Отговори
# 855
  • София
  • Мнения: 770
Ще изследвам ФСХ. Дойде ми днес на обяд около 13-13.30. Да го броя ли за първи ден?
Тъй като в лабораторията пише, че се изследва преди обяд/ не знам защо/, се чудя в петък или събота да отида? Crazy

# 856
  • Мнения: 2 483
Моят доктор ми е казал следното - ако цикълът дойде до 14 ч., броиш за първи ден. Ако е след 14 ч., първи ден е следващият. При теб е доста близо до тази условна граница  Crazy Аз бих броила днешния ден за първи.

# 857
  • Мнения: 1 775
Sandrella, брой го за първи ден и иди в петък. Аз съм го изследвала и на втори ден от цикъла, дойде ми вечерта тогава и броих следващия ден за първи.

# 858
  • София
  • Мнения: 770
Благодаря ви за отговорите, ще отида в петък, все пак МЦ ми е на 27 дни, ако това изобщо има някакво значение.

# 859
  • Мнения: 19
Здравейте, дами!
Преди месец пуснах едно постче ( 06.03 ) : "...От няколко месеца си правим бебе, но нищо не се случва. Реших сама да си пусна изследвания на 3 ден от МЦ. Получените резултати на Е2 бяха 23.9 във Ф.фаза при граница 90.01. Притесних се силно. Отидох при гинеколог. Той само докато видя резултатите, без да каже нищо преди това или да попита, директно заяви, че ще ме праща в Плевен  Shocked Реших да си пусна още едни изследвания на другия ден и да сменя "специалиста" . Получих стойности, които публикувам по-долу. Въпреки нормата обаче, доцентката се притеснява , че Е2 било на долна граница. Каза ми , че нямало как да стане бременност. Във вторник ме вика за фоликулометрия и ми възложи да си правя тест за овулация. ....Знаете как е, побърках се от четене и разбрах, че тук мога спокойно да обсъдя нещата...и така  Crying or Very sad. Никога не съм имала проблеми с МЦ. Редовен, гаден и болезнен. Явно това не се оказва достатъчно...  #2gunfire

Prolactin 

185.96mlU/l    М(83.0 - 414), Ж(90 - 523)

LH   

6.44IU/l    М(1.0-5.Cool Ж(фол 1.9-8.0; овул 11.3-59.0; лут 0.8-
   
FSH

8.14IU/l    М(1.0-10.5) Ж(фол 2.4-9.3; овул 3.9-13.3; лут 0.6-
   
Estradiol

0.234nmol/l    М(0.0-0.13) Ж(фол 0.08-0.79; овул 0.7-2.1; лут 0.0

Правени са на 4 ден от МЦ.  Ще се радвам да споделите мнение!
"
Последва ходене на фоликулометрия, нямаше нов фоликул...липсваше овулация...последва цикъл на 26. 03...и много отчаяние Cry[/b]
Е, след като първия доктор, видял тези изследвания, щеше да ме праща за инвитро в Плевен и  твърденията , че без стимулация няма надежда.... Момичета, преди дни разбрах , че съм бременна! ( кръвен тест Simple Smile, преглед ..тестове Simple Smile ) Споделям ви това, защото искам да не спирате да вярвате и да не се отчайвате въпреки многото лекарски коментари и лоши резултати! Пожелавам успех на всички и ви прегръщам силно! Hug Hug Hug
   

# 860
  • Мнения: 2 456
Честито!!! Леки 9 месеца и прекрасен финал.
Прибързали са малко с това ин витро, за предложението за стимулация- има логика да са искали да ти правят такава. Важна е целта, а тя вече е постигната.   bouquet

# 861
  • София
  • Мнения: 40
Момичета, моля ви се помагайте! Имам висок АМХ (Анти-Мюлеров хормон). Какво значи това, не можах да намеря конкретна и ясна информация. Ето изследванията, направени в Кандиларов на трети ден от цикъла:

Хормони
Име на теста         Резултат       Единици    Референтна стойност    Метод
TSH                                3.32         uIU/ml                         0.27 - 4.2          ECLIA
LH                                  3.6               U/l                         2.4 - 12.6          ECLIA
FSH                                  5.4               U/l                         3.5 - 12.5          ECLIA
Пролактин                 212           mIU/l                         127 - 637          ECLIA
Естрадиол              152.1          pmol/l                           46 - 607          ECLIA
Inhibin B                        25.4           pg/ml                           10 - 531          ELISA
AMH (Анти-Мюлеров хормон)    H      10.3        ng/ml           2.0 - 6.8          ELISA

Забележка :
H - резултатът е над нормата (High - висок)
L - резултатът е под нормата (Low - нисък)

Разбрах само, че е свързано с яйчниковия резерв и фертилитета. На лекар съм чак другата сряда!

