Гледа ли детето Ви Cartoon Network?

  • 6 275
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,

Имам дъщеря на 5 години, която денонощно иска да гледа Cartoon Network, а там филмчетата са меко казано....странни. Оптвам се да я отвличам от телевизора, излизаме, играем, но щом се приберем залепва пред телевизора и дори не ни позволява да превключваме канала. Гледа разни бакугани и и герои 108, които за мен са непонятни.
Моля, споделете - имам ли за какво да се притеснявам? Има ли някой подобен на моя проблем, ако е проблем всъщност?

# 1
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864
И ние бяхме така Peaceс възрастта отминава това увлечение....или просто обекта на внимание става друг Laughingсега сме на 10 г. и на дневен ред е Дисни ченъл Rolling EyesИма и хубава страна.....английския ни е по-добър от българския Crazy

# 2
  • Мнения: 0
Да! Надявам се да е така. Аз също пробвах да я карам да гледа Дисни, но там филмчетата са някак за по-големи момиченца. ИСка да гледа онези олигофрени и това е...
А е момиченце, знам ли. Да не я увреда Simple Smile

# 3
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
И ние го имахме този проблем. Бяхме си в България за три месеца и се ужасих, меко казано. Моя син попадна на детско наречено "Остров пълна драма", на вече изброените от теб, на някакъв "Чаудърв" и изобщо страшни неща Shocked Ние му забранихме, превключваме канала, гледа други детски, само и само да не гледа точно тези. Просто не мога да си представя какви са тези детски и на какво ги учат ooooh!

# 4
  • Мнения: 22
Моята е на 4 и гледа там само Том и Джери ако успеем да го улучим, но пък имаме проблем с компютъра! Включва си го сама , запомнила е къде са съхранени детските филмчета и една игра която и изтеглих и си ги пуска сама! Телевизора не я вълнува, но пък се ядосвам с този компютър! Пробвала съм с добро да и обясня че не е редно да седи токова много,  пробвала съм и да я лиша от нещо (разходка, лакомство, дори 2-3 дни без досег до компютъра)  но всичко е без полза , след 2-3 дни е забравила за наказанието.Не иска да оцветява, не иска да рисува, не иска да пише...мирясва само като си четем приказки но на мен цял ден не ми се чете. Знам че аз съм си виновна, ама ако може да дадете съвет и на мен Sad

# 5
  • Мнения: 0
Толкова малка а пуска сама компютър[smilie=smile3501.gif]!
Браво! А телевизия не гледа ли?

# 6
  • Мнения: 22
Толкова малка а пуска сама компютър[smilie=smile3501.gif]!
Браво! А телевизия не гледа ли?
Само сутрин преди градина си пускаме Детский Мир, там филмчетата по могат да и привлекат вниманието

# 7
  • Мнения: 2 149
И моята дъщеря от 3 годишна си пуска сама компютъра.В началото не можеше лесно да се откъсне,сега само играе игри и то за малко,гледа детско,но определено си пада по Тв-то Wink Вечер четем приказки Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 44 245
не, гледа Джетикс, бейби ТВ и много рядко канал : или нещо от сорта беше....
Картуна и аз не го харесвам...той също не особенно....


За мен обаче не толкова бакуганите биха били проблем, а че денонощно иска да гледа

# 9
  • Мнения: 1 343
Малките са гениичета и това е  Joy
На 5г сме Simple Smile CN го бях забранила с родителски контрол, но накрая се предадох. Беше започнала да ме боли глава от мрънкане и постоянно повтаряне "Искам си детскотооооо"
В къщи за да се добере до детското минава през две дистнционни и трябва да избере канал 59 Simple Smile
И ако мислите, че е проблем ... лъжете се ... Simple Smile Наглася си го и толкова. Гледаме Дисни / и аз с него  Embarassed/ но там само някакво филмче за скейтъри и това е даже и H2O вече не ни е интересно .. Надявам се да отмине с времето ... Защото освен, че са изчанчени има и думи който не искам да употребява. А за Чаундер и имаше оище едно дето ходиха в едно поле от човешки органи изобщо не искам да коментирам, че ми се повдига чак. Какво стана с нормалните детски от наше време ???

# 10
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Гледа.
Дъщеря ни е на 5 г. и от близо половин година предпочита CN пред Jetix. Поне "израстна" розовата лигня тип Уинкс.
Всичките изброени филмчета гледа, харесва, играе си на тях. За обща радост, обаче, с всеки изминал ден и стават все по- безинтересни.

# 11
  • Мнения: 24 467
Отдавна този, наред с други подобни, канал е кодиран. Не ни липсва въобще. Мисля, че не само момичетата биха се увредили от тази откровена помия. Имам парола и на компа. Изключително съм доволна от тези наши домашни решения. Имам и голямо дете и мога да оценя смисълът им. Не виждам полезност ни грам в това да се зяпа нещо на неразбираем език /от ТВ и канала английски не познавам някой да е научил/ с грозни анимации и най- често липсващ сюжет, гърмене и крясъци. За някои преведени на български филмчета, макар и по други канали, бих предпочела да не бяха превеждани въобще...
Въобще ТВ-то е ограничено доста за сметка на редица други занимания. Вредата от честото и продължително зяпане се усеща по- натам. Осезателно, при това.

# 12
  • Мнения: 0
Аз се опитвам да и пускам разни филмчета дето ги сваялм от замундата на Дисни класиките, но Тц! Cartoon Network. Изненадана съм колко много майки са забранили Картуун? За мен май вече е късно, че ще стане революция. Защо не се сетих по-рано ooooh!

# 13
  • Мнения: 24 467
Революцията може и да укрепи държавата, дето се вика.
Аз бих предпочела революция, пред това, нещо, което намирам за откровено вредно, да го позволя. Като минеш една ще се убедиш, че не е толкова страшно, но пък ползите са големи. По- натам, вероятно детето не е много голямо, ще се убедиш, че редица неща изискват адекватна, твръда и своевременна намеса.

# 14
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Аз се радвам, че се прибрахме обратно и тук няма такова чудо Embarassed Сега гледа нормални, човешки детски, които са съобразени с неговите години.
А за английския и ученето от тв - не сте прави. Племенника така учеше.

# 15
  • Мнения: 24 467
А, аз за "научили" казвам, не за "учили".    Laughing Край нас една камара хлапета зяпат филмчета на английски и ни едно не е проговорило, даже не разбират нищо, освен изтъркани 10-15 думи /някои не са за нежни уши/. Край мен научилите език са все от курсове и езикови гимназии /по- големките/.
Както и да е.
А да ползвам темата да питам, че не пиша в чужбинския- какво дават по ТВ за децата при вас, има ли неподходящи и как биват ограничавани? Нещо централно като решение възприето ли е или остава проблем за родителите?

# 16
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Тук при нас всичко е на определени детски канали и там дават само образователни филмчета, до сега не съм намерила нито едно, което да е като споменатите по-горе. Гледа "Мързел град", "Малките айнщайни", "Каю" - общо взето такива, които подготвят децата за училище или ги учат на разни неща.

# 17
  • Мнения: 31 335
Моята дъщеря гледа Дисни канала, но и омръзва бързо и гася. Спряха да дават любимите ни филмчета като Печо Пух, Мики Маус и най-вече Малките Анщайнчета. Включва рядко сама компютъра, но много иска да седи на него. Облича кукли. Ако я оставя може да стой часове.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 245
Мързел град пък що за образователно филмче е и как подготвя децата за предучилищната...Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 343
OO Angel Dust доста образователно е Simple Smile
Движение, режим , спортни бонбони колко е вредно сладкото. Как не е хубаво да си свидлив и всичко това доста интересно представено Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 44 245
мм да бе, да, моят филма не го е обедил, че сладкото е вредно и освен, че почна на любимите си ябълки да вика спортни бонбони не помня да го е образовало повече...пък предпочитам, вместо да са спорти бонбони за него, да знае, че са плодове....или пък тез айнщайнчета...верно образователни...ам за чий трябва да учат децата, че летящите чинии се задвижват с тупкане и че Сатурн може да си изгуби пръстените и не знам какви още такива щуротии Simple Smile

Честно казано и двете филмчета са ми адски отвратителни, а аз детски много обичам....

