Щяла да ми спре кърмата :(

  • 1 251
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 586
Как беше установена лактозната непоносимост? Истинска такава се среща изключително рядко. Не знаех, че може да се действа и с лактаза в такива случаи...

Каква точно несъвместимост на кръвните групи имаше? Не съм чувала за такава, която да налага спиране на кърменето. Вероятно силна жълтеница е имала бебка?

Извинявай, че те разпитвам така, но ми е интересно Simple Smile. Действието се развива в София, нали?

# 16
  • Мнения: 29
Лактозната непоносимост я установи една прекрасна педиатърка (по-млада от мен  Grinning) като видя как бебчо ака като самосвалче почти водичка и с много газове. Направихме изследване на акото.
За несъвместимостта на кръвните групи не ми стана много ясно, но в момента когата ми отнеха току-що роденото детенце и не ми го даваха да го докосна дори почти 10 дни, а само да го гледам в кувёзчето как е на системи, хич не ми се искаше и да навлизам по-дълбоко в нещата. И действително имаше доста силна жълтеница Cry.
Действието се развиваше в Москва, ако бях раждала тук, не знам как щяха да се развият нещата  Sad

# 17
  • Мнения: 1 586
Хм, много интересно наистина. Я хвърли едно око на следната статия: http://www.detki.de/index.asp?sid=-421573078&id=d158 . Ако ти е по-удобно да я четеш на български, има неин превод в библиотеката.

Направо си герой да кърмиш при поискване до естествено отбиване с тая процедура преди всяко кърмене. Поздравления! Колко дълго се кърмихте всъщност?

# 18
  • Мнения: 29
Да, благодаря ти. И това и още колко неща изчетох докато бебка беше самичка в родилния дом Cry.
"С чем же постоянно сталкиваются современные врачи? С лактозной непереносимостью, образовавшейся в результате неправильно организованного грудного вскармливания. " Но не можах да преодолея сама всичко. Започнах да я кърмя едва на 15-тия ден. От нерви млякото ми практически беше спряло, но успях да го възстановя с цената на по-богато на лактоза, което й беше по-вкусно Wink
 "Частота таких заболеваний изменяется от 1 на 20 000 до 1 на 200 000 детей." И до сега не знам дали сме попаднали в тази бройка. за мен беше по-важно да кърмя малката, откокото да й дам бутилката с готовото мляко. А лактазата (по мое настояване постепенноя намалявахме, но остана до края, макар и 1/4 ампулка).
Кърмихме се само 1 година и 3 мес.  Cry, а аз си бях решила, че ще я кърмя поне до 3 год. Но нали от малка си е инатче, кавото реши все е нейното  Grinning

Последна редакция: ср, 07 дек 2005, 13:41 от perumka

# 19
# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Перумка, мога да кажа само едно - възхищавам ти се  bouquet
Само внимавай с тия огромни жертви, полагани за благото на детенце, да не станеш обсебваща и невротична майка hahaha

# 21
  • Мнения: 313
 ignore2на всички,който не те оставят на спокойствие да си кърмиш бебчето.Имах същия проблем.Цялата рода се изреди да ми набива канчето.....е, факт вече1г2м кърмя.
Пиивай повече течности. Успех в кърменето.Само ти знаеш ,кое е най-добро за твоето дете

# 22
  • Мнения: 636
 Едва ли ей така ще ти спре като се кърмите толкова често! Не се коси излишно, кърма е това, не може толкова лесно да спре! Успех!

# 23
  • Мнения: 29
Само внимавай с тия огромни жертви, полагани за благото на детенце, Не мисля, че това е жертва  Simple Smile

да не станеш обсебваща и невротична майка hahaha А това може да се случи, независимо от грижите  tooth


Е искренно се надявам, да не стана такава smile3521

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Ти нали разбра, че бъзикът не е насочен към тебе, а е по повод друга тема и друга потребителка Wink
Сори, че така спамя, ама пощенската кутия на Перумка е пълна и ми връща личните, а държа  да не бъда разбрана погрешно!

# 25
# 26
  • Мнения: 3 926
Ей момичета, като ви чета ми разтапяте сърцето. Да знаете, че сте способни и мъж да накарате да прокърми Mr. Green Съвсем честно Hug
А по повод темата - СПОКО - мен вече спряха да ме тормозят за количеството Wink Сега свеки се е хванала за качеството - няма витамини в таз кърма и туй то Laughing И, за да е по-полезна ме тъпчеше с торта (като беше тук Wink ) Добре, че са си в Бургас и не се налага нон стоп да обяснявам едно и също Wink

Общи условия

Активация на акаунт