Гледа ли детето Ви Cartoon Network?

  • 6 272
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
А, аз за "научили" казвам, не за "учили".    Laughing Край нас една камара хлапета зяпат филмчета на английски и ни едно не е проговорило, даже не разбират нищо, освен изтъркани 10-15 думи /някои не са за нежни уши/. Край мен научилите език са все от курсове и езикови гимназии /по- големките/.
Както и да е.
А да ползвам темата да питам, че не пиша в чужбинския- какво дават по ТВ за децата при вас, има ли неподходящи и как биват ограничавани? Нещо централно като решение възприето ли е или остава проблем за родителите?

# 16
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 682
Тук при нас всичко е на определени детски канали и там дават само образователни филмчета, до сега не съм намерила нито едно, което да е като споменатите по-горе. Гледа "Мързел град", "Малките айнщайни", "Каю" - общо взето такива, които подготвят децата за училище или ги учат на разни неща.

# 17
  • Мнения: 31 212
Моята дъщеря гледа Дисни канала, но и омръзва бързо и гася. Спряха да дават любимите ни филмчета като Печо Пух, Мики Маус и най-вече Малките Анщайнчета. Включва рядко сама компютъра, но много иска да седи на него. Облича кукли. Ако я оставя може да стой часове.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 128
Мързел град пък що за образователно филмче е и как подготвя децата за предучилищната...Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 343
OO Angel Dust доста образователно е Simple Smile
Движение, режим , спортни бонбони колко е вредно сладкото. Как не е хубаво да си свидлив и всичко това доста интересно представено Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 44 128
мм да бе, да, моят филма не го е обедил, че сладкото е вредно и освен, че почна на любимите си ябълки да вика спортни бонбони не помня да го е образовало повече...пък предпочитам, вместо да са спорти бонбони за него, да знае, че са плодове....или пък тез айнщайнчета...верно образователни...ам за чий трябва да учат децата, че летящите чинии се задвижват с тупкане и че Сатурн може да си изгуби пръстените и не знам какви още такива щуротии Simple Smile

Честно казано и двете филмчета са ми адски отвратителни, а аз детски много обичам....

# 21
  • Русе
  • Мнения: 11 920
 Благодорание на Мързел град, хапваме спортни бонбони.Светослав обожаваше Спортакус и започна да тренира акробатика. След половин година тренировка взе златен и два сребърни медала на републиканското преди да навърши 7 години. Всички пеем песните от филма. Страхотни са. Изобщо филма е много позитивен и добре направен.

# 22
  • Мнения: 743
Да си призная, избягвам да й пускам CN, защото има много филмчета, героите в които се бият. На някои от филмчетата и езикът не е особено цензуриран. Савалила съм Мързел Град на компютърът, защото и на нея много й харесва. Имаме почти всички с Мечо Пух, Снежанка, Червената шапчица и други подобни, които определено й допадат. Не знам за 4-годишна възраст, какво гледат вашите деца, може да споделите някои идеи  bouquet
В днешно време децата са много на "ТИ" с компютрите. Понякога си мисля, че знае повече от мен. От миналата година сяда и си отваря лаптопа, отваря си player-a, с който гледа филми, избира си филм и си гледа. Знае с кои клавиши се спира на пауза, с кой се минимизира екрана. Борави само с вградената мишка, друга нямаме. Но се опитвам да ограничавам времето й пред компютърът, иска ми се да се занимава повече с други "детски" игри.

# 23
  • Мнения: 24 467
Ние имаме свалени на компа "Франклин", "Коли", "101 далматинци", обожава малкият "Земята преди време", "Динозавър", "Цар лъв", "Мадагаскар", "Търсенето на Немо" и много други. Така хем има достъп до филмчета, хем те са подбрани от нас, с баща му. Хич и не знае, що е таз хубост CN. С големия имах навремето, преди години, проблеми с Кеча, искаше да гледа, та умираше Преборихме се, както и с редица други неща в последствие.


Сега видях анкета, че имало. Отговор- преимуществено- никоя.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2010, 13:54 от Judy

# 24
  • Мнения: 1 343
Ох откакто сме с устройство към телевизора и преносим хард май 1 терабайт с филмите няма проблеми.
Имаме колите, аладин 3 части някакви, мадагаскар, рататуи, камбанка - 2 части, шрек / всички части/, Ледена епоха, малката русалка... и други ама помня ли ги Хари ПОтър всички части.
Последния хит сега е Котки и кучета Simple Smile но не е анимация а е игрален с реални животни и озвучен на бъ;гарски. Много му харесва Simple Smile
 

# 25
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Моята дъщеря е на почти 6 г. и гледа CN,но само когато дават Том и Джери го гледа с интрес,когато започнат "онези квадратните"(както ги нарича баща и,пък и тя вече им казва така Laughing)сама ме кара да го спра или да пуснем Дисни канала (там гледаме Хана Монтана)или някое друго детско филмче,а инъче на компа имаме свалени много филмчета,но най-често си избира да гледа Мечо Пух.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 40 796
Ние пък гледаме Бумеранг!Там поне пускат по нормални детски...Том & Джери,Скуби Ду!Но не минава и без др.канал с Батман и Бен 10.От тези "грозните" гледа само тях.На 4г. сме.
А за компютъра...и ние отдавна си работим сами с него... WinkНо пък като си беше на село въобще не го е търсил!

# 27
  • Мнения: 2 960
От два дни пускам на малкия Бумеранг...и ние обаче не минаваме без Бен Тен ..много  ми е неприятен Самурай Джак..сами крясъци и страхотии..избягвам да го пускам ...

# 28
  • Мнения: 1 383
С прибирането от градина  синът ми  си пуска CN и няма отлепяне от телевизора, отива да вечеря и там да му го пусна. И според мен  повечето филмчета са странни, но на него са му интересни. Не знам как да го откажем, не иска да излиза навън да си играе, да кара колело, седи пред телевизора цяла вечер.

# 29
  • Мнения: 24 467
Мария, решенията в един дом, в който има деца, се вземат и реализират от родителите. Когато един родител е твърдо убеден от вредата на нещо, то следва да е по силите му и той е длъжен да го преустанови. Успех.
Активна съм по темата, т.к. от години се интересувам от въпроса /включително и на практика/ за влиянието на ТВ, в частност агресивните, грозни анимации, с груб и пошъл текст и непрестанен бой  /има го даже в Том и Джери/ върху малкия човек.

Общи условия

Активация на акаунт