Неволите на една новоизлюпена кърмеща мама.

  • 1 305
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 873
Дрина, при мен разранените зърна се получиха вследствие на неправилно поставяне на бебка още в родилния дом.Там никой не ми показа, независимо, че и аз бях "изяла" с  кориците цялата Бибилиотека за кърмене.Аз имах и шефове и позата, която заемах беше такава, че да не ме болят.
Прибирайки се вкъщи почнах да мажа разранените зърна с Гармастан и за 1.5 седмици ми се оправиха.Оставях ги на въздух след кърмене, даже ги омазвах Simple Smile с  кърма и чак тогава с крема, който оставях също да изсъхне, защото ми запарваше.
Аз давах първо здравата гърда, а после разраненана и така я щадях.
Относно времетраенето на сукане при нас е много различно - храним се и за 10, за 15, а понякога и до 30 минути, ако ни е кеф!
След като ми се оправиха зърната разбрах какво удоволствие е всъщност кърменето.Иска се търпение и стискане на зъби!

# 16
  • София
  • Мнения: 6 258
Момичета, ето нещо, което на мен страшно много ми помогна при ужасно разранените зърна - домашно кремче от зехтин и восък. Пробвайте, буквално след ден-два започват да зарастват, дори и да са много дълбоки. Hug

Рецептата: на водна баня се загрява около 50 мл зехтин и се слага малко восък - да кажем колкото лешник. Като се разтопи восъка сваляш от котлона, разбъркваш и сипваш в някаква купичка или чиста кутийка. Става като гъсто кремче, не знам точно пропорциите, защото майката, от която го научих и тя не ги знаеше точно. Ако стане много гъсто или много течно пак загряваш на водна баня и съответно добавяш зехтин или восък. Вместо зехтин мисля, че може и олио.


Тая рецепта е с пчелен клей (прополис). Восък не е ли нещо различно?
Да, клеят и восъкът са различни неща. Аз така я намерих рецептата (или така съм разбрала) и си приготвих кремчето с восък и страшно ми помогна.

# 17
 Дрина и аз имах проблема с разранените зърна и минах през вси4ки мазила но мисля 4е най ми помогнаха колекторите на Avent, или подплънки за многократнои ползване -маи така им казват, пластмасови капа4ки с дупки отгоре за да диша кожата.  http://www.avent.com/uk/en/breastfeeding_accessories.php номер 3 от картинките.

# 18
  • Мнения: 217
Не се притеснявай и моя бебо беше такъв не иска да яде от мен все се дърпаше и плачеше въпреки че имам мляко .И мен ме боляха гърдите първоначално и ги мажех с дефламол и компреси си слагах.Накрая се стигна до изцеждане а пък и това как боли да знаеш ама се свиква няма начин.Щом имаш електрона везна и го мериш е много хубаво така го следиш,аз нямах и бяхме заслабнали малко ,но сега сме добре PeaceВажното е да не се предаваш и отчайваш гърдите ти ще свикнат и няма да те боли толкова

Общи условия

Активация на акаунт