после,само аз си знам.Но е имало и хора,които са ми казвали.Друг път аз се усещам.За щастие рядко се случва да не усетя на място.Но когато е имало противоположен случай-клиент да даде повече,винаги съм му ги връщала с мисълта,че не заслучава,заради тези,които си премълчават,когато някой сгреши.

А,сетих се за една "кражба".В един магазин доста пъти забелязвах,че собственика ми връща по-малко ресто,но аз нали го знам от 100 години,все на доверие пребирах без да броя,чак у дома виждах.Един път обаче се обърка и ми хвана ядките на половин цена.Съвсем целенасочено си замълчах и повече не стъпих там.Не са се свършили магазините.

Последна редакция: пт, 11 май 2012, 22:03 от Мидичка

# 243
  • София
  • Мнения: 15 503
  Никога не гледам какво ми връщат, хващам и бутам в портмонето.Може да са по-малко или повече, но няма как да знам.

# 244
  • Мнения: 12 688
Напоследък често взе да ми се случва да не ми връщат, или да ми върнат по-малко. Особено когато съм с малката и съм по-разсеяна. Като липсите са от порядъка на 10, дори 20 лв.

# 245
  • София
  • Мнения: 2 217
Имам такъв случай. Във Фантастико...Пазарувах без количка и се оказа, че ръцете ми са заети и двата шоколада трябва да сложа в джоба си....Там си и останаха, но като се прибрах и ги видях се върнах....Знам как всяка кражба във веригите се отразява на заплатите на хората, които се гърчат там и ми стана тъпо....А така ме мързеше......

Веднъж като дете откраднах умишлено едно календарче зад гърба на продавачката....На другия ден тайно и оставих 50 ст.....Толкова струваше календарчето.....

Май не ме бива за джебчия.... Mr. Green

# 246
  • Мнения: 12 688
Ти се радвай, че не са те хванали. Аз един път си държа бульон в ръката, не съм го сложила на лентата, леле сякаш бях откраднала не знам какво си.

# 247
  • Мнения: 481
Според мен човек трябва да е пълен олигофрен, за да краде умишлено - независимо дали става въпрос за стока в магазин, посуда в заведение или просто пребърка джобовете на стоящия до него пътник в автобуса.
 Sick

# 248
  • Мнения: 889
Навремето с една приятелка често сядахме на по бира с мезе и понякога ако нямаме дребни просто се редувахме в плащането. Та сядаме веднъж и аз решавам да платя защото беше мой ред, а тя не- аз съм наред, ти плати предния път. И така от дума на дума се оказа че никой не е платил, просто сме се изнизали уверени че сметката е уредена.  Laughing Макар че изнизали не е най- точната дума, щото все пак сме били с гордо вдигнати глави.  Mr. Green Та така, занесохме се след няколко дни в заведението свели глави  Embarassed да плащаме, а сервитьорките щяха да паднат. Били сме първите които се връщат. Иначе редовно връщам ''ресто'' на заблуден персонал и никога не съм се изкушавала да ги прибера.  
Само веднъж задържах наистина малка сума, след като продавачката ме бе ядосала неимоверно, като се опита да ми вземе повече, а когато аз се заядох ми върна в повече. Може би просто не е можела да смята.  newsm78 Ама още ми е  съвестно.

Не че съм много ''морална'' , но на мен са ми връщали и то в изключителни за мен случаи, а и съм плащала, та така. Вярно е че кьорав карти не играе, но винаги някой плаща липсите. Следващия път може да сте вие.

# 249
  • София
  • Мнения: 15 503
  Веднъж забравих две бърсалки за под и торба с картофи до касата, бързах да слагам в торбите, беше лудница, много народ и всички бързаха.Като се сетих след два часа и се върнах, убедена,че няма да ги намеря,и О, чудо те си бяха там, а касиерката ме помнеше и чакаше да ми ги даде.

# 250
  • Мнения: 190
Az брах срам  заради  едно пакет4е 4ерен пипер  Crazy още  ми държи влага се  едно  съм изнесла магазина .Но не бях го видяла  4е е  останало пакет4ето под  дупето на детето  и плащам си на касата  и заставам отстрани да си прибера покупките  във торби4ката и охраната като  ско4и   във буквалния смисъл  да съм върнела веднаха   покупките  Tired И  докато  рабера  какво иска от мен  бая  го отнесе  Laughing.А можеше спокойно да каже извенете  наблюдавах ви  и една от покупките не ви е маркирана  Peace,а той ско4и  само дето не ме наби  ooooh!

# 251
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 913
bobynka, извинявай, сигурно не съм първата, която ти го казва, но писанията ти са истинско изпитание за четящите. Не може ли да слагаш по-малко интервали, за сметка на повече препинателни знаци?

# 252
  • Мнения: 2 931
     В магазин не ми се е случвало да "открадна" нещо, но във фитнеса първо давам парите за водата, после я вадя от витрината, че се връщах един-два пъти за някакви си 60 стотинки.  Най-големият ми срам беше, като си тръгнах от фризьорката и забравих да си платя. Просто се заговорихме, казах чао и тръгнах. Хем се върнах пеш защото няма достъп с кола до салона, хем се червих като ученичка. И най-редовно прибирам чужди запалки и химикали от масата, нищо че в чантата имам поне по два броя.  Embarassed

# 253
  • Мнения: 60
Преди Гергьовден, се връщам вкъщи, гледам не са ми маркирали свински бут за 12 лева, горе долу, е върнах се, магазина е на 10 км. от нас, ама мислих, чудих се, по принцип не би трябвало да се върна, ама нали съм си балъче,според изражението на продавачката, съвестта ми не ме остави на мира. Но пък за сметка на това стана страхотен.

# 254
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Какви сте бели и добри!  smile3535

Аз пък не точно откраднах, но за сметка на това много добре се усетих!  Twisted Evil

Преди години, зимата, тъмница. Пътувам в такси до Княжево. Тъпакът пуши като комин, отворен прозорец, непрекъснато крещи по станцията, кара като джигит.
Стигаме. Сметка 3 лв, давам 20.
- кога ше се научите да имате дребни ма, аз да не съм ви банка тука, дай дребни!!!
аз:  Shocked
Почвам да ровя и с триста зора събирам 3 лв. на стотинки.
- кви са тия стинки ма! ей аман от тъпи крави. Не ти ща стинките, дай банкнтотата.
Давам му я, рови бесно за ресто и ми върна 17+моите 20 лв.
Слязох си като пич и по най-бързия начин потънах в квартала. След няма и 30 секунди се чу бясно свирене на гуми, спирачки, трескане на врата, псувни и хрущене в снега. По някое време си замина сигурно с 200.
Голямо задоволство изпитах, още се кефя като се сетя за тази случка.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт