Майчинството счетоводно - 33

  • 47 033
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3
Здравейте! Възможно ли е майчинските ми да са 109 лв, защото толкова са превели от НОИ? Осигурявана съм на 4 часа-180 лв, имам месец прекъсване и последните 4 месеца  на 8 часа - 500 лв. Благодаря предварително за отговорите!

# 46
  • Мнения: 2 200
Извинете ме казусът е следния - на мой познат жена му е в отпуск за отглеждане на дете до 2 год.възраст и преди няколко дена и издали и болничен 45 дни преди раждане за второто.От НОИ му казали да представи болничния с 2 бр. придружителни писма на дискета.
Той сам от името на фирмата се оправя документално. 
Разгледах тук и в сайта на НОИ и доколкото разбирам той трябва да подаде и Декларация за промяна в обстоятелствата/Приложение 12/, права ли съм и ли греша.
Във вторник ще звъня в НОИ , но ще Ви бъда много благодарна ако може да ми помогнете.
  bouquet  bouquet
Да, права сте. Освен това и приложение 4 за 50% майчинство.

Здравейте! Възможно ли е майчинските ми да са 109 лв, защото толкова са превели от НОИ? Осигурявана съм на 4 часа-180 лв, имам месец прекъсване и последните 4 месеца  на 8 часа - 500 лв. Благодаря предварително за отговорите!
Малко повечко инфо дай.

# 47
  • Козлодуй
  • Мнения: 29
здравейте!
Имам следния въпрос. Бременна съм в края на 7-мия месец вече. Живея в Козлодуй, но ще раждам във Враца (областния град). От къде  после ще ми издадат акта за раждане на детето - от Враца -там където съм родила, или от Козлодуй (където е и моята адресна регистрация)?

# 48
  • Мнения: 2 200
Аз раждах в областния град и ми издадоха акта за раждане от там, а не по адрес.

# 49
  • Мнения: 352
В момента съм в майчинство до 2г. На безсрочен договор съм и тъй като не ми дава шефката платения отпуск/6м. натрупан/ реших да не пускам малката на ясли. Същевременно имам вариант да работя на непълно работно време на друго място и  да се меним и гледаме малката с таткото. Четох в КТ и пише ,че е напълно възможно по чл. 111. Имате ли представа дали е сигурно? Да не ме карат да връщам после пари?

# 50
  • Козлодуй
  • Мнения: 29
благодаря ти за отговора viva_123.
Надявам се, че става бързо. Докато мен ме изпишат от болницата би трябвало да стане. За да не се налага след това да бием път заради акта само.

# 51
  • Мнения: 2 200
Можеш да работиш на втори договор докато си в майчинство при основния работодател. Поне при сега действащото законодателство няма да имаш проблем.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 817
А не е ли от значение вида на договора?

# 53
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
благодаря ти за отговора viva_123.
Надявам се, че става бързо. Докато мен ме изпишат от болницата би трябвало да стане. За да не се налага след това да бием път заради акта само.
Категорично акта няма да е готов, докато те изпишат.

# 54
  • Мнения: 1 668
Здравейте, след навършвнане на 1 г на детето искам да прехвърля майчинството от 240 лева на майка ми, която е пенсионерка. Можете ли да ми дадете някаква информация какви документи, кой ги подава и къде, че идея си нямам. за първата година всичко са свършили от нашето счетоводство, но за прехвърлянето ненезнам какво да правя  newsm78. също така нали пенсионер има право да получава и майчинството и пенсията си в пълен размер newsm78

# 55
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Здравейте, след навършвнане на 1 г на детето искам да прехвърля майчинството от 240 лева на майка ми, която е пенсионерка. Можете ли да ми дадете някаква информация какви документи, кой ги подава и къде, че идея си нямам. за първата година всичко са свършили от нашето счетоводство, но за прехвърлянето ненезнам какво да правя  newsm78. също така нали пенсионер има право да получава и майчинството и пенсията си в пълен размер newsm78
Не може  да има прехвърляне на пенсионер, който не работи.

# 56
  • Мнения: 27
Имам следния въпрос .Имам намерение да се върна на работа след навършване на 1 година на дъщеря ми.След като се консултирах с вас разбрах ,че за мен е по-изгодно да не отработвам нито един ден,а да си пусна веднага платената отпуска.Въпроса ми е как се начислява класа за трудов стаж,който междувеменно в нашето дружесто беше вдигнат на 1%.Ще получавам ли старата си заплата с новия клас и с увеличените години.и един друг въпрос докато ми тече платената отпуска имам ли право да я прекъсвам с болничен за дете ако се разболее.Благодаря предварително!

# 57
  • Мнения: 251
Здравейте Laughing На борсата съм от 2 м и пропуснах подпис на 2. 09. 2010г. ако отида утре има  ли вероятност да са ме отписали за 12м.
Детенце ми беше с температура и покрай него неволно съм забравила Thinking

# 58
  • София
  • Мнения: 7
Имам намерение да се върна на работа след навършване на 6 месеца на детето. Ще трябва ли да връщам някакви пари взети предходните месеци. Знам че ще загубя майчинството а и бяхме доплатили 2000 лв.

# 59
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Имам намерение да се върна на работа след навършване на 6 месеца на детето. Ще трябва ли да връщам някакви пари взети предходните месеци. Знам че ще загубя майчинството а и бяхме доплатили 2000 лв.
Няма да връщаш, но губиш обезщетението до 410-тия ден.

Здравейте Laughing На борсата съм от 2 м и пропуснах подпис на 2. 09. 2010г. ако отида утре има  ли вероятност да са ме отписали за 12м.
Детенце ми беше с температура и покрай него неволно съм забравила Thinking

Не се притеснявай, не са те отписали.

Последна редакция: нд, 05 сеп 2010, 18:20 от Ала-Бала

Общи условия

Активация на акаунт