ОКТОМВРИЙЧЕ ще съм аз, мама чака ме в захлас!

  • 29 392
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 298
Ние чак сега се прибираме от Брюксел. Голямо вървене падна, а отидохме и до центъра,
където беше тотална лудница. добре че бях порядъчно уморена, защото иначе щях да овършея
3-4 страхотни магазина. Сега го оставих за намаленията през януари.  Laughing

Бобче, направо ми се напълниха очите. Представям си каква среща е било. Милите.

Мисели, дано се оправят нещата и няма нищо толкова притеснително.

Много хубави покупки, но Пашик - твоите защо не мога да ги видя?

# 721
  • София
  • Мнения: 483
az-mama2, добре дошла при нас  Hug бъди и ти една от нашето семейство  Heart Eyes Признавам ти, че с някои от тези приятни момичета тук се срещам много по-често, отколкото с приятелките ми извън форума и все не ми стига времето да се набърборим  Simple Smile Наистина сме си доста близки.
Вчера ходих да проучвам прахове за пране, но една леля ми предложи толкова много, че не ги запомних всичките. Впечатли ме този от маслини, Персил Сензитив и Сано. Май и аз ще започна с течния на Тео бебе, а като отрасне малко бебка ще пробвам някакъв прахообразен.
Бобче, нали си щастлива сега? На сръбски или не - това е най-любимото гласче  Hug
bebZz, голяма скица си, така ме разсмиваш редовно  Mr. Green
misselly, точно така - второ, ако трябва и трето мнение. Дано всичко да е наред, дано  Praynig
Марис, ето ти инфо за Токуда, пише цените и за нормално раждане и за секцио
http://www.tokudabolnica.bg/bg/page/216/%D0%96%D0%B5%D0%BD%D1%81 … D0%B0%D0%BD%D0%B5

# 722
  • Мнения: 2 286
Здравейте и от мен!
 
Бобчее, така се развълнувах от вашата среща! Не искам да си мисля на теб как ти е тупкало сърчицето при срещата ви Heart Eyes Heart Eyes

misselly, много се моля Praynig Praynig всичко да си дойде на мястото! Направи си още изследвания и говори с други лекари, пък тогава се притеснявай! Hug Дано да е само притеснението! Praynig

az-mama2
, добре дошла  bouquet Аз пера вече с Персил Сензитив. Въобще не деля дрехи - с препарат за цветно пера всичко заедно Peace

Пашик
, ама много са ви красиви покупките Heart Eyes ! Със здраве да си ги ползвате Hug

Аз тази вечер си купих възглавница за кърмене, която мисля за сега да пригодя по някакъв начин, за да СПЯ.  Praynig
Хубава вечер и спокойни сънища, момичета! Hug Hug

Последна редакция: нд, 05 сеп 2010, 00:07 от hailie

# 723
  • София
  • Мнения: 483
Аз тази вечер си купих възглавница за кърмене, която мисля за сега да пригодя по някакъв начин, за да СПЯ.  Praynig
Ние двете май пак си будуваме  Simple Smile Ако номерът с възглавницата проработи при теб, утре отивам да си купя и аз  hahaha

При мен не е само безсъние... Комбинацията е със съклет и то голям  hahaha Както си стоя или лежа, изведнъж ме хващат лудите и скачам, разхождам се, търся си някоя работа за вършене...
Като ми се спи, лягам си и след няколко минути не мога да лежа повече - ставам и се разхождам  Blush май полудявам...  ooooh! Спомням си, че и преди осмият месец беше критично тежък и в девети се оправиха нещата  Joy
В комбинацията има и още - рязки и внезапни бодежи в зърната, последвани от капчици коластра. Е, поне не ме боли междукрачието (така се успокоявам  hahaha)
Абе, луда работа, но и това ще мине  Simple Smile

# 724
  • Мнения: 129
Арим и аз съм така , хипер нервна като  легна, мислех че само при мен е това Sad Вече се побърквам от недоспиване. Немога да измисля как да се наспя и ако става и по - гадно...как ще се издържа.

# 725
  • Мнения: X
Здравейте,

az-mama2, добре дошла и лека бременност!   bouquet

Бобче, аз вчера забравих да напиша, много се радвам за прекрасната среща и сега с детенцето ще ти е много по-щастливо и спокойно!

Димяни, още мъничко и другата принцеса ще си е у дома!  Praynig От гърда или не, важното да си хапват кърма. Когато ти тръгне по-стабилно и те позакрепнат още, е може би моментът да пробваш да ги научиш. Че сега са свикнали на сондата още, откъдето е лесно, пък и са мънички...

