Главоболие при бременни жени.

  • 27 154
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Здравейте момичета, аз съм нов потребител и бъдеща майка на първо детенце.Бременна съм в началото на четвъртия месец.Доста често имам главоболие, и въпроса ми е дали е нормално и случвало ли сее на някоя майка?Зная че нее редно  да се пият каквито и било хапчета, затова и аз избягвам да го правя и лекувам главоболието си с кафе с лимонов сок(като за махмурлии) Laughing и наистина ми помага но нее и много хубаво да се пие и кафе.Ако знаете някакви лекарства които са позволени за бременни и няма да навредят моля кажете ми.Или поне методи за лекуване на главоболието.
Благодаря предварително.  bouquet

# 1
  • Мнения: 573
С първата бременност бях почти 5 месеца с главоболие.Ревала съм от болка.
Позволявах си единствено парацетамол ,но в един момент и той не ми действаше.
Болката се оказа от ниско кръвно и гинеколога ми изписа хапчета за кръвното ,след това болката изчезна.....
Бях пускала се сещам и аз тема ....посъветваха ме нарязан картоф на колелца се слага на челото ....ако не помага ,поне не вреди .
Лека бременност и дано се справиш с главоболието защото е наистина гадно.  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 629
Здравей, аз също страдах от убийствено главоболие и то с дни. Борех го с парацетамол, който не ми действаше и горещи душове, които се оказаха крайно не препоръчителни за бременни. Седях по 20 мин под горещата вода, която ме удряше в главата. Само така ми минаваше. В най-крайни случаи съм пила аналгин.

# 3
  • Мнения: 52
Имала съм и все още имам главоболие  Cry ,но при мен в повечето случаи е от ниското ми кръвно.Тогава пия айрян с малко сол или чаша кола + шоколад.Когато ме боли главата просто така -лягам и си затварям очите и се надявам скоро да премине болката  Mr. Green .По-добре си мери редовно кръвното,защото при бременните често им се променя.Ако е ниско по- става,но гледай да не ти е високо(от високото кръвно пак боли глава)!

# 4
  • Мнения: 802
Аз също имах ужасно главоболие. Напълно нормално е. Доктора ми казваше да взимам парацетамол, но аз не пиех нищо, чаках да си мине само.
Лека бременност.

# 5
  • Мнения: 158
до четвърти месец бях така... позволявах си само парацетамол

# 6
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
И аз имах тежко главоболие.
Пиех панадол.
Послед разбрах, че има някакви ментови лепенки за главобилие,
но лично не съм ги пробвала.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 613
И аз съм с ежедневни главоболия.
Аз пия ибупрофен. Може до 6тия месец. После какво ще правя, не знам.
И аз съм с ниско кръвно. Пия едно кафе сутрин и ако ми е много замаяно и едно следобяд.
Но не се ограничавам както първата бременност - без лекарства, без кафе, без нищо...

# 8
  • Мнения: 514
Провери си кръвното, да не би да е от него newsm78
Ако е ниско не е чак толкова опасно, оправя се със солен айрян, кола, кафе, шоколад и т.н.
Ако обаче е високо е опасно. Повече от горна 140 не бива да се допуска.
Продължителното главоболие със сигурност си има причина. Намери я. Не лекувай самото главоболие, а махни причината за него. Успех!

# 9
  • София
  • Мнения: 38 613
Кръвното ми е ниско.
Ако лекарите можеха да намерят причината за мигрената, досега да са намерили начина за лечение!
А доколкото знам, още не са.
Ниско кръвно, наследственост, хормони, нерви - причините са много.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 810
Моя съвет също е да проверите кръвното си.
За лекарства се посъветвайте със следящият бременността ви гинеколог.
При главоболие съм пила единствено парацетамол.

# 11
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
И аз имах главоболие с дни, но и на мен ми е ниско кръвното.

# 12
  • Мнения: 59
благодаря за бързите отговори момичета.Снощи си премерих кръвното и се оказа че долната граница (на сърцето) ми е ниска.А досега никога несъм имала проблеми с кръвното. #Crazy

# 13
  • Мнения: 241
Че те и двете граници са на сърцето.Долната е когато сърд. мускул е отпуснат,релаксиран е.Тази фаза продължава мн.кратко време-за части от секундата.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 426
И аз бях с ужасно главоболие и единственото ,което си позволявах беше парацетамол и то рядко.Търпях и стисках зъби.Един единствен път си позволих аналгин,но болката беше нечовешка,последвана от повръщане.Та освен да следиш кръвното и да си полягваш Wink,ти желая леко бременеене и едно здраво бебче на финала.Между другото,след като родих много рядко вече ме боли глава (да не дърпам дявола за опашката Mr. Green).

Общи условия

Активация на акаунт