Главоболие при бременни жени.

  • 27 175
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 848
Ели Стоянова, най-добре да се консултирате с гинеколога си.
Всяко изменение от "нормалните" за вас граници може да предизвика дискомфорт, главоболие и т.н.

# 16
  • Мнения: 9 463
И с двете бременности бях с главоболие до 9-10 седмица.До такава степен изпитвах болка,че ми прилошаваше и докато не повърнех не ми минаваше.В такива случаи се затварях в тъмна стая и се опитвах да заспя Tired

# 17
  • Мнения: 6 274
Пила съм Парацетамол и в редки случаи, когато той не ми помагаше - Аналгин.
Но дали ти да пиеш, не мога да ти кажа.
Попитай лекаря си, той ще ти каже кое е правилното за теб.

# 18
  • Мнения: 289
Това главоболие (може да ви звучи странно) може да е предизвикано от промяната в хормоните Simple Smile При мен беше така - всеки месец по няколко дни адско главоболие от 12-13 годишна възраст; след като забременях през цялата бременност веднъж не ме заболя глава...
Може и от кръвното да е Thinking

# 19
  • Мнения: 1 427
И с двете бременности бях с главоболие до 9-10 седмица.До такава степен изпитвах болка,че ми прилошаваше и докато не повърнех не ми минаваше.В такива случаи се затварях в тъмна стая и се опитвах да заспя Tired

При мен е по същия начин  Sad Като се оплаках на Док и той ми каза да пия повече вода  Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 38 824
Миналата бременност се оставих да повръщам един-два пъти от главоболие, ама тоя път няма да стане.
Кое е по-зле - да получа контракци от повръщане /защото и това става/ или да взема едно хапче за глава и да спра пристъпа навреме?
Знам много добре, че се засилва от хормоните. И какво от това?

# 21
  • Мнения: 320
И мен ме боли глава от време на време, дори понякога само едната страна ме боли, друг път другата много странно, но не пия никакви хапчета, просто си лежа и опитвам да поспя. До третия месец беше по-често, сега все по-рядко да чукам на дърво  Wink

# 22
  • Мнения: 10
ЗДравейте и от мен.Аз също имам главоболие , но не е много силно.ПОлучавам го предимно вечер.Има моменти когато не мога да гледам от главоболие.Боли ме главата парят ми очите и едвам гледам.Казах на свекърва ми , защото преди да забременея , много често ме хващаха уроки, и тя ходи при някаква баба и тази баба й казала че най-много помага в такива случай (особенно ако си урочасан , става прекрасно и за всички) да напълниш в една стъклена купа вода , и да я сложиш там където те боли главата.Във водада някой дргу, а ако няма може и сама , да чукнеш едно яйце във купата.и така държиш яйцето поне 5-6 минути.ХУбаво е да полегнеш или да се отпуснеш на фотьоил или удобен стол.Ако няма кой да ти държи купата, може сама да извършиш процедурата, като налееш студената вода , вземаш яйцето чукаш го във водата и после слагаш на челото или там където те боли главата.Действа безотказно поне при мен.Малко са бабини деветини , ама идея си нямате как помага и отпуска.Освен това ако си урочасана яйцето се забулва и белтъка се проточва много странно.ПОсле като минат 5-6 минути дори може да държиш и повече , се изхвърля на цветя, ама ние нямаме градника пред блока , защото не може да на домашно цвете, го изхвърлям в тоалетната.Успех от мен,пробвайте дано помогне.

# 23
  • Мнения: 68
Аз също имах ужасно главоболие до към 4-я месец, нищо не ми помагаше, но и лекарства не съм пила, пробвах с кафе, много течности и повече почивка и търпях.

# 24
  • София
  • Мнения: 310
По принцип и аз често страдам от главоболие, но по време на бременността на 2-3 пъти имах толкова силно главоболие, че имах чувството, че ще пукна - до повръщане съм стигала. Единственото, което съм си позволявала да пия е Парацетамол, който разбира се никак не помагаше. Пиех и кафе, но пак никакъв ефект.

# 25
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
През бременността ми имах и аз главоболие от време на време. Тогава хващах таткото да ми разтрива слепоочията а после се опитвах да поспя, това единствено ми помагаше. Парацетамола на мен не ми помагаше  Tired

# 26
  • Мнения: 91
Имах доста 3-4 месец, даже се чудех как ще изкарам до края, но после отмина. Пиех парацетамол - не помагаше много, с масаж на врата и главата имаше най-голям ефект.

# 27
  • Мнения: 1 296
Здравей, Ели!
Съжалявам, че и теб те тормози това ужасно главоболие. Аз страдам от мигрена от много време, а от както съм бременна главоболието ми се засили и на моменти наистина е непоносимо  Crazy Това, което бих те посъветвала, е : пий повече вода, поне 2 литра на ден, не излизай много навън, когато е горещо (то май вече няма изгледи за такова време), а когато те заболи просто легни в тъмна и прохладна стая с мокра студена кърпа върху челото. При мен помага понякога  Hug Но лекарства не съм си позволявала, поне до сега.
Лека бременност ти пожелавам  Hug

# 28
  • Мнения: 945
Аz иамам мигена, която по време на бременността се zасили. Един месец имах пристъпи всеки ден, като няколко пъти стигах до повръщане  Sick. Ето какво прилагах аz
Ментолово масло, намаzано на слепоочие, чело, тил
Кафе, единсвено и само в началото на пристъпа(прочетох някъде, че в останалото време не трябва да се пие zа да може органиzма да "почуства" раzликата при приема на кофеин). Отделно кафе не е препоръчително при бременност.
Само един път парацетамол, но така или иначе беше много късно  Sick

Това, което НЕ ми помагаше бяха студени компреси на челото, стваше ми по zле. При мигрена кръвоносните съдове на главата се стесняват, а като се сложи нещо студено те още повече се свиват и се zасилва главоболието. Но и това е относително, при всеки е раzлично, така че може да пробваш.

Относно аналгина... това лекарство е zабрането в целия свят или се иzписва при екстремно силни болки (пример рак в последен стадий), освен в источна европа. Който се интересува от подробности да потърси в интернет... Така че това е последното нещо, което бих пила докато съм бременна, по скоро бих се посъветвала в гинеколога си какво мога да вzема вместо парацетамол.

# 29
  • Мнения: 186
Първо проверете кръвното.Лошо е само когато е високо.Ниското се оправя лесно,а събрани граници не е проблем.
Чувала съм,че парацетамола не е безопасен.Не пийте нищо преди да говорите с лекар.
Силното слънце,умората,висенето пред компа и домашните проблеми също предизвикват главоболие.Аз се пооправих като поспивам за час два следобед.

Общи условия

Активация на акаунт