# 21
  • Русе
  • Мнения: 11 924
 Благодорание на Мързел град, хапваме спортни бонбони.Светослав обожаваше Спортакус и започна да тренира акробатика. След половин година тренировка взе златен и два сребърни медала на републиканското преди да навърши 7 години. Всички пеем песните от филма. Страхотни са. Изобщо филма е много позитивен и добре направен.

# 22
  • Мнения: 743
Да си призная, избягвам да й пускам CN, защото има много филмчета, героите в които се бият. На някои от филмчетата и езикът не е особено цензуриран. Савалила съм Мързел Град на компютърът, защото и на нея много й харесва. Имаме почти всички с Мечо Пух, Снежанка, Червената шапчица и други подобни, които определено й допадат. Не знам за 4-годишна възраст, какво гледат вашите деца, може да споделите някои идеи  bouquet
В днешно време децата са много на "ТИ" с компютрите. Понякога си мисля, че знае повече от мен. От миналата година сяда и си отваря лаптопа, отваря си player-a, с който гледа филми, избира си филм и си гледа. Знае с кои клавиши се спира на пауза, с кой се минимизира екрана. Борави само с вградената мишка, друга нямаме. Но се опитвам да ограничавам времето й пред компютърът, иска ми се да се занимава повече с други "детски" игри.

# 23
  • Мнения: 24 467
Ние имаме свалени на компа "Франклин", "Коли", "101 далматинци", обожава малкият "Земята преди време", "Динозавър", "Цар лъв", "Мадагаскар", "Търсенето на Немо" и много други. Така хем има достъп до филмчета, хем те са подбрани от нас, с баща му. Хич и не знае, що е таз хубост CN. С големия имах навремето, преди години, проблеми с Кеча, искаше да гледа, та умираше Преборихме се, както и с редица други неща в последствие.


Сега видях анкета, че имало. Отговор- преимуществено- никоя.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2010, 13:54 от Judy

# 24
  • Мнения: 1 343
Ох откакто сме с устройство към телевизора и преносим хард май 1 терабайт с филмите няма проблеми.
Имаме колите, аладин 3 части някакви, мадагаскар, рататуи, камбанка - 2 части, шрек / всички части/, Ледена епоха, малката русалка... и други ама помня ли ги Хари ПОтър всички части.
Последния хит сега е Котки и кучета Simple Smile но не е анимация а е игрален с реални животни и озвучен на бъ;гарски. Много му харесва Simple Smile
 

# 25
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Моята дъщеря е на почти 6 г. и гледа CN,но само когато дават Том и Джери го гледа с интрес,когато започнат "онези квадратните"(както ги нарича баща и,пък и тя вече им казва така Laughing)сама ме кара да го спра или да пуснем Дисни канала (там гледаме Хана Монтана)или някое друго детско филмче,а инъче на компа имаме свалени много филмчета,но най-често си избира да гледа Мечо Пух.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 40 858
Ние пък гледаме Бумеранг!Там поне пускат по нормални детски...Том & Джери,Скуби Ду!Но не минава и без др.канал с Батман и Бен 10.От тези "грозните" гледа само тях.На 4г. сме.
А за компютъра...и ние отдавна си работим сами с него... WinkНо пък като си беше на село въобще не го е търсил!

# 27
  • Мнения: 2 960
От два дни пускам на малкия Бумеранг...и ние обаче не минаваме без Бен Тен ..много  ми е неприятен Самурай Джак..сами крясъци и страхотии..избягвам да го пускам ...

# 28
  • Мнения: 1 408
С прибирането от градина  синът ми  си пуска CN и няма отлепяне от телевизора, отива да вечеря и там да му го пусна. И според мен  повечето филмчета са странни, но на него са му интересни. Не знам как да го откажем, не иска да излиза навън да си играе, да кара колело, седи пред телевизора цяла вечер.

