Нормално или със секцио???!!!??

  • 1 500
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Аууууу ooooh! да знаеш колко е писано и изписано по тая темаааааа ooooh!

Никой неможе да ти каже как да раждаш освен доктора. Случаи всякакви рискове и болка и при едното и при другото, бавно/бързо възстановяване и при едното и при другото. Усещането за излизане на бебето и при едното и при другото - ако секциото е със спинална усещаш как го вадят, ако нещо се закучи при нормалното и ти сложат пълна упойка не го усещаш, не го виждаш веднага, така че разбирам страха ти, но не питай нас, а чичо доктор.

Аз родих секцио по мед. показания - видях си бебето и го гушнах веднага. Възстанових се напълно за 5 дни, на 18-ия мъкнех количка и бебе по стълбите 4 етажа. Познавам жени с усложнения от секцио, но тези които познавам и родиха нормално се възстановяваха месец-два. Но всичко е индивидуално.........................

# 16
  • Мнения: 1 259
И секциото и нормалното раждане си имат предимства и недостатъци.Да не се заблуждаваме,че като родиш секцио няма да има болка.

# 17
  • Мнения: 903
Според мен, ако всичко е наред и не се очаква голямо бебе си го роди нормално. Аз родих нормално, но имам и две операции, така че мога да сравня донякъде. При нормалното болката се търпи и чувството когато чуеш първото проплакване на бебето си е невероятно. Мен ме приеха за секцио, защото едното бебе беше седалищно, но то беше мъничко и решиха да ме оставят на естествено. А и пълните упойки са много неприятни и опасни. Ако те е  страх от болката има средства за обезболяване. Каквото и да решиш  знай, че това е най-хубавия и вълнуващ момент в живота на една жена. Мисли за раждането по този начин и ще ти е по леко. И се гордей, аз много се гордея. Успех. Simple Smile

# 18
  • на село
  • Мнения: 3 926
Уф - пак ли  newsm78  #Crazy!
Абе ако можеше бременността да е 9 седмици.

# 19
  • Мнения: 1 559
Благодаря ти ДидиП!Аз имам две опариции на яйчниците,знам много добре какви са болките,и какво ме очаква,и може би точно това е причината да искам така.Страх ме е от неизвестното,и незнам дали ще се справя с психическия стрес.По принцип от малка имам поставена диагноза страхова невроза,и в такива ситуации просто започвам да треперя и да казвам"страх ме е",поради което се притеснявам дали ще мога да изпълнявам наставленията на лекаря..Може би ще се паникьосам и ще прецакам всичко...та това е най вече проблема,не толкова болката,колкота мозъка ми май е увреден... #Crazy

# 20
  • Мнения: 2 849
Нормално !!!Най-добре е така ,по-бързо е възстановяването .Каквото и да решиш леко раждане .

# 21
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Аз стоя пред същата дилема,но мисля,че вече се ориентирах към секциото на 98%. Пресен приемер при мен е сестра ми,която роди нормално преди около 2 години. Срязаха я отдолу и 2 години по-късно получи възпаление от останал конец. Не мога да ви опиша какви болки и проблеми има все още. Наложи се хирургическа намеса и около 1 месец пиене на антибиотици. Така че няма абсолютно никаква гаранция за това колко бързо и колко качествено ще се възстановим. Знам само едно, независимо от начина,по който АЗ ще се измъча вече нямам търпение да си гушна бебето и вече всичко да е зад нас.
Успех и не се страхувайте момичета!!!  Peace Wink

# 22
  • Мнения: 64
Аз съм за нормалното раждане.Родих без проблеми, макар и с тесен таз, болките се търпяха(в интерес на истината очаквах да е по-лошо).

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Аз си избрах секцио preggo. Преди 2 год. имах спонтанен аборт и сега през цялата бременност се притеснявам за бебето.
 newsm17
Все пак не избирах сама, а с лекарката, която го препоръчва не толкова заради физическото ми състояние ( на 30г. съм) , колкото психологическото.
Най-добре е споерд мен да си намериш добър гинеколог, с който можеш да споделяш всичко и като дойде време да решите заедно.

# 24
  • Мнения: 1 427
Включвам се само за н-ти път да кажа ,че възтановяването и при двата вида раждане е индивидуално.Аз съм родила сецио,спинална упойка,на третия ден ми свалиха конците и бях изписана.Изключително бързо се възтанових.Така,че моля не обобщавайте ,че при секцио трудно се възтановяваш.Всичко е до организъм.

# 25
  • Мнения: 1 599

И аз съм ЗА секциото! Всички ме плашеха ...леле секцио 6 месеца не можеш да се възтановиш????Дрън дрън дрън... на 5тия ден ходех по-добре и от нормално раждали майки...
Всяко раждане си е различно има жени, които са родили супер лесно, но те реално са доста малко...в повечето случаи ги шият само че отдолу!!Така,че всеки сам избира!

# 26
  • Мнения: 903
О, аз също мислех че ще се паникьосам и ще прецакам всичко, голяма глезал съм, но в този момент ме обзе такава воля и желание да родя бебетата живи и здрави, че всичко мина много добре. Ако решиш да раждаш нормално запознай се с техниките на дишане, много помагат.
Каквото и да решиш, не се тревожи. Ние жените сме по-силни от колото си мислим. Сигурна съм, че ще се справиш отлично и ще бъдеш горда мама на прекрасно бебче.

# 27
  • Мнения: 1 559
Благодаря ти ДидиП newsm03

# 28
  • Мнения: 1 288
megan79, колко ми е познато до болка това състояние със страха и паниката. на мен ми предстои секцио в петък и можеш да си представиш как съм се шашнала.  като си представя игли, скалпели, кръв...1 час вливане на разни банки в мен.... #Crazy но поне знам, че ще мине относително бързо, т.е. няма ги тези часове чакане, както при нормалното раждане понякога. аз бях се настроила за нормално, но се наложи секцио. така че май стана по-добре. надявам се да запазя някакво спокойствие или да се мобилизирам, че иначе не знам как ще се справя с паниката. добре поне, че таткото ще е до мен през цялото време.
имаш време да мислиш и решаваш. ако искаш да разбереш как е минало при мен, пиши ми другата седмица на лични да ти разказвам.
лека бременност ти желая и спокойствие!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт