Отговори
# 705
  • Мнения: 12
vilkoni дано всичко да е наред с бебоците. Ще се  Praynig за вас имай кураж

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Честит имен ден на всички именички!!! Да са живи и здрави!

Стискам палци и се моля за Vilkoni, дано всичко е наред с нея и бебешоците, но аз силно вярвам, че ще е така и те ще се справят Simple Smile

Аз да кажа, че тъкмо се прибирам от ЖК. Всичко е наред с бебко, все още си седи обърнат с главата надолу ( още на предната консултация се беше обърнал), надявам се и така да си остане. Пуснаха ми изследвания, но ще излязат по-късно, дано и там няма проблем. Иначе ми изписаха за бялото течение ГИНАЗОЛ, някоя мама ползвала ли го е?

# 707
  • София
  • Мнения: 701
Момичета, аз искам да ви питам нещо за това как усещате бебетата.

Аз моето го усетих много късно - някъде 21г.с. Сега го усещам предимно сутрин, около 10-11, когато съм седнала пред монитора в работата с вдигнати крака на един стол. Побутва ме 2-3 пъти и притихва. След 10 мин пак така. В никакъв случай не мога да кажа, че ме разбива от ритане или че не ме оставя да спя, примерно - напротив, през нощта спя почти нормално.

Знам, че не може всички да сме еднакви и под калъп, но като чета тука как ви ритат и не ви оставят на мира и ужасно се притеснявам дали всичко е наред.
Миналата седмица, когато ходих на преглед, докторката ми каза, че бебето се движело съвсем нормално и да не изкукуригвам с излишни драми и че усещането за движението на бебето било много индивидуално. Ама нали съм Тома Неверний  Joy Все пак искам да питам и вас, защото сте с термин, приблизително като мен - колко често през деня си усещате бебетата?
На пренаталната йога, на която ходя, се срещам с много майчета и ги разпитвам ама те всичките са със седмици по-назад или са почти на термина си.

# 708
  • Мнения: 99
Привет на всички!

 Praynig се за VILKONI и за бебчетата, но съм сигурна, че всичко ще е наред  Hug Hug Hug

Честит имен ден на всички празнуващи!   bouquet

anich88 - аз с малкия ползвах такъв подобен повивалник и ми беше страшно удобно - слагах го или върху кошарата или на нашето легло - понеже е твърд отдолу и бебето не се търкаля много, много Simple Smile Ползвала съм го бая време - май почти 2 години.

Josepha - не се притеснявай изобщо! Щом мърда - значи всичко е наред!!! А това колко ние усещаме бебетата зависи от много фактори - ако плацентата е предна, дебелина на стената, ако щеш - самото бебе може да е мързеливо и т.н. Ако не го усетиш 24 часа - дори едно трепване - задължително следва консултация с лекар, но иначе - не се стряскай  - в 9 месец ще се движи направо целия ти корем, все едно имаш пришълец вътре  hahaha  hahaha  hahaha

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Момичета, аз искам да ви питам нещо за това как усещате бебетата.

Аз моето го усетих много късно - някъде 21г.с. Сега го усещам предимно сутрин, около 10-11, когато съм седнала пред монитора в работата с вдигнати крака на един стол. Побутва ме 2-3 пъти и притихва. След 10 мин пак така. В никакъв случай не мога да кажа, че ме разбива от ритане или че не ме оставя да спя, примерно - напротив, през нощта спя почти нормално.

Знам, че не може всички да сме еднакви и под калъп, но като чета тука как ви ритат и не ви оставят на мира и ужасно се притеснявам дали всичко е наред.
Миналата седмица, когато ходих на преглед, докторката ми каза, че бебето се движело съвсем нормално и да не изкукуригвам с излишни драми и че усещането за движението на бебето било много индивидуално. Ама нали съм Тома Неверний  Joy Все пак искам да питам и вас, защото сте с термин, приблизително като мен - колко често през деня си усещате бебетата?
На пренаталната йога, на която ходя, се срещам с много майчета и ги разпитвам ама те всичките са със седмици по-назад или са почти на термина си.


И аз мойто не го усещам толкова активно , колкото казват другите майки, спя си спокойно, не се е случвало да се будя защото ме рита или нещо такова, по често го усещам сутрин като се събудя и вечер преди лягане, понякога и през деня като легна да си почивам.  Наистина понякога ме рита доста силно, но не е нещо кой знае какво, така че не се притеснявай, а и е важно къде ти е плацентата, ако е на предната стена бебетата се усещат по-леко Simple Smile

# 710
  • София
  • Мнения: 18
Честито на всички именници! Да сте живи и здрави и много щастливи.   bouquet
Моля се всичко да бъде наред с Вилкони и нейните юнаци, нека Богородица да ги закриля! Praynig
Димяни благодарим ти за инфото, радвам се че при вас всичко е ок!
За вестителки, явно наистина трябва да се замислим, нека който иска да си каже, ако са много ще направим анкета, това предлагам аз. До тук са май 2 или 3 мами.

# 711
  • Мнения: 193
много сили и кураж на малките бебоци и VILKONI  Hug Praynig

# 712
  • Мнения: 55
Честит празник на всички, които празнуват днес Simple Smile   bouquet Дано денят да донесе късмет и на нашите талисманчета!

Не мога да разбера точно как вестителките разбират за новините... може би не съм изчела всичко подробно назад и затова Simple Smile Като се върна от уролога после, пак ще чета... Нямам нищо против да се включа към групата на тези, които ще носят добрите новини. Надявам се да са само такива оттук нататък!

Хубав слънчев ден, момичета! Simple Smile

# 713
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
И аз мойто не го усещам толкова активно , колкото казват другите майки, спя си спокойно, не се е случвало да се будя защото ме рита или нещо такова, по често го усещам сутрин като се събудя и вечер преди лягане, понякога и през деня като легна да си почивам.  Наистина понякога ме рита доста силно, но не е нещо кой знае какво, така че не се притеснявай, а и е важно къде ти е плацентата, ако е на предната стена бебетата се усещат по-леко Simple Smile
И аз съм по същия начин. Понякога като седна малко по превита непред и почва да ме рита ниско , значи и притискам крачетата  Laughing
KalinaZ вестителките си дават тел. на мамите и , когато някоя роди праща смс на вестителката с инфо ако желае , и вестителката пуска инфо тук в темите  Peace
Мама Ива ех как ми се щеше да дойдеш, но наистина много хубаво, че видиш малкия юнак  Hug
иначе ей тази количка много съм си харесала http://family-bg.com/prX_3021.htm

# 714
  • София
  • Мнения: 701
Благодаря ви, момичета....  bouquet Наистина плацентата ми е на предната стена и знам, че би трябвало по-рядко да усещам, че ме блъска и рита, ама се притеснявам....Толкова искам да е здрав моя момък и всичко да му е наред, че само си въобразявам какво ли не.

За вестителките предлагам да ги определим съвсем скоро, защото не е ясно кога ще започне бебевалежа. Честно казано не знам на какви критерии е добре да отговаря съответната мама, за да е достоен кандидат за вестителка. Според мен това, че някой сега е редовно във форума, не значи че след 1 седмица, примерно няма да му се наложи да няма достъп до нет, примерно. Всеки може да бъде и ако приеме сериозно тази роля, ще намира начин да влиза във форума и да съобщава  newsm78
Да кажат мамите с повече опит

# 715
  • Мнения: 3
Josepha И аз усетих бебка късничко Peace.Когато ходих на ФМ-то ми обясниха,че е застанала с гръб,което означава,че рита на вътре.А също съм и с предна плацента и затова.Също е от значение и коремната стена.Според мен няма нищо притеснително.Почакай още малко и ще видиш какво те чака послеее Crazy
Danili Аз също бях пропуснала количката.Страхотна е,а и цената е...страшна Laughing

# 716
  • София
  • Мнения: 18
Danili избора е много добър, а и цената също. В продавалника са към 800лв, ама трябва да се ровиш.А защо е толкова скъпа, аз съм виждала летния вариант и кошницата за кола са 600 лв, а не е ли много за зимен кош 600-700лв или може би говорим за друг модел newsm78

# 717
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
[Danili Аз също бях пропуснала количката.Страхотна е,а и цената е...страшна Laughing
Нали   Laughing количката  вчера я пробвах и е толко лесно управляема с една ръка абе уникална е. Незнам защо е толкова скъпа в зимен вариант.
ivonxxx Летния вчера го гледах в Хиполенда със столче за кола е към 600 лв  newsm78. Чудя се дали да не търся зимен кош отделно втора ръка и да си взема летния вариант. Само дето незнам дали ще е съвместим. Принципно се различава летния от този модел по няколко неща. А и много широка количка, в сравнение с останалите и зимния кош е много широк да е удобно на бебто.
За вестителките винаги  трябва да има резервен вариант. Естесвено е , че човек неможе постоянно да е в нета или да има достъп до него. Така, че ако определим 3-4 момичета все една от тях ще може да пише тук или ако не да прати смс на някоя от другите и така  Peace

# 718
  • Мнения: 152
Danili  и на мен много ми се искаше да се видим , ама ... другия път. Нищо надявам се, че ще е скоро. Сега вече всички сме си по къщите и няма отпуски, така че може оп честичко да се виждаме. Количката е много хубава. Някаква подобна и на мен ще ми дадат. Е май е по- стар модел, защото е купувана преди 3 години, но е подобна, пак с три коша , пак с четири гуми и т.н. и пак такива пари беше тогава Grinning Честно казано и аз охкам и пъшкам при такава цена за количка, но напоследък започнах да се замисля и да гледам на нещата под друг ъгъл. Примерно ето тази количка ще я ползваш 1,5- 2 год после живи и здрави второ ще имате итам още толкова та стават 3-4 години на ползване.Това годишно разделено се пада по  300- 400 лв на година, което ако го разделиш пък месечно става съвсем смешна сума. Повече пари ще даваш за памперси , от които после нищо не остава Grinning Така погледнато нещата седят много по- лесни за приемане Wink
Josepha  хич, ама хич не се тревожи. Много зависи как е застанало бебето, как е плацентата. Важното е , че усещаш движение, че на прегледа са ти казали, че се развива нормално. Това е Simple Smile Мен също не ме рита силно, а лекичко и честно казано не броя по колко пъти на ден. Сега като се замислих и усетих, че рита. Но ако си върша някаква работа и не мисля не го усещам. За будене пред ноща неможе и да става на въпрос. Има време като станат двойно, че и тройно на килограми тогава го има зверското ритане, което да ти кажа лично при мен не беше чак толкова силно и болезнено Simple Smile
anich88 първо добре дошла при нас. Второ за повивалник или шкаф аз лично със с две ръце да шкаф. Стига да имате място къде да го сложите. Много практично и удобно, освен че повиваш бебето на него и не трябва да се навеждаш, може да си подредиш дрешки и разни неща в него на бебока и всичко ти е под ръка. Ако няма обаче къде ад го сложиш ще минеш на вариант повивалник, че дори и на легло, но лично на мен ми беше супер удобно за смяна на памперс този висок шкаф. Simple Smile
За вестителките аз вече се наредих на опашката  Mr. Green , но определено трябва да са поне 3 , че дори и 4. и разбира се ако някоя неможе да влезе и да съобщи да предаде на друга, която ще го направи. Няма всяка която роди да праща смс или да се обажда и на четирите Simple Smile
Айде лек ден, че пак направих роман и страничките в темата ще вземат да свършат Simple Smile

# 719
  • София
  • Мнения: 18
Абе тумбаци, да ви питам, че аз днес много се развълнувах от новината за Вилкони, а някой знае ли нещо за другата ни мама с близнаци, как е тя че май отдавна не е писала Аia?

Общи условия

Активация на акаунт