# 29
  • Мнения: 24 467
Мария, решенията в един дом, в който има деца, се вземат и реализират от родителите. Когато един родител е твърдо убеден от вредата на нещо, то следва да е по силите му и той е длъжен да го преустанови. Успех.
Активна съм по темата, т.к. от години се интересувам от въпроса /включително и на практика/ за влиянието на ТВ, в частност агресивните, грозни анимации, с груб и пошъл текст и непрестанен бой  /има го даже в Том и Джери/ върху малкия човек.

# 30
  • Мнения: 7 837
Не гледат, както и подобните канали. Не ми се налага да ги кодирам, защото намалихме пакета канали, които получаваме, не сме много по телевизията. Остана един канал, който има детски блокове, но няма реклами и програмата е съобразена възрастово.
Останалите, предпочитам да взимам на ДВД от библиотеката, пак са същите филми, но поне мога да селектирам и контролирам, по колко се гледа. И, естествено, няма ги рекламите.


А да ползвам темата да питам, че не пиша в чужбинския- какво дават по ТВ за децата при вас, има ли неподходящи и как биват ограничавани? Нещо централно като решение възприето ли е или остава проблем за родителите?

Всеки се спасява. По-горе писах, в базовия кабелен пакет, няма КН, Дисни, НикДжуниър и т.н. Има канал с детски блокове, дават Маймуната Джордж, Улица сезам, разни образователни анимации. Аз го харесвам. В другите канали също има хубави, но и пълнежа е неприятен за мен, като почнеш със Спондж Боб и нататък...

Говоря от позицията на моите момчета на 5 и почти 3. Докато мога, ще контролирам.  Колкото по-големи стават, знам че е по-трудно...

Последна редакция: пт, 03 сеп 2010, 22:52 от Кейси

# 31
  • София
  • Мнения: 15 486
   Внука е на 6 и гледа само Бумеранг и Jim Jam!Другите не ги харесва.Напоследък се е запалил и гледа на компютъра Ну погоди и Мистър Бийн, рисуваните!

# 32
  • Мнения: 1 045
Синът ми/на 6 г./ основно предпочита Cartoon Network. Доста пъти вече заключваме канала и като мине известно време се предаваме и му казваме паролата. Преди два дни гледах за първи път "Остров пълна драма" и вече окончателно се разочаровах. Крайно време е да е окончателно да го спрем този канал - няма надежда да започнат да дават нещо нормално и полезно  за деца по него.

# 33
  • Мнения: 743
Има един канал Baby TV, той е по-скоро за малки дечица около 2-3 годишни. Но дъщеря ми много го харесва. Пее заедно с героите и танцува. Там наистина има образователен подход.

# 34
  • София
  • Мнения: 15 486
Има един канал Baby TV, той е по-скоро за малки дечица около 2-3 годишни. Но дъщеря ми много го харесва. Пее заедно с героите и танцува. Там наистина има образователен подход.
Този канал не всички го излъчват.И аз съм слушала да него, търсих да го пускам на внука, но го нямаме.

# 35
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Добре де, след като никой от нас не му харесва какво се излъчва по Cartoon Network, защо не пишем до СЕМ? Все пак трябва да има някакъв контрол. Това е единствената телевизия, за деца, преведена на български, която излъчва такива ужасни неща Confused

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
Дъщеря ми изрежда каналите и си харесва кой да гледа за момента. Редува всички детски канали. А двамата ми сина - единият вече на 20, другият на 15 казват, че са научили английският благодарение на CN. Дори сега като превеждат някои от каналите думите им бяха "ами как Преслава ще научи сега езика?".

