Гледа ли детето Ви Cartoon Network?

  • 6 283
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 837
Не гледат, както и подобните канали. Не ми се налага да ги кодирам, защото намалихме пакета канали, които получаваме, не сме много по телевизията. Остана един канал, който има детски блокове, но няма реклами и програмата е съобразена възрастово.
Останалите, предпочитам да взимам на ДВД от библиотеката, пак са същите филми, но поне мога да селектирам и контролирам, по колко се гледа. И, естествено, няма ги рекламите.


А да ползвам темата да питам, че не пиша в чужбинския- какво дават по ТВ за децата при вас, има ли неподходящи и как биват ограничавани? Нещо централно като решение възприето ли е или остава проблем за родителите?

Всеки се спасява. По-горе писах, в базовия кабелен пакет, няма КН, Дисни, НикДжуниър и т.н. Има канал с детски блокове, дават Маймуната Джордж, Улица сезам, разни образователни анимации. Аз го харесвам. В другите канали също има хубави, но и пълнежа е неприятен за мен, като почнеш със Спондж Боб и нататък...

Говоря от позицията на моите момчета на 5 и почти 3. Докато мога, ще контролирам.  Колкото по-големи стават, знам че е по-трудно...

Последна редакция: пт, 03 сеп 2010, 22:52 от Кейси

# 31
  • София
  • Мнения: 15 492
   Внука е на 6 и гледа само Бумеранг и Jim Jam!Другите не ги харесва.Напоследък се е запалил и гледа на компютъра Ну погоди и Мистър Бийн, рисуваните!

# 32
  • Мнения: 1 046
Синът ми/на 6 г./ основно предпочита Cartoon Network. Доста пъти вече заключваме канала и като мине известно време се предаваме и му казваме паролата. Преди два дни гледах за първи път "Остров пълна драма" и вече окончателно се разочаровах. Крайно време е да е окончателно да го спрем този канал - няма надежда да започнат да дават нещо нормално и полезно  за деца по него.

# 33
  • Мнения: 743
Има един канал Baby TV, той е по-скоро за малки дечица около 2-3 годишни. Но дъщеря ми много го харесва. Пее заедно с героите и танцува. Там наистина има образователен подход.

# 34
  • София
  • Мнения: 15 492
Има един канал Baby TV, той е по-скоро за малки дечица около 2-3 годишни. Но дъщеря ми много го харесва. Пее заедно с героите и танцува. Там наистина има образователен подход.
Този канал не всички го излъчват.И аз съм слушала да него, търсих да го пускам на внука, но го нямаме.

# 35
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 837
Добре де, след като никой от нас не му харесва какво се излъчва по Cartoon Network, защо не пишем до СЕМ? Все пак трябва да има някакъв контрол. Това е единствената телевизия, за деца, преведена на български, която излъчва такива ужасни неща Confused

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 14 114
Дъщеря ми изрежда каналите и си харесва кой да гледа за момента. Редува всички детски канали. А двамата ми сина - единият вече на 20, другият на 15 казват, че са научили английският благодарение на CN. Дори сега като превеждат някои от каналите думите им бяха "ами как Преслава ще научи сега езика?".

# 37
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 837
Вещичке, не знам какъв език може да се научи от детско, в което си ядат ноктите, повръщат, пърдят и още куп други глупости Shocked

# 38
  • Мнения: 743
Вещичке, не знам какъв език може да се научи от детско, в което си ядат ноктите, повръщат, пърдят и още куп други глупости Shocked

Не се стърпях Joy
За съжаление си права.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 14 114
Ами предавам думите на двама, които твърдят, че са го научили от там. Не деца, а вече пораснали младежи Simple Smile

# 40
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 837
Абе той и моя племенник от там го е учил езика, ама това, което даваха преди 10 години и това, което дават сега няма нищо общо Close Просто е безумие това, което дават по този канал Sick

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 14 114
И на мен ми се струва, че има разлика, ама не съм много сигурна, защото никога не съм се заглеждала много  Embarassed

# 42
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 837
На мен това лято ми се наложи и повярвай ми, не бих си причинила пак такова нещо Sick

# 43
  • София
  • Мнения: 71
И на мен CN много ми помогна за английския като дете. Картуун в златния си период беше чудесен канал - даваха Том и Джери, Скуби Ду, Декстър'с Лаб... Нищо общо с тези помии, които дават сега. Не само са глупави детските, но и са ужасно грозни... Sick

# 44
  • Мнения: 2 003
Ние сме в непрекъснат спор с детето заради този канал. Никак не го харесвам, но пък не ми се иска напълно да го лиша от него, имайки предвид, че с неговите връстници постоянно обсъждат филмчетата. НО
-епизодите ги повтарят-само аз съм гледала някои серии по 2-3 пъти, да не говорим за детето. -някои от филмчетата са направо страховити-има едно, където детенце живее в уста на кит-май се казва "Флапджак" Shocked
-в друго главния герой говори само -"Рага-рага-рага"
- а какви думи учи от там-не е истина просто, че това са детски филмчета  Rolling Eyes
Силно се надявам това е период и в най-скоро време да отмине ooooh!
Този канал няма нищо общо с едно време.

Общи условия

Активация на акаунт