Това за калцираната плацента на сестрата на Бобчето много ме стресна. Аз мислех да приключа вече с ехографите, но може би е добре да отида още един път... Високото кръвно ли е признак на калциране? На мен на третата фетална в 32 седмица ми казаха, че има 0 степен на зрелост на плацентата...

# 726
  • София
  • Мнения: 483
Добро утро  Heart Eyes
тази сутрин няма ранобудни мами, явно като няма слънчице всички спинкат повечко.
Аз сънувах някаква гадост за синът ми и се събудих.
Днес ми е ден за кулинария, ако добре съм усетила накъде ме влече утрото  Wink
Арим и аз съм така , хипер нервна като  легна, мислех че само при мен е това Sad Вече се побърквам от недоспиване. Немога да измисля как да се наспя и ако става и по - гадно...как ще се издържа.
zarat, видях те през нощта че си тук, а и Веси Илиева не спеше. Сигурно има доста мами с проблеми със съня - ето и Хейли не спи  Rolling Eyes  Hug
Ако открия начин за наспиване, ще споделя с теб. Засега само като ми се доспи през деня се мятам много бързо на някой диван или легло (каквото е наблизо  hahaha)
Приятен ден на всички слънчица  Hug

# 727
  • Мнения: 1 599
Добро утро, момичета. Хайде една закуска и от мен Wink



Арим, мерси много за линка, не се бях сетила че в сайта им ще има цени  Embarassed
А според вас частта с цезаровото какво означава - 3000лв ли се плаща за избор на екип при цезарово?
http://www.tokudabolnica.bg/bg/page/216/%D0%96%D0%B5%D0%BD%D1%81 … D0%B0%D0%BD%D0%B5

А някой да знае цена ако не си здравно осигурен?

  bouquet

# 728
  • София
  • Мнения: 5 753
Добро утро!  Hug
Пуснала съм нова тема но моля ви не пишете там поне до изписването на 50 страница!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=522958.new#new

# 729
  • София
  • Мнения: 483
А според вас частта с цезаровото какво означава - 3000лв ли се плаща за избор на екип при цезарово?
Моя приятелка скоро роди там със секцио и е платила 2100 лв. и нито стотинка повече, както сама каза. 1500 лв. за секциото и 600 лв. за грижи за детето (неонатолозите). За стая, престой и т.н. нищо не е платила. Каза, че е много, много, много доволна и второто пак там иска да роди  Simple Smile

По втория въпрос може да ги питаш. Само че те имат лошия навик да не вдигат телефона, особено ако говорят с пациент в момента. Затова пък си четат редовно мейла и отговарят. На мен ми звъннаха 10 мин. след като им пуснах мейл с някакво питане  Wink

# 730
  • Мнения: X
Добро утро  55!

Снощи един комар ме тормози и седях 1 час будна откъде е проникнал , но сега съм пълна с енергия  Simple Smile.

misselly, както казват и другите момичета не са много точни тези мерки, а и понякога докторите допускат грешки, та една ФМ ще изясни нещата.

Последният път докато ме гледаха на ехографа и се сетих да питам моята докторка какво значи калцирана плацента и дали я имам, тя ми обясни  същото че презрявала, бебче не можело да се храни добре, но това се вижда добре на ехограф. Появявали се някакви точици, дори ми показа една такава, но каза че са много малко и едва към края на 9-ти месец ще се калцира и моята.

Димяни, толкова са сладки снимките на Раян с Вики  Heart Eyes.

Maris, мисля че е 2100лв ако си здравно осигурена, а парите които се теглят от касата май са към 400 лв, така че би следвало да е 2500лв, но това са само предположения.

