Трудно свикване на ясла

  • 7 028
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 200
Здравейте. Щях да пускам и аз тема относно Адаптацията в яслата.Видях че има такава за ДГ,но яслата е нещо съвсем различно.Предлагам авторката (Sun  Hug),ако е сугласна да преименува темата и да си споделяме тук и да си помагаме взаимно.
Иначе Sun,надявам се при любимата си госпожа да забрави за неприятните спомени,които му носи слата.
Иначе на нас днес ни беше първи ден на ясла. За час и половина беше. Влезе направо със засилка при децата и седна на килима да обяснява на едно детенце,което ревеше,че майка му няма да дойде,да спре да реве  ooooh!  Laughing.     Аз се наревах едно хубаво в парка,като през цялото време се взирах в играещите деца с ужасното чувство,че някъде съм загубила моето  ooooh!. Така е,като съм си го гледала абсолютно и само аз откакто се е родил и не сме се отделяли за повече от 2 часа.   Като го взимах лелите много го похвалиха,че не е плакал въобще,много слушал,много контактен и грижовен с децата. Като отидох да го взема ги заварих да играят навън. Нико беше на една малка катерушка и като ме видя искаше да ми покаже от къде се влиза в групичката им.
Утре живот и здраве ще го оставя да хапна не обяд с децата.

# 16
  • Мнения: 86
Здравейте, момичета,
Нашият батко много бързо свикна с яслата и от 3-я ден го оставях да спи там. Сега обожава да ходи на градина, изобщо не му се тръгва.
Ноооо малката не се адаптира толкова бързо. Не се е отделяла от нас изобщо, а от 1.09 тръгна на ясла. Плаче, но от вчера ми се струва, че плаче, но сама влиза, а не се запъва като магаренце за пейката. Тя повече плаче за тати, а не за мама  Sad Но не иска да яде изобщо в яслата. За моя радост й се паднаха госпожите на баткото от яслата, а те я познават от лятото като ходехме да го прибираме. Хранят я, но не иска нищо да пробва. Понеже не се храни не искат да я пробват да спи там, понеже щяла да се събуди рано и да плаче и да събуди и другите деца. Но аз трябва да се върна по-бързо на работа, та ще трябва да спи, пък било то и гладна.
Наистина е труден периода докато се адаптират в яслата и за детето и за родителите, а те са си мънички и са си свикнали с мама и тати. Аз се радвам, че вътре се заиграва и не плаче, но трудно й сменят памперса, понеже не дава да я пипат. Надявам се да свикнат бързо дечицата ни.

Sun, само не разбрах защо лекарката му е изписала това сиропче?

# 17
  • Мнения: 277
Сиропа бил за апетит и им се доспива на децата от него. засега не мисля да го давам

Общи условия

Активация на акаунт