# 37
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Вещичке, не знам какъв език може да се научи от детско, в което си ядат ноктите, повръщат, пърдят и още куп други глупости Shocked

# 38
  • Мнения: 743
Вещичке, не знам какъв език може да се научи от детско, в което си ядат ноктите, повръщат, пърдят и още куп други глупости Shocked

Не се стърпях Joy
За съжаление си права.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
Ами предавам думите на двама, които твърдят, че са го научили от там. Не деца, а вече пораснали младежи Simple Smile

# 40
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Абе той и моя племенник от там го е учил езика, ама това, което даваха преди 10 години и това, което дават сега няма нищо общо Close Просто е безумие това, което дават по този канал Sick

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
И на мен ми се струва, че има разлика, ама не съм много сигурна, защото никога не съм се заглеждала много  Embarassed

# 42
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
На мен това лято ми се наложи и повярвай ми, не бих си причинила пак такова нещо Sick

# 43
  • София
  • Мнения: 71
И на мен CN много ми помогна за английския като дете. Картуун в златния си период беше чудесен канал - даваха Том и Джери, Скуби Ду, Декстър'с Лаб... Нищо общо с тези помии, които дават сега. Не само са глупави детските, но и са ужасно грозни... Sick

# 44
  • Мнения: 1 998
Ние сме в непрекъснат спор с детето заради този канал. Никак не го харесвам, но пък не ми се иска напълно да го лиша от него, имайки предвид, че с неговите връстници постоянно обсъждат филмчетата. НО
-епизодите ги повтарят-само аз съм гледала някои серии по 2-3 пъти, да не говорим за детето. -някои от филмчетата са направо страховити-има едно, където детенце живее в уста на кит-май се казва "Флапджак" Shocked
-в друго главния герой говори само -"Рага-рага-рага"
- а какви думи учи от там-не е истина просто, че това са детски филмчета  Rolling Eyes
Силно се надявам това е период и в най-скоро време да отмине ooooh!
Този канал няма нищо общо с едно време.

# 45
  • Мнения: 3 576
Да, за мое огромно съжаление това му е любимия канал и само него гледа.
Jetix откакто стана Disney channel му стана безинтересен - няма ги Power rangers, а предимно момичешки детски или игрални филмчета.

Наистина детските по CN са безумни и идиотски, непрекъснато се разправяме с детето, ограничила съм му времето до 1ч. на ден, дори започнах да го стимулирам, че е по-добре да си играе игри на компа, отколкото това.
Каква бе изненадата ми, когато той на компютъра си търси игри и клипчета отново на тези детски, като най-любимите му са точно най-неподходящите според мен - Остров пълна драма, Чалдър, Флап Джак, особено това последното е най-голямата идиотия създавана някога (вече окончателно му я забраних).  Naughty

# 46
  • Мнения: 107
Здравейте! аз се сблъсквам със същия проблем..синовете ми са на 5 г и на 2г5м.... ако може цял ден ще са пред тв-то с омразния ми  канал СN...ве4е се примирих ...оставям го да гледа но постоянно обяснявам 4е това са само филм4ета и това което става там не е реално и не трябва и той да го прави...надявам се сега като приклю4ат ваканциите..да запо4нат отново по Дисни 4анъл да дават майстор Мани, ме4о пух ...и другите хубави детски...другата ни страст е компютъра и там може да стои цял ден но тук има контрол..играе поне в слу4аите в които го виждам на разни ралита....успешно играе NFS............оба4е има и агресия която се поражда в него и другото което не ми харесва е 4е постоянно си блъска колите ... та и от тук нищо хубаво... а брат му е като попивателна...за момента аз правя така..като ги взема от градина директно отиваме в парка и седим докато стане време за ве4еря.. а по4ивните дни давам 1 4ас телевизия,1 4ас компютър и се оптвам да ги спазвам Mr. Green надявам се да израстнем тези неща..

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 40 858
Ние от скоро гледаме Пико Розовата пантера Wink
Пуснали са нови серии по Супер 7 и моя юнак ги гледа с голям кеф! Peace

# 48
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако имахме кабелна, щеше по 25 часа в денонощитето само Картун да гледа. За това нямаме кабелна...
A нет-а също е с детски контрол.

Общи условия

Активация на акаунт