# 862
  • Мнения: X
Някой може ли да ми каже кои хормони се изследват на 10-тия ден от цикъла?

# 863
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Някой може ли да ми каже кои хормони се изследват на 10-тия ден от цикъла?
Мен ме караха да пускам естрадиол и ЛХ на 14 ден-когато би трябвало да е овулацията,ама за десетия не съм чула някакви хормони да искат освен ако овуто не ти е да кажем на 11 ден newsm78

# 864
  • София
  • Мнения: 770
Моля по запознатите за отговор!
Днес ми излезе фсх - 11.78 при фол 2.5-10.2  Cry
Изледвам го за да подам документи за ин витро, тъй като нямам тръби. Това значи ли, че съм с изчерпан яйчников резерв? Изискването за фонда е фсх до 12.5, но виждам, че при моя резултат това е над реф. стойността.
Възможно ли поради висок пролактин да ми се е завишила стойността и ако той се нормализира това би ли повлияло на фсх?

# 865
  • Мнения: 111
Здравейте момичета!

Аз пак съм при вас, след консултация при ендокринолог по настояване от моята АГ,той ми пусна изследване на прогестерон, тсх и обременяване с глюкоза, а ето резултатите:
                                               0                                            60                                        120
ИНСУЛИН                         7.11                                          42.91                                     28.51
(1.7-25.00  mUI/ml)

Глюкоза                          4.61                                             4.77                                     5.91
(2.8-6.2mmol/l)

Урина 1ч. Отрицателна –

Progesteron- 1.2/ 0.2-1.4; 4.0-25.0/
TSH-2.51 /0.4-4.2mUI/L/

Искам да ви помоля за мнение! Embarassed при него съм на преглед на 05.05.2011.
Благодаря ви предварително!!!  bouquet

# 866
  • Мнения: 10
Хормони
Име на теста(изследване)   Резултат    Единици Референтна стойност Метод
LH                                            3.4        U/l               2.4 - 12.6                       ECLIA
 
FSH L                                      1.5          U/l               3.5 - 12.5                       ECLIA   
Пролактин                              185      mIU/l               127 - 637                      ECLIA
 
Естрадиол H                          435.4     pmol/l            22 - 99.1                           ECLIA   
Прогестерон H  41.45     nmol/l   0.60 - 4.70   ECLIA  
Тестостерон                             0.3     nmol/l                   0.2 - 2.9                               ECLIA
 
Инсулин                                     22.1     uIU/ml                  2.6 - 24.9               ECLIA
 

Здравейте,
Родих преди година, кърмих до 8,5 месецa, ноември ми дойде за 1ви път след раждането цикъл, но от тогава нищо....АГ ми ме изпрати за проверка на хормоните и това са резултатите....
Някой да ме ориантира?
Благодаря виии

# 867
  • Мнения: 10
Днес си пуснах пак прогестерона и естрадиола, и пак са високи .... този път в цибалаб ....


                                                     Референтни граници


   Estradiol   519.90   pmol/l   М:до191;Ж:от1-10г.22-99.1фол 40-606 овул.536-1930,лут121-719,мен. до136)

   Progesteron   54.64   nmol/l   М(0.89-3.88) Ж(фол 0.48-4.45, лут 10.62-81.28, мен. до 2.32)


Някой има ли мнение моля?

# 868
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Май прогестерона ти е като да е минала овулация.Не мога да кажа друго ,но има нещо което ми се набива на очи.Инсулина ти е на горна граница-на гладно ли пуска изследването? newsm78

# 869
  • Мнения: 10
Май прогестерона ти е като да е минала овулация.Не мога да кажа друго ,но има нещо което ми се набива на очи.Инсулина ти е на горна граница-на гладно ли пуска изследването? newsm78


ДА

Общи условия

Активация на акаунт