Майчинството счетоводно - 33

  • 52 107
  • 737
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 53
Много ти благодаря!!!! А да имаш представа колко са осигуровките за работодател, и за работник на тези 500 лв.

# 511
  • Мнения: 907
Здравейте, прекратяват трудовия ми договор на основание чл. 325, ал. 4 от Кодекса на труда. Какво обезщетение ще мога да получа, ако се регистрирам на трудовата борса, идали ще мога да получавам 60% от брутното ми възнаграждение?
Предварително благодаря за отговора!

# 512
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Много ти благодаря!!!! А да имаш представа колко са осигуровките за работодател, и за работник на тези 500 лв.

188.95    лева

# 513
  • София
  • Мнения: 277
Какви документи и къде трябва да занесе бащата за да ползва 15те дни отпуск на които има право за раждането на детето.Благодаря Hug

# 514
  • Мнения: 2 646
към 10.08.2010г след полу4аване на акта за раждане.
Принципно в нормативите няма визиран срок на изплащане... обади се в АСП, за да попиташ...или просто чакаш.
Ориентировъчно да ти кажа, на мен ми я изплатиха след месец и половина, а на братовчедка ми /тя живее в друг град, друга област/ след 2 месеца и половина. Просто "чакаме му е майката".  Rolling Eyes

# 515
  • Мнения: 15
моят мъж взе документа от болницата в която родих и го предаде на с4етоводителката си.От жената която записва бебетата го поисках.

Последна редакция: ср, 29 сеп 2010, 11:29 от ralitza 31

# 516
  • София
  • Мнения: 277
моят мъж взе документа от болницата в която родих и го предаде на с4етоводителката си
Само това ShockedБрей,едно нещо което явно става лесно WinkБлагодаря за отговора Simple Smile

# 517
  • Мнения: 28
Здравейте,на 16февруари ми изтече болничния за раждане и от тогава би трябвало да съм в майчинство,но счетоводителката на фирмата работодател все още не е намерила време да занесе документите ми нои.Вече не знам на кого да се обадя и по какъв начин да си потърся правата,омръзна ми да ме мота и лъже днес-утре.Моля посъветвайте ме как да постъпя. Praynig

# 518
  • София
  • Мнения: 212
моят мъж взе документа от болницата в която родих и го предаде на с4етоводителката си
Само това ShockedБрей,едно нещо което явно става лесно WinkБлагодаря за отговора Simple Smile

Цитирам Елфита от преди 10тина страници, понеже съм си записала и аз какво трябва:


1.като родиш да подаде документите при работодателя.като те изпишат ще занесе док за изписване

-. Декларация за изплащане на обезщетението-приложение № 7 към чл. 8 от наредбата.Ако от 2007 г насам е ползвал болнични,не трябва да го попълва отново.-изтегли от тук http://www.account-bg.info/e107/e107_plugins/links_page/links.php?cat.6
-.Приложение 13-изтегли от тук http://www.account-bg.info/e107/e107_plugins/links_page/links.php?cat.6
-. Документ от лечебното заведение, удостоверяващ датата на изписване на детето

# 519
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 22 823
Здравейте,на 16февруари ми изтече болничния за раждане и от тогава би трябвало да съм в майчинство,но счетоводителката на фирмата работодател все още не е намерила време да занесе документите ми нои.Вече не знам на кого да се обадя и по какъв начин да си потърся правата,омръзна ми да ме мота и лъже днес-утре.Моля посъветвайте ме как да постъпя. Praynig

Пусни жалба до Инспекция по труда и до НОИ.
А какво прави/казва самият работодател по въпроса?

# 520
  • Мнения: 22
Здравейте, може ли някой да ми помогне, че не съм много на ясно.
Какво майчинство ще получавам, ако имам трудов стаж 2г.2м, но имам прекъсване от 3год. Ако сега започна да се осигурявам на 800лв. (например),а  ще изляза по майчинство в 45 дни преди раждане в началото на април 2011г. т.е нямам 12 м. преди това осигурявани на тези примерни пари. В такъв случай ще имам ли право на майчинство?

# 521
  • Мнения: 28

[/quote]

Пусни жалба до Инспекция по труда и до НОИ.
А какво прави/казва самият работодател по въпроса?
[/quote]Ами май нищо,всяка седмица звъня на счетоводителката,на собственика на фирмата,отговорите-днес ги занесох,нещо още не било както трябва,вчера се опитала да убеди шефа че е по-добре че не ги е подала,защото ако детето ми ходело на градина съм щяла да връщам пари ooooh!,бебето е на 10 месеца,понякога не си вдига телефона,отхвърля ме и такива глупости.Болничния за раждане ми го изплатиха преди месец,бил изгубен ooooh!,

# 522
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, може ли някой да ми помогне, че не съм много на ясно.
Какво майчинство ще получавам, ако имам трудов стаж 2г.2м, но имам прекъсване от 3год. Ако сега започна да се осигурявам на 800лв. (например),а  ще изляза по майчинство в 45 дни преди раждане в началото на април 2011г. т.е нямам 12 м. преди това осигурявани на тези примерни пари. В такъв случай ще имам ли право на майчинство?

да,ще имаш право на майчинство
базата ти е април10-март11
за периода април10-септември10-какъв ти е осиг доход или си била безработна


моят мъж взе документа от болницата в която родих и го предаде на с4етоводителката си.От жената която записва бебетата го поисках.

това е съвсем недостатъчно,за да се възползва от отпуска бащата

документите ги е пуснала triffy

# 523
  • Мнения: 404
Здравейте, въпроса ми е как се изчисляват болничните и майчинството ако майката има доход от 2 трудови договора?

# 524
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 22 823

Пусни жалба до Инспекция по труда и до НОИ.
А какво прави/казва самият работодател по въпроса?
[/quote]Ами май нищо,всяка седмица звъня на счетоводителката,на собственика на фирмата,отговорите-днес ги занесох,нещо още не било както трябва,вчера се опитала да убеди шефа че е по-добре че не ги е подала,защото ако детето ми ходело на градина съм щяла да връщам пари ooooh!,бебето е на 10 месеца,понякога не си вдига телефона,отхвърля ме и такива глупости.Болничния за раждане ми го изплатиха преди месец,бил изгубен ooooh!,
[/quote]

Ако наистина са ги подали попитай за входящият им номер в НОИ. Това не пречи да подадеш жалба.

Общи условия

Активация на акаунт