# 731
  • Мнения: 6
Добро утро, милички!
B dbk - на патерици - да сте много щастливи, пълна къща с детски смях и обич   bouquet
Maris - мерси за прекрасната закуска  Hug А количката и столчето са хубави, а щом са ти удобни - още по-добре  Hug
pashic - честити покупки и със здраве да си ги ползвате  Hug
Mishana -  Laughing, явно вчера с теб сме били на 1 вълна - и аз следобеда гладих бебешките дрешки, пелени, чаршафчета и прочее. Наистина е голям кеф  Heart Eyes
Orchids - браво на теб, миличка! Много се радвам, че хемоглобина толкова се е дигнал!
tini - това с кг ми е много странно. На първа страничка нали имаме калкулатор. Та според него аз до края на бременността трябва да съм наддала между 16 и 18 кг. Но всичко си е до конструкция, предразположеност и т.н. А повечето лекари се ръководят от това, което пише по книгите  Rolling Eyes И като не си в "таблицата им" започват да се карат... Луда работа!
Arim - няма ли как да не ходиш на работа, миличка. С това будуване само ти трябва и с работа да те товарят.
az-mama - не се притеснявай да пишеш  и споделяш с нас. Аз съм се виждала само с 1 от мамчетата, но въпреки това всички тук от форума ги чувствам много близки  Hug
bob4enka -  Heart Eyes Hug
Тони - това е страхотно, че Валката ще си е при вас в понеделник  Hug Браво на силните момичета  Hug А баткото ще свикне, сега е превъзбуден, а има от какво  Heart Eyes
Аз днес съм на погачата на близнаците и нямам търпение да стане обед и да ги видя  Heart Eyes
Много усмивки и добро настроение на всички  Hug

# 732
  • Мнения: 1 167
Добро утро и от мен Hug.Ние вчера бяхме цял ден на пазар и купихме доста неща за бебчо.Не знам от разходката ли,от нещо друго ли,но от вчера имам контракции.Леки болки в кръста и отпред,идват и си отиват,много се притесних.Пих един магнерот и ме успокои.Няма кой да ме прегледа,защото са и почивни дни,но ако се наложи ще тичам до спешен кабинет.Не знам нормално ли е да имам контракции сега,или не newsm78
За спането,аз от доста време не съм мигнала,нямам търпение да стане сутрин Mr. Green
Бобче Hug

# 733
  • Мнения: 186
Благодарим Димяни - винаги навреме се сещаш и не пропускаш.

Аз метнах една баница за закуска и след малко ще е готова , та отивам да будя милото.

Арим4е, Зарат- Аз съм същата от няколко дни се въртя по 50 пъти наляво , после на дясно, не мога да си намеря мясти и ми е нервно докато заспя, а  бебето си е послушно - не рита през ноща.Ставам до WCто по 100 пъти и така .

В4ера мн ми дойде разходката ли?-незнам , но снощи беше някакъв кошмар, контракции-  сигурно през 10 мин -цяла нощ, дори болезнени въпреки  но-шпа което пих няколко пъти,заболява ме стомах и като го пипна -камък, така се уплаших -щях да карам милото да ходим до болницата(ми не съм раждала 100 пъти незнам дали е фалшива тревога, но след като от обезболяващите не спряха мн се страснах).По някое време съм заспала и днес вси4ко е ОК.
Нещо май съм поизтинала и немога да разбера дали са болезнени контракции или боли  към пико4опровода(както като имаш цистит,пък и те4ението е увели4ено).Абе странна работа-дано днес да няма ексцесии.

Някой каза за междукра4ието и мен ме запо4нала болките- ама не са страшни -просто неконфортни

Боб4е- така ме развалнува рано сутринта, да я нагушкаш малката и от нас Hug Hug

За калцираната плацента -знам 4е ако е такава ,трябва да се поспрат храните в които има пове4ко калции-сирена , млека и т.н.,а ве4е бях споделила , 4е на моя приятелка изкараха беб4ето по -рано заради това.Важно е да се следи степента.

Е  то няма такива цени като в тая Токуда бе,те затова на нас от фонда  ни поемат разходи за раждане до 1500лв-и аз си викам каде пък толкова пари ще се дават , а те си гледат в тяхната болница -пууууууу

На третата ФМ мен ме гледаха с Доплер , ама аз хи4 незнаех за какво е - сега  ми стана ясно

Последна редакция: нд, 05 сеп 2010, 10:01 от tini_pini

# 734
  • Мнения: 0
Здравейте на всички мами! : ) В къщи си имаме една бъдеща мама, но поради това, че е виетнамка няма как да пише и споделя с вас своите въпроси и мъки. От доста време ви чета и много се радвам за всяко появило се на бял свят бебе . Да са ви живи и здрави и много да ви радват. Аз съм Деси и съм на 18 години. Нашате бебка (моята сестричка) я чакаме на 10-ти Октомври. Мамата ще ражда със секцио по препоръка на док. : ) Коремчето и е сравнително малко, но мисля , че е нормално за наашата раса. Към края на този месец влиза в "Дева Мария" и най накрая ще можем да зърнем нашата малка виетнамка : ) Ще ви следя с голям инетерес и дано всичко да минава по мед и масло !  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт